Magyar Viscosa SE - Várpalotai Bányász SK 2 : 1 17:00

2017.10.02, 10:35 (szerk.: 2017.10.02, 10:55)
    MAGYAR VISCOSA SE —VÁRPALOTA 2—1 (1—0)
    Nyergesújfalu, 200 néző, vezette: Szabó A.
    M. Viscosa: Várkövi — Hanga Gy., Csábi, Hanga Zs., Szoboszlai, Kovács — Hajda, Varga, Király (70. p. Emmer), Dibusz (85. p. Hergéth), Zahorecz. Edző: dr. Magyar György.
    A mérkőzés kezdetétől a Viscosa irányított, több helyzetet dolgozott ki. A 25. percben Csábi keresztlabdája után Hajda kiugrott a védők közül és a kifutó kapusba lőtt. A 30. percben korszerű, jobb oldali támadás után Varga Zahorecz elé tálalt, aki 5 méterről a hálóba gurított: 1—0.
    A 40. percben bal oldali támadás, Szoboszlai Varga elé tálalt, akinek nem sikerült átemelni a kapust. A 48. percben Ponlényi bal oldali beadását Kovács továbbította a hálóba: 1—1.
    Az 50. percben Dibusz jobb oldali beadását Zahorecz kapásból lőtte a vendégek kapujába: 2—1.
    Ezután feljött a vendégcsapat, de a Viscosa jól védekezett. A 85. percben ellentámadás következtében Hajda a kapussal szemben elügyetlenkedte a gólhelyzetet. Majd a hajrában a vendég játékos, Bunder hagyott ki nagy helyzetet.
    Jók: Varga, Szoboszlai, Kovács, Hajda, Zahorecz (a mezőny legjobbja).

Forrás: Dolgozók Lapja, 1989-06-13