Góllövő : Tritz, Magyar, Paczolay, Kiss, Kautzky
    Pécs. 3000 néző Bíró: Gerő.
    Kispest: Dénes — Rozgonyi, Csesznek — Magyar, Purczeld, Csendes — Senkey II., Paczolay, Fürstner, Havasköri, Kiss.
    Pécs-Baranya: Jandala — Iványi, Krebsz — Palkó, Halas, Foór — Teszler, Erdélyi, Kautzky, Tritz, Kocsis.
    A pécsiek kezdenek, Kautzkyé az első eredménytelen lövés. Majd Paczolay lövi fölé Kiss centerét s pár percig a Kispest van fölényben. Kautzky szenzációs szöketetését Kocsis nagy igyekezettel rontja el. A Kispestben máris feltűnik Rozgonyi nagyszerű játéka,
    a Pécs-Baranyának úgyszólván minden támadása ezen a nagyszerű fiatal bekken akad el.
    A kispesti csatársor viszont belső bajokkal küzd, csak a szélsők jók egyelőre. A tizedik percnél járunk, mikor Erdélyi passzát Tritz 20 méterről kapásból kapufának vágja. Egy percre rá ugyancsak Tritz bombáz, Dénes alig véd. Frontban a Baranya, de eredmény nincs!
    Kiss oldalhálót lő, Kautzky lövésének Dénes az akadálya, Paczolay üres kapu előtt szolgál rá nevére, Kocsis újra szaporítja a pécsi kapufák számát, majd a 31. percben már gól is van. Kautzky pontos passzát
    Tritz a 16-os sarkáról fordulásból élesen lövi, Dénes kezéből perdül a lövés a kapu felé, a kapus utánaveti magát, de már csak belülről tudja kikotorni. 0:1.
    Vezet a Pécs-Baranya. Havasközi összefut Krebsszel, összeesik, kiáll s a félidő végéig nem jön vissza. Kautzky éles lövése Dénes hasa alatt suhan el, de megint csak kapufának.
    Rozgonyi tisztáz, majd Magyar mintegy 40 méterről ível a kapu elé. A labdát sokan várják, nagy a kavarodás s miközben a labda lassan száll,
    a kispesti csatárok elnyomják Jandalát — érintetlenül száll a labda a hálóba. 1:1.
    A második félidőben Havasköri játszik a Kispestnél balszélsőt, Kiss megy a jobbösszekötőbe. Pécs támad újra, de a kispesti védelem mindig a helyén van. Izgalmas jelenetek, egy-egy szép Kautzky-akció, majd a 24. percben Kispest megszerzi a vezetést. Az előrehúzódott pécsi bekkek mellett Fürsner elszalad, rohan, a bekkek hiába loholnak utána, mikor Iványi eléri, átpasszol Paczolaynak, aki nem szégyeli magát — 2:1.
    A Baranya még csak rá sem ér megtárgyalni, kit terhel a felelősség, már jön a következő, középkezdés után
    Havasköri elfut, átadását Kiss az ellenkező sarokba lövi. 3:1.
    Pécs elkeseredetten támad — hiába! Halas közben úgy érzi, hogy megrándult a lába, előremegy centernek.
    Kautzkyból balösszekötő lesz, Teszler centerhalf. A 41. percben korner után kavarodás a kispesti kapu előtt, Halas Kautzkynak passzol, aki közelről bevágja. 3:2.
    A pécsiek most beszorítják a Kispestet, de Rozgonyi, Dénes és a szerencse ment.