III. ker. TVE: Neuhaus— Steinitz, Huszár— Majherr, Kléber, Khek— Weisz, Horvát, Skwarek, Szabó, Schwarz.
    MAC,: Fehér­— Jancsár, Szaffka— Lenz, Fodor, Kocsis— Rácz, Bodnár, Kunst, Szalay, Levente.

2022.03.17, 22:34 (szerk.: 2022.03.18, 09:22)
    III. ker. — MAC 1:0 (0:0)

Üllői-uti pálya
    Biró: Gerő Ferencz

A MAC nagyon rossz politikával dolgozott, amikor veszélyes helyze­tében három erős meccset vállalt egy hétre. A sárga-kékek csapata az MTK meccstől fáradtan állt fel a Vívók ellen, s akkor sem tudott energiát vinni a játékába, amikor ellenfele már 1: 0 arányban vezetett. Bodnár ugyan a játék első felében néhány pompás áttörést produkált, de lövéseivel nem volt szerencséje. Partnerei teljesen tehetetlenek voltak. A halfsorban csak Kocsis és néha Lenz volt a helyén, Fodor hasznavehetetlen. A védelem­ben Jancsárnak kellett Szaffka hibáit is korrigálni. Fehér bizonytalan volt.
    A III. ker. semmivel sem volt jobb, mint előző meccsen. Csupán a half- soron láttunk fejlődést, amely ener­gikusan vetette ujból és ujból előre csatársorát. Nagyszerű volt Kléber és Keck. A védelemben Neuhaus vált ki, a két bekk gyenge ember. A csa­társorba a két szélső vitt életet, a belsők nem igen mutattak valamit tudásukból.

Az I. félidőben a MAC-nak sok jó helyzete van s Bodnárnak kétszer is van alkalma gólt lőni. A II. félidő nagy III. ker. fölény jegyében játszó­dik le s a MAC tehetetlen vergődéssel nyugszik bele vereségébe. A gólt a 11. percben Skvarek lövi a tétovázó MAC védelem hibájából.