játékvezető : Gombos Géza
  1. Nemzeti Sport: 3.000

2023.07.25, 23:59
    Kispest—Pécs-Baranya 4:0 (3:0)
    Kispest szívvel, a bírói tévedésektől sújtott Pécs-Baranya szárnyaszegetten játszott Góllövő: Harmath, Steiner, Harmath, Steiner
    Pécs, 3000 néző. Bíró: Gombos.
    Kispest: Dénes — Rozgonyi, Császár — Paczolay, Purczeld, Csendes —
    Senkey II., Sőtér, Harmath, Fürstner, Steiner.
    Pécs-Baranya:Jandala — Iványi, Kővári — Palkó, Somogyi, Foór — Kovács,, Teszler, Halas, Kocsis, Erdélyi.
    A választásnál a helyi csapatnak kedvez a szerencse- Iványi azonban mártíri allűrökkel a nappal szemben álló kaput választja. Kispest indítja el így az első támadást, mely azonban csak Palkóig jut el. Majd Steiner fut el, de a támadásból csak korner lesz. A kornerból semmi! Most kezdődik a Pécs-Baranya ragyogó időszaka. Egymást követik a támadások, de vagy Kovács lő mellé vagy Erdélyi viszi túl a labdát vagy ofszájdon akad el a támadás. Kocsis lövését Dénes kiejti, majd elfogja. Erdélyi három méterről mellé fejel. Közben a Kispest csak egyszer jön fel, Fürstner kapu elé ível fejjel és Jandalának Harmath fejéről kell leöklözni a labdát. A 17. percben csak a szerencse menti meg Kispest kapuját. Halas labdáját Kocsis tisztán kapja öt méterrel a kapu előtt, lő, a bomba Dénes kezéről kapufára pattan bomba Dénes kezéről kapufára pattan s a visszapattanó labdát Császár kiküldi.
    Mégis a Kispest lövi a gólt a 25. percben. Senkey elfut, a centere kissé, hosszú, Steiner visszahúzza a kapu elé, ott
    Harmath kapja 8 méterre a labdát és a későn vetődő Jandala hasa alatt belövi az első gólt,
    1:0
    Pécsi ellentámadás, majd két perc múlva esik a kispestiek vitás gólja. Paczolay Steinerhez ad, aki 4-5 méteres ofszájdon áll. Pécs-Baranya a szabálytalanságra leáll, Steiner zavartalanul fut meg és közelről gólt lő 2:0
    Óriási pfujolás, a bíró odamegy Pauncz határbíróhoz, megkérdezi, de az sem látott ofszájdot, a bíró tehát nem semmisíti meg a gólt. Füttykoncert. A 34. percben a közönség kórusban ütemes sértésekkel illeti a határbírót, mire a bíró egy percre megállítja a játékot (A sértegetés a játék folyamán még előfordul, de a bíró többet nem állítja meg a játékot.) Majd újra fellángol a tüntetés a bíró ellen, ellen, mikor egy kornert nem ad meg.
    Pont
    az utolsó percben esik a harmadik kispesti gól. A kispesti balszárny támad, mintha Fürstner keze is bent lenne az akcióban, Büchler határbíró hendszet is jelez, a Pécs-Baranya megint leáll s most Harmath fut el, akadálytalanul s laposan gólt lő. 3:0
    A II. félidőben a Pécs-Baranyában Palkó próbálkozik mint center, Halas a jobbhalf. A bírókat nagy pfujolás fogadja. Az állóhely zúgolódik Pauncz áthelyezése miatt. A félidő képe most már azt mutatja, hogy a meccs sorsa el van döntve. A Kispest védekezik. Következik néhány kétségbeesett pécsi csere (Foór balösszekötő lesz, Kocsis balszélső, Erdélyi balhalf), néhány pécsi durvaság. Dénes sokszor igen szépen véd, majd jön a negyedik és utolsó kispesti gól, a 25. percben: Senkey elfut,
    centerét Steiner 8 méterrel kapja a kapu előtt és a rosszul helyezkedő pécsi hátvédektől nem zavarva élesen belövi a labdát. 4:0.
    Most már csak a rendszertelen pécsi támadásokon bosszankodhat az oszladozó közönség, míg az utolsó öt percet a kispestiek dominálják, de szintén eredmény nélkül.