Videoton SC - Békéscsabai Előre SC 4 : 0 15:00

2023.02.15, 22:09 (szerk.: 2023.02.15, 22:26)

Székesfehérvár, 5000 néző
    V: Pusztai
    Videoton: Tímár — Kovács L., Posch, Fejes, Borsányi, Kovács J., Volek, Pataki, Nagy II, Karsai, Csukovics. Edző: Turay András.
    Bcs. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Lengyel, Kiss, Bertók, Dobó, Moós, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.

29. perc: Pataki 20 méteres lapos lövése a bal léc mellett csúszott el.
    43. perc: Pataki 13 méteres lövését Tóth a léc fölé öklözte.
    50. perc: Pataki labdája a vetődő Tóth kezéből kipattant és a beugró Karsai három méterről a hálóba talált, 1:0.
    71. perc: Pataki keresztlabdáját Karsai 17 méterről, jól eltalált lövéssel, félmagasan küldte kapura és a labda a jobb oldali léc belső éléről vágódott a hálóba. 2:0.
    72. perc: a tömörülő védők között Nagy II öt lépésről lőtte a harmadikat, 3:0.
    83. perc: a Volek felvágásáért megítélt büntetőt Karsai értékesítette, 4:0.

Lagymatagon kezdett a Videoton, s az első lövést is csak fél óra múltán küldte Pataki a csabaiak kapujára. A hazai játékosok rendre felemelték a labdát, s a magas békéscsabai védők sorra hárítani tudtak. A lelkes vendégek ebben az időszakban lendületesebbek és gyorsabbak voltak.
    A hazaiak csak az első félidő vége felé találtak magukra, de ekkor még a békéscsabai védelem jól zárt.
    Szünet után „megtáltosodott" a Videoton támadósora, parázs helyzeteket teremtett a vendégek kapuja előtt.

Jó: Posch, Borsányi, Nagy II, Karsai, ill. Láza, Szűcs.

10. Videoton 2 1 - 1 4:3 2
    ...
    13. Békéscsaba 2 1 - 1 1:4 2

Népsport, 1969. március 10. (Arcanum DT)
    A második félidőben több alkalommal is megörökítettünk hasonló jelenetet a csabaiak kapujánál. Ezúttal Pataki elől mentenek a vendégek védői. (Fotó: Kabáczy)

Fejér Megyei Hírlap, 1969. március 11. (Arcanum DT)
    Hetven percig egyenrangú ellenfél volt a csabai csapat
    VIDEOTON - Bcs. Előre 4:0 (0:0)

V: Pusztai
    VIDEOTON: Tímár — Kovács L., Posch, Kovács J., Fejes, Borsányi, Karsai, Volek, Pataki, Nagy II, Csukovics. Edző: Turay András.
    Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Kiss, Szűcs, Lengyel, Dobó, Bertók, (Varga B.), Moós, Németh, Száraz. Edző: Piller Sándor.

Napsütéses időben, kitűnő talajú füves pályán indult 90 perces útjára a labda.
    A VIDEOTON támadólag lépett fel, de az Előre jól megszervezett védelme sikeresen hárította a rohamokat és veszélyes ellentámadásokat vezetett három előretolt csatára.
    A 3. percben Moós labdájával Száraz a balösszekötő helyén tisztán kiugrott, de az 5-ösről nagy helyzetben gyengén Timárba lőtt.
    A következő percben Láza lyukat rúgott, s ez okozott izgalmat az Előre védelmében.
    Az iram fokozódott, az Előre a mezőnyben egyenrangú ellenfél volt.
    A 21. percben kórszerű támadás végén Németh jól tört ki, de elkapkodva fölé lőtt.
    A megújuló fehérvári rohamokat, a jól záró Előre-védelem - a két szélsőhátvéd és Kiss vezérletével — kitűnően hárította.
    A 44. percben Pataki közeli lövését Tóth bravúrosan a léc fölé öklözte.
    Szünet után élénk iramban folytatódott a játék. A VIDEOTON támadásokat a felfutó hátvédek is segítették.
    Az 50. percben Pataki lövése Láza fején irányt változtatott, Tóth a labdát csak kiütni tudta, s Karsai a hálóba lőtt. 1:0.
    A gól után az Előre nem adta fel, továbbra is szívósan védekezett, de ellentámadásait továbbra sem kísérte szerencse.
    A 71. percben Karsai a 16-osról nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. 2:0.
    Egy perccel később az Előre-védők két ízben is röviden szabadítottak fel, s nagy kavarodás után Nagy II. lőtt a hálóba. 3:0.

A VIDEOTON-csatárok ebben az időszakban gyorsan, korszerűen szőtték támadásaikat.
    A 84. percben a kitörő Voleket Lengyel a 16-os vonalánál fellökte. A játékvezető túl szigorúan 11-est ítélt, s ezt Karsai értékesítette. 4:0.
    A hátralevő időszak mezőnyjátékkal telt el.

A nagy iramú mérkőzésen az újonc Előre bátran és jól harcolt a tapasztalt, NB I-t megjárt VIDEOTON-nal szemben. 71 percen keresztül, a középpályán jól fogtak embert, s a védelem jól zárt.
    A második félidő utolsó negyedében a VIDEOTON csatársora jelentősen feljavult, gyorsan és ügyesen szőtte támadását.
    A jól képzett játékosokból álló fehérvári csapat megérdemelte a győzelmet, de a gólarány túlzott.

Jók: Posch, Borsányi, Pataki, Karsai, ill. Kvasz, Szűcs, Kiss.

Békés Megyei Népújság, 1969. március 11.