2022.10.03, 23:42
    Ujpest—Sabaria 4:2 (3:0)

Ujpest: Beneda — Sternberg, Fogl III. — Borsányi, Lutz II., Péter — Ströck, Wilhelm II., Jakube, Spitz, P.szabó. — Sabária: Weinhardt — Nagy, Prém — Pesovnik, Sághy, Bass — Buresch, Mészáros, Stofián, Holzbauer, Tárnok

Az első támadást
    a Sabaria csatársora indítja, de Fogl III. felszabadító rúgása a mezőnybe tereli a játékot. A következő percek már Weinhardtnak adnak munkát, a bukdácsoló ujpesti belső csatárok azonban kiaknázatlanul hagyják a jó helyzetet, viszont Stofián kiszökése folytán fenyegető veszedelmet Sternberg hárítja el. Izgalmas jelenetet hoz a 6. perc Az ujpesti belső csatárok gyorsan keresztülvitt támadóakciója Weinhardtot kicsalja kapujából, Spitz hirtelen ott terem, azonnal lő és a szombathelyi kapus dermedten néz az üresen hagyott kapuba guruló labdára. (1:0.)
    Ujpest továbbra is frontban marad és a belső csatártrió által előkészített támadóakcióból
    P. Szabó lövése Prém kezét érintve jut ki kornerre. A tömeg tizenegyest reklamál, de, a bíró kornert ítél. A 15. percben Spitz lendületes lefutása hoz izgalmat. Labdája P. Szabó közvetítésével Jakubehoz kerül, akinek közeli lövését Weinhardt nem tudta fogni, a kiejtett labdát azonban Wilhelm közelről fölé lövi. Ugyancsak a kapu fölött süvít el Jakube labdája is. A 17. percben Tárnok erős centerét Beneda rávetéssel akarja fogni, de a síkos talajon tovább csúszik, a labda kornerre jut, a sarokrúgás eredménytelen. (A következő percet a tragikus körülmények között elhúnyt Schaller emlékének szenteli a két csapat.) Egy percnyi szünet után Ströck villámgyors lefutását irtózatos lövéssel fejezi be, amely hajszálnyira húz el Weinhardt kapuja fölött. A 20. percben
    P. Szabó Péter labdáját Spitznek továbbítja, a labdára helyezkedő Jakube hirtelen stoppol és éles, sarkos lövése védhetetlenül jut Weinhardt kapujába. (2:0.)
    A gól után derül ki, hogy Sághy és Jakube összecsapásának következményeként utóbbi a porondon maradt. Jakubet a tömeg nagy lármája közepette ki is viszik a pályáról, de egy perc múlva már ismét a helyén van. A 25. percben Stofián és Buresch összjátéka lendületbe hozza a Sabariát. Buresch beadására hárman is startolnak, de a hóban egymásra buknak. Mészáros centerét viszont Beneda bravúrral fogja. Erőteljes ujpesti támadást hoz a 29. perc. Spitz egy pillanatra tiszta helyzetbe jut és közeli lövéssel megszerzi a harmadik gólt.
    Újrakezdés és már megint az újpesti belső csatárok rohamoznak, szép összjátékkal szinte feltarthatatlanul küzdik magukat előre. Jakube éles lövését azonban Weinhardt elfogja. A 35. percben Péter lapos lövését az alsó kapuléc veri vissza Jakube lábaihoz, utóbbi fölé lő. A mindinkább erősödő havazásban Ströck tör keresztül a védelmen, de csak egy kornert tud kierőszakolni, amelyet viszont Spitz elhibáz. Fogl III. szabadrúgása sem hoz eredményt. Spitz támadó akcióját pedig a bírónak a félidőt jelző sípja szakítja félbe.
    A második félidő eleje ujpesti támadásokkal indul. Jakube passzát Ströck elcsípi, lövése célt téveszt. Most a Sabaria csatárformációja lendül előre és az 5. percben
    Holzbauer labdáját a tisztán álló Tárnok stoppolja, majd élesen kapura lövi és Beneda már csak érinti, de még jobban bekaparja azt a kapuba. (3:1.)
    Bass közelről indított szabadrúgására az ujpesti védelem jól helyezkedik. A mezőnybe továbbított labda a csatársor pompás összjátéka után P. Szabóhoz kerül, aki a döntő pillanatban hibáz. Előbb Borsányi teremt pillanatnyi veszélyt, majd Jakube lefutása hoz szép csatárakciót. Mészáros beadására Stofián startol, de a legkritikusabb helyzetben elcsúszik és
    a labda Beneda birtokába kerül, Tárnok éles lövése pedig hajszálnyira a felső kapuléc fölött süvít el. A 15. percben a Ströck—Jakube— P. Szabó-trió nagyszerű helyzetet teremt,
    Spitz már lövésre készül, amikor Nagy a büntetési területen belül ellöki. A megítélt tizenegyest Fogl III. lövi, a labda Weinhardt kezéből visszapattan, mire Fogl III. most már védhetetlenül belövi. (4:1.)
    Ujrakezdés után a Sabaria kerül frontba, két kornerhoz jut, de csak a Mészáros által kezdeményezett akció látszik veszélyesnek, Beneda azonban szinte a levegőben úszva elfogja a labdát. Most Wilhelm ugrik ki a csomóból, hirtelen lő, de Weinhardt jól helyezkedik a
    P. Szabó által teremtett veszélyt pedig az utolsó pillanatban lábbal menti.
    Az utolsó negyedóra a Sabariáé. A szombathelyi fölényt csak Wilhelm kiszökése szakítja meg. Lefutása sikerrel is kecsegtet, de néhány méterrel a kapu előtt tiszta helyzetben Nagyhoz passzol. A 45. percben
    Tárnok szabadrúgását Sternberg kornerre menti, előbbi sarokrúgását Holzbauer a kapulécnek fejeli, mire a visszapattanó labdát Stofián befejeli. A gól után már éppen csak az újrakezdésre van idő.
    Bíró: Kann Ferenc.