III. ker. FC—Hungária 2:1 (0:0)
    Jó kezdés után egyre lankadt a Hungária, Óbuda viszont végig szívvel harcolt
    Góllövő: Kármán, Fenyvesi, Cseh
    Nagyszombat utca, 3500 néző. Bíró: Klug.
    III. ker.: Dénes — Győry, Bíró — Steiner, Lucz, Réti — Fenyvesi, Blaskó, Egri, Kármán, Dormos. Hungária: Ujváry — Mándi, Kis — Egri, Sebes, Semsei —Opata, Cseh, Kalmár, Turay, Titkos.
    A HUNGÁRIA
    változatlan összeállításban áll ki. Ez a csapat verte múlt héten a budaiakat és — Opata helyén Szegővel — a Ferencvárost. Most már mintha eltűnt volna a régi ideges hangulat...
    A III. KERÜLET
    még nem merte tűzbe dobni a felépült, Dömötört, pedig már teljesen egészségesnek érzi magát. Révész, az új tréner ezt mondja: — Még nem szóltam bele a csapatösszeállításba. Részint, mert előbb meg akarom nézni a csapatot, részint — egykori klubomra, a Hungáriám való tekintettel.
    A Hungária kezd s a közönsége az állóhelyoldalról lelkesen bíztatja: Hun-gá-ri-a! Győry lába egy rúgásnál megrándul, a hátvéd alig bír lábraállni, de nem olyan súlyos az eset, mint amilyennek látszik. Az első kornert a III. ker. éri el (nagyon veszélyes), a Hungária (még az első öt percben) kettővel válaszol. (A második korner Réti, alig kapu mellé csúszott hazaadásából született) Az első veszélyes támadást Dormos viszi (Kis szépen ment), azután azonban
    FÖLÉNYBE KERÜL A HUNGÁRIA
    A 10. percben gyönyörűen támad: Turay szökteti Titkost, a beadást fejjel üti maga elé s csak a csattanó hiányzik, - a kifutó Dénes-be-megy a lövés. De Turay produkciója így is remek volt, zengi is a kék-fehér tábor a dicséretet :
    TU-RA-Y!
    De a feléledt Hungária-csatársor a folytatással sem marad adós. Turay minden labdáját pompásan játsza meg. Szöktetését Opata jól adja vissza,
    CSEH LŐHETNE,
    de inkább még kicselezi Bírót s - vége a helyzetnek. Pompásan játszik s lő is a Hungária, de rosszul. Viszont a ritkán támadó III. ker. is tud veszélyes lenni: a 19.percben Egri (az óbudai) pompásan húz kapu elé egy labdát s Blaskó fejesét vetődve kell védeni Ujváry-nak. Most egy kicsit
    ÉLÉNKÜL A III. KER. IS,
    de a Hungáriai védelem is jól álla lábán. Öt nyilt, változatos perc után újra szorít a Hungária, de Cseh az egyéni játékot erőlteti s ez nem célravezető. A Hungária-kedélyeket egy Kis-hazaadás izgatja, Ujváry csak vetődve kaparinthatja meg a belsők elől. Ujabb, de egyre lanyhább Hungária-támadások után - esik
    A III. KEK. GÓLJA:
    a 32. percben Bíró szabadrúgása ívben száll a kapu elé, Mándi fejese nem sikerül,
    Kármán közelről a hálóba talpalja a labdát (1:0).
    A kezdet után egész váratlanul ható fordulatra bágyadt, rendszertelen támadásokkal felel a Hungária, de a kezdeti okos, színes játéknak már semmi nyoma. Most
    FRONTBA IS JÖN A III. KER,
    s ő a veszélyesebb. A 38. percben Semsei elvét egy labdát s a meglógó Fenyvesit csak gánccsal tudja akasztani Kis. Fenyvesi bukdácsol, Ujváryé a labda, Fenyvesi támadja a kapust, a III. ker. 11-est reklamál, a bíró szabadrúgást ad a III. ker. ellen. Még van egy csomó Hungária-támadás, Kalmár lőhetne is, ha fürgébb volna, de hiába ígér valamit egyik-másik helyzet, a kék-fehér belsőkben egyre kevesebb az erély és a gyorsaság.
    óbudai kornerrel kezdődik a II. félidő, azután Opata beadást fejel a kapu fölé Kalmár. Turay az 5.percben — oxforddal — fejberúgja Steinert. Ki kell vinni az óbudai halfot. Izgalom. Utána Kalmár kiugratja Cseht, Dénes kifut, a labda az üres kapu elé pattan, Turay elől az utolsó pillanatban mentenek. Erősen támad a III. ker. is, de Ujváry csak könnyű labdákat kap, Turayt felvágják a kapu előtt. A 9. percben
    STEINER BEKÖTÖTT FEJJEL
    visszatér s Óbuda rögtön kornert ér el, amit — Dormos küldte be — Ujváry nehezen tól ki újabb szögletre. Javul az iram. Turay szabadrúgása a sorfalba akad. A 12. percben Fenyvesi— lesből — elfut, már-már Ujváryt is kicselezi, de ez bravúrosan leszedi lábáról a labdát. A másik oldalon Titkos rohan a kapu torkáig, lövése Dénesről perdül mellé. Aztán Réti lő majdnem saját kapujába Titkos-beadást, majd Lucz löki el a 6-oson kézzel a fejelni akaró Kalmárt, de a bíró nem látja.
    GYÖNYÖRŰ ÓBUDAI AKCIÓ:
    Kármán—Dormos--Egri: pontos beadás, lövés egy gondolattal a kapufa mellé! Gyorsul a játék: előbb Dormos fut le (rosszul centerez),aztán Opata (itt Turay lő bosszantóan rosszul), majd ismét Dormos fut (de most a beadásig sem jut el). A Hungáriában
    CSEH ÉS KALMÁR HELYET CSERÉL,
    de ez sem sokat használ: a puha, széteső Hungária-belső triót Bíró egyedül is fölényes könnyedséggel tartja sakkban. Ujváry csak szerencsével tisztázza az egyre élénkülő óbudai csatárok egy rohamát, a 25.percben aztán semmi sem segít: Lucz elveszi a labdát Turaytól (némi hendsz-ízű szerelés), letólja a behúzódott
    Fenyvesinek, aki zavartalanul húzhat be egészen középre s jól megcélozza a sarkot. Ujváry későn vetődik a pontosan helyezett, de nem erős labdára (2:0).
    A Hungária nem nagyon látja át a helyzet komolyságát.
    CSAK TITKOS ÉS TURAY
    dolgozik elől s Opata, ha néha (elvétve) labdát kap. Sebes dolgozna a belsők helyett is, de nincs sok látszata. A 35. percben
    Opata lövéshez jut s Dénes bravúrral tolja ki a lapos lövést.
    A 39. percben végre komoly támadás: Turay kiverekszi a labdát, kiadja
    Titkosnak, aki szélvészként fut el vele Győry mellett, pompásan „dobja” be a hatosra s a jól érkező Cseh kapásból csúsztatja hálóba (2:1).
    Kornert rúg a Hungária, az óbudai közönség „időt” kiabál, pedig a biztos óbudai védelem mellet nincs sok esély az egyenlítésre. Bágyadt Hungária-támadások közt ér véget a játék.