...részletek, összes mérkőzes »

2021.09.15, 22:34
    M. A. C. — 33 F. C. 4: 0

Május 24.

.33-asok kilencz emberrel kezdték a játékot. A küz­delem színhelyét eleinte állandóan 33-asok térfelében helyezi M. A. C., mely 10 perczen át szinte bombázza a fehér-feketék kapuját. Ezen időn belül gyors egymás­utánban két goalhoz jut a M A. C. Ekkor Lill áll a kapuba s a M. A. C. csatárainak éles lövéseit nagy bravúrral ártalmatlanná teszi. Az első félidő folyamán még egy goalhoz jut a M. A. C. Félidő 3 : 0.A második félidőben a helyzet némikép változik. Koch vezetésével több rohamot intéz a 33 F. C, a sárga­kékek ellen, a melyet a M. A. C. védelem-erélylyel visszaver. E félidőben a M. A. C. goaljainak számát négyre szaporítja, mig a 33-asok által elért off side goalt a biró érvénytelenítette.Biró : Herzog Ede (M. U. E.) volt.

Sport-Világ 1904 május 29.

2021.09.14, 22:15 (szerk.: 2021.09.15, 14:13)
    Magyar Athletikai Club győz 4:0 a »33«-as Football-Club ellen.

A M. A. C. — »33«-as F. C. mai, a margit­szigeti versenypályán tartott bajnoki labdarugó- mérkőzése alapos meglepetéssel végződött. Az atléták, kik a tavaszi fordulóban a Postás-Tisztvi­selők S. E. ellen is szenzácziós győzelmet arattak, ma könnyen, 4 : 0 arányban győzték le a »33«-asokat.

A tavaszi forduló utolsó előtti mérkőzése volt a mai, de meg is látszott mind a két csapaton, hogy a football-idény a végét járja. A »33« F. C. teljesen formán kivül van, de leveretésüket menti, hogy az első tiz perczben, miközben két goalt kaptak, Lili Károly még nem volt a kapuban s a mérkőzést tiz emberrel játszották végig.
    A Magyar Athletikai Club csatársora ezúttal ismét fürgén, ismert gyorsaságával játszott s fő­ként ezen két kvalitásának köszönheti győzelmét. Mindkét csapatra különben nagyon ráférne már a nyári pihenő.

A két csapat a következő összeállításban állt ki:

M. A. C.: Vangel — Höfle, Bayer — Sissovits, Hedinger, Mészáros — Medgyessy, Fitt, Vincze, Kraft II., Riedl,
    33 F. G.: Lili K. — Lili E., Várady — Wampetics, Kiss, Gillemot —- Weisz, Székány, Bosnyákovits, Koch N., Szüsz.

A 33-asok kezdenek 9 emberrel, de csak pillanatokig övék a labda, mert az atléták terelik azonnal offenzivába a játékot s Riedl beadását Vincze jó számitással a goalba juttatja (3. percz). A 33-asok kornere után ismét M. A C. támadása csatársor ügyes összjátéka után Vincze a második goalt lövi (8 percz). Csak azután áll a 33-asok goaljába Lili, a ki Riedl ügyes rúgását szépen védi. Wampetics, a ki rosszul lett, kiáll a játék­ból, mire a »33«-as F. C. 10 emberrel játszik. A csatársorból Bosnyákovits kiválik és hátvédnek megy. A 33-asok javarészt védekezni kénytelenek ; csonka csatársoruk támadásai eredménytelenek ma­radnak. A fekete-fehérek védelme önfeláldozóan dol­gozik, de nem akadályozhatja meg, hogy Fitt a Kraft II-töl kapott labdát a goalba utasítsa (42. perez).

Half time 3 : 0 a M. A. C. javára.

A második félidőben a 33-asok is igen gyakran lejutnak a M. A. C. goaljához, de táma­dásaikat már a sárga-kékek hátvédsora akadályozza meg. Fitt of-side állásból goalt lő, de nem ítélik meg, Medgyessy gyönyörű rúgását Lill bravú­rosan védi. Majd Medgyessy Riedlhez juttatja a labdát, a ki jól plaszirozva a labdát, goalt lő (24. percz). Az atléták kornere nem jár eredménynyel. A 33-asok kapuja előtt folyó heves küzdelemben a két Lill gyönyörűen menti a goalt. A 33 F. C. javára megítélt szabad­rúgásból Koch N., a Höfle lábáról lepattant lab­dával goalt rúg. Herzogh Ede versenybíró a goalt of-side miatt nem adja meg. A mérkőzés utolsó hat perczében a M. A. C. és 33 F. C. egy-egy kornert rúg.

A 33-asok csapatában Gillemot sérült lába miatt egyáltalában nem érvényesülhetett. Várady nem állja még meg a helyét az első csapatban és Weisz is csak rontott.
    A M. A. C. csatársorának mindegyik játékosa egyaránt hozzájárult a csapat győzelméhez; kár, hogy szélső csatáraik folytonos of-side játékuk miatt nem érvényesülhetnek. Nagyon hasznosan játszott Hedinger és kitűnő volt Bayer, mig Höfle sokat hibázott és durván is játszott.