1. nela: 3.000

2024.02.26, 19:49
    III. ker. FC -Somogy 5:2 (2:1)
    A közönség által megzavart kerületiek csak szünet után találtak magukra
    Góllövő : Dömötör, Csizy, Joós (öngól), Blaskó, Miklósi (11-esből), Blaskó, Horváth
    Ujpest, 8000 néző. Bíró: Salgó,
    III. ker. FC: Gallina — Beretvás, Biró — Steiner, Lucz, Magyar — Fenyvesi, Blaskó, Kármán, Horváth, Dömötör.
    Somogy: Váli — Miklósi, Joós — Egri, Boros, Győrfy — Mészáros, Galambos, Csizy, Táltos, Nákovics.
    Azzal indul a mérkőzés, hogy a közönség nagy hanggal biztatja a Somogyot. Ennek ellenére a kerületiek támadnak, de Kármán már az első percben öt lépésről célt téveszt. A 3. percben Kármán kiugrik, de Vali a lábára vetődik. A 4. percben Dömötör fut el, nem tudják szerelni , a szélső egészen a vonalig viszi a labdát,
    majd befelé is megy és az ellenkező sarokba lő. 1:0.
    A Somogy csak a 8. percben jut szóhoz, de akkor Galambos nagy helyzetet hibáz. Élénk, harcos játék folyik, a közönség sokat tapsol. A 17. percben taccsdobás után Biró hibáz, Galambos áttolja a labdát
    Czizynek, aki a 16-osról rossz szögben is szépen lő a jobb sarokba. 1:1-
    A közönség most még jobban bíztatja a Somogyot, lábrakapnak a kaposváriak, nagy lesz az iram, de a 24. percben mégis a kerületiek rugják be a vezetőgólt. Horváth lő, lövésére Váli vetődik, de hiába, mert a labda Joós lábán irányt változtat s az
    az ellenkező oldalon jut a hálóba. 2:1
    A Somogy válaszol, de szerencse nélkül, közvetlenül a kapu előtt ötször egymásután megy emberbe a lövés, nagy tömegjelenet közben. Az iram nem csökken, mind a két csapat erősen gólra tör. A 36. percben Váli és Blaskó is megsérül s Blaskó rövid időre ki is áll. Közben a biró fütyül s így érvénytelen Fenyvesi dugója.
    Szünet után a Somogy fölényében indul a játék. A közönség sokat tüntet a bíró ellen és a Somogy mellett. A 12. percben Biró csúnyán faultolja Mészárost. A 14. percben már a kerületiek támadnak. Horváth Blaskó elé fejeli a labdát a csatár egészen üresen áll,
    senki nem megy rá, lábrateszi a labdát, lő és a labda a kapufa tövétől a hálóba pattan. 3:1. A 19. percben a lendületben levő Mészáros a 16-oson belül megtorpan és esik. A bíró 11-est ítél a kaposváriak javára (!)
    Miklósi beteszi. 3:2.
    A 23. percben Biró nekilendülve csaknem a saját hálójába viszi a labdát. A Somogy azonban már fáradt az első félidő iramától. Visszaesik. A 26. percben szögletrúgás után Kármán fejesét Miklósi pont gól előtt vágja újra szögletre. A 29. percben azonban Horváth beadása után Blaskó fejesét már nem tudják megakasztani.
    Dugó. 4:2.
    A Somogy csak Mészáros kapufájával tud válaszolni, mér fel is adta a küzdelmet. Előbb még Váli szögletre tud védeni, a III. ker. támadása során, de a 35. percben Kármán szépen
    Horváth elé teszi a labdát ó, ez a lövés már védhetetlen. 5:2.