2022.11.23, 21:09
    Somogy—Vasas 2:1 (1:0)

UTE-t, 3000 néző. Bíró: Bóna Pál.

Somogy: Erdős — Szattyin, Morvai — Tallián, Kvasz, Blum — Gacsár, Kittl, Weisz, Schmidt, Steiner. Vasas: Szulik — Burger, Rozgonyi — Remmer, Wilhelm, Fried — Báder, Tóth, Fröhlich, Jellinek, Himmer.

A Somogy kezdi a játékot. Gyors szöktetéssel iparkodik a Vasas kapuja felé, de Remmer szerel és már is a Vasas van frontban. Fröhlich a 16-oson szökteti az oldalt üresen álló Tóthot, az élesen lő is a kapus kezébe, bár a bíró előbb már leállította a játékot lesállás címén. A kirúgással Gacsár szökik meg, pompás beadása Weisz fejére száll, onnan magasan pattan a léc alá, de Szuliknak sikerül lehúznia. Hatalmas az iram! Nagy gyorsasággal cikázik a labda az egyik csapat térfeléről a másikéra. A közönség megelégedetten biztatja a játékosokat, akik egymást múlják felül az akarásban. Az 5. percben Weisz remek hosszú labdát ad ki Steinernek, ez ráfut és élesen kapura lövi, Szulik azonban pompásan helyezkedve pontosan kézbe kapja a labdát. Remek lövés volt! Pár perc múlva a Vasas-támadás a 16-oson belülre szorítja a Somogy védelmét, melynek hosszú felszabadító labdáját így a messzire elkalandozott Vasas-halfsor mögött üresen kapja a kaposvári csatársor. Nagyon melegnek látszik a helyzet, de Burger nagy szerencsével szereli Schmidtet és így elhárul a veszély. A 9. percben Steiner pompás labdát ad a kissé hátramaradt Schmidt lábára, ez éles, lapos lövést enged meg, de
    a labda kívülről megy a hátsó kapufának!
    Egyesek már gólt láttak! Himmer hosszút szöktet maga elé reményteljes helyzetben, mire nagy a felzúdulás a Vasas-hívők közt.
    Tóth rosszul nyúl egy labdáért, megrándul a lába, kiáll egy percre, majd visszatérve, jobbszélre megy ki s ott sántikálja végig a meccset... A Vasas-tragédia első felvonása, mely talán az egész közt a legnagyobb jelentőségű.
    A Vasas-bekkek könnyelműsködnek, de szerencsére offszájdra fut a Somogy csatársor s így szabadul a kapu. A 14. percben hatalmas kavarodás keletkezik a Vasas-kapu előtt, Szulik messze kinn kalandozik, de
    a Somogy csatárok egymásba lövik az üres kapu előtt a labdát.
    Gacsár lefutása veszélyesnek látszik, de Burgerbe lövi a labdát a Somogy-drukkerek nagy bosszúságára. Rögtön ezután Steiner beadása teremt meleg helyzetet a Vasas-kapu előtt, de Rozgonyi felszabadít. A 18. percben Himmer magára vonja a Somogy-védelmet, ám ahelyett, hogy a nagyszerű helyzetben levő Fröhlichnek passzolna, lő, de mellé... Fröhlich kiadásával sokat vár Himmer, kornerra szereli a védelem. Himmer passzát Jellinek ravasz trükkel kapura engedi, de Erdős helyén van. A 21. percben megismétlődik a Vasas-kapu előtt az előbbi helyzet: Szulik rosszul fut ki, az öt csatár üresen áll a kapu előtt, de
    megint csak a lábak közt akad meg a labda,
    míg Burger és Wilhelm a mezőnybe nem küldi. Három perc mulva Himmer és Fröhlich ritkán látott remek támadást vezet a balszélen. A kiadással Himmer pár lépést tesz egészen a kornervonalig, onnan centerez, Fröhlich laposan küldi a hálóba a labdát, de a bíró nem adja meg azon a címen, hogy Himmer túlvitte a labdát a vonalon! A Vasas-tragédia ezzel a második stációjához érkezett.
    Két perc mulva Báder Fröhlich nagyszerű labdáját 10 méterről az ellenkező kapufának lövi hatalmas erővel! Mindenki esküszik már a Vasas győzelmére, de a következő perc már lelohasztja a reményeket: Steiner szép beadását a hatoson várja Burger, Kittl ráfut,
    elszedi a labdát és a felső sarokba küldi. 1:0.
    A Vasas nagy elánnal fekszik a küzdelembe, Himmer a kapu sarkától két lépésről centerez, úgyhogy a labda a gólvonal előtt gurul végig s nincs, aki oda tegye a labdát! Schmidt hatalmas lövése kapu fölé kerül, majd Kitti lő kisvártatva mellé. Himmer beadását Tóth élesen mellé lövi, majd Remmer és Steiner csap össze nagy erővel, úgyhogy Steiner a porondon marad. Lanyhul lassan az iram. Jellinek hosszú magas, alig fölé került lövése után Fröhlich az utolsó percben kitör, üresen állva hatalmas lövést ereszt meg, de a labda tehetetlenül álló kapus mellett visszapattan az ellenkező kapufáról!
    Helycsere után a Somogy diktálja jóideig a tempót. Steiner rászalad Szulikra, ez a labda kirúgása után utánarúg. A bíró észreveszi, de csak figyelmezteti a kapust. Jellinek hoszszú labdát ad át Tóthnak, ez leállítja és mellélövi. Az iram ismét igen gyors. A 6. percben megpecsételődik a Vasas sorsa: Rozgonyi elengedi Gacsárt, ez a vonalról centerez, Rozgonyi most a labdát engedi el s azt
    a közvetlen mellette álló Weisz Szulik alatt egy lépésről belövi. 2:0.
    Fröhlich és Himmer támadja a kapust, mire nagy lárma keletkezik a nézőtéren. Kvasz hosszú lövését Szulik oldalt a földre ejti, mire a somogyiak gólt reklamálnak. A 11. percben Remmer hosszú szabadrúgására remekül ugrik fel Fröhlich, de mellé küldi a labdát. A somogyiak támadnak. Schmidt 20 méteres szabadrúgása emberbe megy, Szulik pompásan védi ezután Steiner közeli lövését, majd a 21. percben Himmer a 16-os sarkáról lőtt szabadrúgása felső kapufára pattan, onnan a befutó Remmer lábára, de az
    kapu fölé emeli a biztos gólnak látszó labdát.
    Fröhlich és Morvai összefejel, előbbi kiáll, a mentők kötik be a fejét, melyen felszakadt a bőr. Steiner a félpályáról szökni készül, a bíró tévesen megállítja a játékot lesállás címén, mire a balszélső dühében elrúgja a labdát. .A bíró visszaviteti nagy derültség közben, de megint csak elrúgja, mire az időhúzás miatt kezd lármába a közönség. Fröhlich túlságosan bízik magában, kapura lő nehéz helyzetből ahelyett, hogy jobbra adná, ahol üresen állnak Báderék. Himmer egy kornert a csomón kívül üresen kap, de állítgatja, mire leszerelik. Kvasz rúgást kap, összeesik, de csakhamar magához tér. A 42. percben a hatalmas Vasas-ostrom eredményt hoz: Bader a 16-os sarkáról a lábak közt orrheggyel a sarokba küldi a labdát. 2:1. Erdős csak rávetéssel tudja elszedni a rárohanó Remmer elől a labdát. Az utolsó percek hatalmas izgalomban telnek el, a Vasas helyenként egykapura játszik, de eredmény nincs.