Profi I. liga 1930/1931, 13. forduló
  1. nela: 3.000

2023.09.02, 21:29
    Budai „11“ — Vasas 2:0 (1:0)
    A szünet után tíz emberrel lelkesen védekező budaiak az eredményt akarták csak tartani s a végén, hosszabbítás alatt, az utolsó percben még ők rúgtak páratlanul szerencsés újabb gólt Góllövő: Ember, Schmidt
    Üllői út, 3000 néző. Bíró: Bíró Sándor.
    Budai „11’: Lantos — Weber, Hunyadi — Kárpáti II., Polgár, Kovácsi — Schmidt, Stancsik, Ember, Lyka, Schuszter.
    Vasas: Bereczky — Szemere, Rózsa — Vági, Burger, Kuti — Brunecker, Remmer, Dán, Egry, Stanzl.
    A Vasas kezd, hamarosan hevessé válik az iram s a piros-kékeknek rögtön akad nagy helyzetük. A nagy sár ellenére vágtatnak a budaiak is és a 2. percben korner kíséri támadásukat A budaiak diktálják az iramot, szinte duzzad az erőtől minden támadásuk. Az 5. percben Schmidt beadását
    Ember két lépésről nem tudja befejelni,
    majd a keménykötésű Polgár bombája süvít mellé. Az iram olyan pompás, hogy az eső ellenére is a közönség élénk tetszéssel kíséri a játékot. Kovácsi hibájából a 8. percben a Vasas is kornert rúg s ennek nyomán Dán fejese felsőlécről perdül ki. A 12. percben Polgár szökteti Schmidtet, ez jól ad be, Lyka a tisztán álló Schuszterhez továbbít, de a szélső az ötösről fölé vágja a labdát. A játékkedv nem lankad, a 18. percben , Dán szabadrúgása mellé megy. Nem sokkal később Kuti kezére pattan a labda a 16-oson belül, de a bíró kézfeltartással jelzi, hogy nem állítja meg a játékot, mire
    Polgár rögtön nagy kapufát rúg,
    hogy a labda sáros nyoma ott marad a fehér lécen. Kuti most feltartott karral szándékos hendszet vét, de a labdát nem tudja megfogni, csak érinteni, a bíró most sem fütyül, nem akasztja meg a támadást, mert Schmidt jó helyzetben várja a labdát. Befut vele, de nem tudja góllá értékesíteni. A budaiak sarokrúgással is kísérleteznek, majd a túlsó oldalon Remmer küld nagyon veszélyes lövést a kapura a 26 percben . Lantos éppen csak hogy kornerra tud öklözni. Most a Vasas jött bele a játékba, hangos is a közönsége, de Lantos remekel a kapuban, a hátvédek meg rombolnak. A 30. percben Egry céloz jól, Lantos azonban most is a helyén áll.
    Az iram nem csökken,
    a budaiak kapnak újra lábra. A 41. percben Polgár ügyesen szökteti Schmidtet.
    A Vasas védelem nagyon elől van,
    Kuti elereszti Schmidtet s máris két budai csatár áll tisztán: Schmidt és Ember. Schmidt kissé önző, lő, szerencséjére
    a kifutó Bereczkyről visszapattan a labda s Ember a kifutott és földön fekvő kapus mellett az üres hálóba rúgja a vezető gólt. 1:0.
    Utána a túlsó oldalon Kárpáti nagy lyukat rúg s az így jó helyzetbe került Stanzl közelről rosszul céloz.
    Szünet után előbb a budaiak támadnak, de a Vasas bizonyul először veszélyesnek. Két percig tologatnak félméteres passzokat a kapu előtt, közben Lantosnak alkalma nyílik kétszer is szépen védenie. A 16. percben Schmidt centerét
    Ember felső kapufasarokra küldi,
    de Schuszter a visszapattanó labdával sem tud mit kezdeni. Utána Bereczky elhagyja a kapuját, de a labdát nem tudja megfogni s újra van ok izgalomra. Ember ront most nagy helyzetet s a budaiak ismét kihagytak egy gólszerző alkalmat.
    Hosszú ideig élénk iram mellett szép mezőnyjáték folyik, majd váltakozó támadásokkal telik az idő.
    A 19. percben Schmidt pompásan kanyarodik befelé. Centere előbb Ember elé kerül, de az nem érinti a labdát, majd Lyka bődületes nagy helyzetben két lépésről Bereczkybe lövi, hogy aztán a visszapattanó labdát Schuszter se tudja értékesíteni. Erre feljön a Vasas is , a 22. percben Remmer erős lövését Lantos nagyszerűen öklözi fel kornerre. Sarokrugás után Skanzl bombája alig megy mellé. Budai támadás közben
    Kovácsi térde még rosszabb lesz, mire kiáll,
    s Schuszter hátrahúzódik. A tíz emberrel játszó budaiak a 26. percben sarokrugáshoz jutnak, de nem tudják értékesíteni. Két perc múlva a Vasas rúg kornert, majd hosszabb a piros-kékek ostroma, de a Vasas-csatároknem leleményesek, no meg
    a budaiak kilenc emberrel védekeznek. Csak Schmidt marad elől.
    A védekezés közben Schuszter csínél több hibát, így a 37. percben kornert vét. A beküldött labdát azonban Kuti elhibázza. A közönségnek tetszik a budaiak elszánt védekezése s lelkesen biztatja a tíz emberrel játszó „11”-et. Most meg Lantos hibáz kétszer egymásután, de a szerencse nem hagyja el.
    Lassan telik az idő, a 42. percben Rózsa nagy és váratlan lövése megy kapura, Lantos fogja a labdát, de
    a sapkája gólba esik.
    Lantos kirugja a labdát s utána a szívre jött lövéstől
    összeesik:
    knock-outolta a lövés!
    Sokan odaszaladnak,
    a bíró is. Élesztgetik, Lantos talpraáll, mire valaki elkiáltja magát: — A kapus rosszul van ... jól, előrevágni a labdát!
    A tanácsot meg is fogadják a budaiak. Már a félvonal felé járnak, sokan időt kiabálnak, le is telt mára rendes idő, de a bíró hosszabbít valamit. Közben éppen Schmidtnél a labda. A kornervonalnál vár a labdára, bele akar rúgni, de a labda Schmidt cipője orrán falsot kap, a fals azonban nem jön ki rögtön, hanem csak néhány lépéssel odébb, Bereczky így azt hiszi, hogy a labda mellé megy. De nem, a hálónak tart, be is jut és a későn észbe kapott Bereczky már csak a vonal mögül tudja kirúgni. 2:0.
    A bíró a határbíróra néz és rögtön gólt ítél. Vasasok egy kicsit tiltakoznak, szorongatják a bírót, aztán kezdenek és vége a meccsnek.