Budai 33-as—Nemzeti 3:2 (2:2)

Budai 33-as: Zsák— Oláh, Lőwy - Király Tivadar, Eichbaum, Király Tibor — Schmiedt, Czumpft, Kaltenecker, Steiner, Ticska. — Nemzeti: Gallina— Veréb, Török — Hossó, Volentik, Bartos - Rémay III, Spitz, Rémay II, Bihámi, Czétényi

Bíró: Schissler József.

A mérkőzés
    tapogatózó mezőnyjátékkal kezdődik, majd a 3. percben a budai csapat vezeti az első támadást és Schmiedt beadását Steiner gyengén lövi, a védelem elengedi s a labda csaknem a kapuba gurul. A 6. percben esik az első gól. A gyors 33-as csatársor ügyes támadása közben
    Steiner átvágja a labdát Schmiedthez, akinek pompás beadását Kaltenecker a hálóba fejeli. (1:0). Alig kezdik újra a játékot, ismét a 33-as támad, Czumpft egyedül áttöri a védelmet és máris a kapuban van a második gól.
    Most a Nemzeti erősíti az iramot és több támadást vezet. A 14. percben Rémay III. szökteti Spitzet, aki jó helyzetben a kapu mellé lő. Továbbra is a Nemzeti támad és
    a 18. percben Spitz szép felsősarkos lövéssel megszerzi csapatának az első gólt.
    A 22. percben a gólhelyzetben álló Steinert Hossó kézzel elrántja, a bíró azonban nem ítél tizenegyest.
    A 38. percben Rémay III. beadását Rémay II. a kapura fejeli s a labda a vetődő Zsák mellett hálót ér. (2:2).
    Szünet után mindjárt az első percben Volentik rendszer vét s a 20 méteres szabadrúgást Oláh a hálóba lövi. (3:2).
    Hullámzó mezőnyjáték után Bihámi a kapu mellé lő. A 12. percben Ticska szabadrúgását Gallina védi. A 33-as remekül támad és Oláh 30 méteres szabadrúgását Gallina szépen védi kornerre. Ticska tiszta helyzetben késik és leszerelik. Most lanyhul az iram s csak a 28. percben lép újra akcióba a 33-as csatársor. Schmiedt lövése a kapu mellé jut, Király Tivadar hosszú lövését Gailina kornerre üti. A 32. percben Veréb 35 méteres szabadrúgása a kapufáról pattan le és a védelem nehezen tisztáz.