BKV Előre SC - Békéscsabai Előre SC 0 : 1 15:00

2023.01.28, 21:32
    Békéscsabai Előre - BKV Előre 1:0 (0:0)

Knopp I. u., Előre-pálya, 1000 néző
    V. Szávó
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Lengyel, Dobó, Szűcs, Láza (Kiss, a szünetben), Ambrus, Bertók, Moós, Németh, Schneider. Edző: Piller Sándor.
    BKV Előre: Rothermel — Matus, Reif, Csider, Bata, Egervári, Kalmár (Raucsik, a szünetben), Arató, Józsa, Burányi (Tuba, 70. perc), Kékesi. Edző: Anda László.

11. perc: Előretörő Kvasz erős, bal sarokra tartó lövését Rothermel szögletre ütötte.
    21. perc: Bata-Arató-Kékesi volt a labda útja, a szélső jobb sarokra tartó lövését Tóth szögletre ütötte.
    37. perc: Reifet durva sértésért a játékvezető kiállította.
    43. perc: Bata 12 méterről küldött lövését Tóth kiütötte, Bata újabb lövését a kapus most már hárította.
    50. perc: Egervári 40 méteres szabadrúgását a kaputól 2 lépésre álló Józsa talpalta a bal kapufára. Nagy helyzet volt.
    68. perc: Raucsik átadását Józsa jó helyzetben, mintegy 8 méterről gyengén a kapus kezébe gurította.
    70. perc: Németh a bal szélen elfutott, belőtt labdáját Bertók 5 méterről úgy helyezte a kapu közepébe, hogy ez Rothermelt is érintette. 1:0.
    80. perc: Moós 20 méteres lövése a kapufából pattant ki.
    85. perc: Józsa lövés helyett a kapu előtti csomóba emelte a labdát, egyenlítési alkalom volt.

A közepes iramú és színvonalú mérkőzés mindkét félidejében a hazai együttes támadott többet - szünet után még 10 emberrel is -, de a jól védekező vendégcsapattal szemben csak kevés igazi gólhelyzete adódott, s ezt sem tudta kihasználni.
    A Békéscsaba végeredményben csak szerencsével győzött, mert egyetlen helyzetét ki tudta használni.

Jó: Tóth, Dobó, Szűcs, Németh, ill. Bata, Egervári, Arató.

8. Békéscsaba 21 10 3 8 34:30 23
    ...
    14. BKV Előre 21 5 7 9 16:23 17

Népsport, 1969. szeptember 1. (Arcanum DT)
    Bcs. Előre - BKV Előre 1:0 (0:0)

Budapest, 1000 néző
    V: Szávó
    Bcs. Előre: Tóth (8) — Kvasz (8), Dobó (9), Szűcs (8), Lengyel (6), Ambrus (6), Láza (6), Bertók (7), Moós (7), Németh (8), Schneider (6). Edző: Piller Sándor.
    BKV Előre: Rothermel (7) — Matus (7), Reif (1), Csider (6), Bata (6), Egervári (8), Kalmár (5), Arató (7), Józsa (8), Burányi (6), Kékesi (5). Edző: Anda László.
    Csere: Láza helyett Kiss (7) a szünetben, Kalmár helyett Raucsik (6) a szünetben, Tuba Burányi helyett a 70. percben.

Augusztus utolsó napján visszaszökött a nyár a fővárosba, s az előző naphoz képest szokatlan meleg fogadta a pályára lépő játékosokat. Ennek tulajdonítható az első percek lagymatag, közepes színvonalú játéka.
    Az első tíz perc eltelte után enyhe mezőnyfölénybe került a csabai csapat, több biztató támadást vezetett.
    A 10. percben gyors Moós-Láza-Kvasz-adogatás után a csabai jobbhátvéd éles lövését szögletre mentette Rothermel kapus.
    A félidő második felében az iram fokozódott. A pesti Előre többet kezdeményezett, de a csabai csapat hátvédhármasa szilárdan állta a rohamokat. Mindkét fél részéről több kemény belemenést láttunk, de Szávó játékvezető határozott volt, s a játék nem durvult el.
    A 37. percben a kapura húzó Bertókot Reif fellökte, majd a helyesen ítélkező játékvezetőt durván megsértette. Emiatt Szávó a középhátvédet azonnal kiállította.
    A kiállítás után egy-két BKV Előre játékos elvesztette fejét. A félidő végét jelző játékvezetői sípszó jókor jött, mert lehűtötte a kedélyeket.
    Fordulás után tíz percen keresztül a két 16-os között pattogott a labda, de egyik kapu sem került veszélybe. Az alacsony színvonalú játék unalmassá tette a mérkőzést.
    Negyedóra elteltével belelendült a csabai csapat, de egyes játékosai érthetetlenül kapkodtak. A 23. percben a középcsatár Józsa került helyzetbe, 12 m-ről leadott lövését azonban Tóth jól hárította.
    A csabai ellentámadás meghozta a győzelmet jelentő gólt. Németh a balösszekötő helyén az alapvonalon futott le, ballal élesen keresztbe vágta a labdát, a berobbanó Bertók az ötösről úgy lőtte a hálóba, hogy Rothermel kapus kezét is érintette, 1:0.
    A gól megnyugtatta a vendégcsapat játékosait és határozott fölénybe kerültek.
    A BKV Előre játékosai elkeseredett ellentámadásokat vezettek a kiegyenlítésért, de Dobóval az élen a közvetlen csabai védelem magabiztosan hárította a támadásokat.
    A 80. percben Lengyel-Németh-Moós adogatás után a jobbösszekötő 20 m-ről nagy kapufát lőtt. Két perc múlva Németh a bal oldalon elviharzott, visszagurított labdáját Bertók jó helyzetben - fölé rúgta.
    Az utolsó percekben a BKV Előre mindent megtett a kiegyenlítésért, de csak három szögletre futotta erejéből.
    A 89. percben Németh a fél pályáról a budapesti csapat kapuja felé robogott, az átjátszott Egervári hátulról lerántotta. A szabadrúgást Rothermel hárította.

A hirtelen jött nagy meleg befolyásolta a játék színvonalát és iramát.
    Az első félidőben a megerősített csabai védelem biztosan hárította a nem túl veszélyes Előre támadásokat.
    A második félidő első szakaszának kapkodása után magára talált az Előre és biztosan szerezte meg a két pontot a keményen játszó BKV Előrével szemben.

Jók: Tóth, Dobó, Szűcs, Németh, ill. Matus, Egervári, Józsa.