Lombard FC Tatabánya - Budafoki LC 8 : 2 17:00

1. Nemzeti Sport: 2.000

2017.09.22, 19:33 (szerk.: 2017.09.22, 20:38)
    Lombard FC Tatabánya - Budafoki LC 8-2 (4-0)
    Tatabánya, 2000 néző, vezette: Vavika.
    Lombard FC: Pikács - Sztanó, Gál, Fogarasi, Szabó - Stranyóczky, Kovács (Altrichter 77. perc), Harmath - Tüske (Hutvágner 62. perc) - Schafranek, Petres (Simon T. 77 perc). Edző: Tóth Bálint.

A szakadó eső ellenére szép számba jöttek ki a szurkolók a rangadónak számító mérkőzésre. A napokban 60. születésnapját ünneplő egykori kiváló tatabányai labdarúgó Deli András végezte el a kezdőrúgást. Ezt követően egyperces néma gyászszünettel emlékeztek a közelmúltban elhunyt, hússzoros válogatott örökös gólkirály Deák Ferencre.

A 12. percben Tüske Schafranek bal oldali beadását 20 méterről fél fordulásból úgy bombázta a jobb felső sarokba, hogy a labda onnan a bal alsó kapufára és a hálóba pattant, 1-0.
    A 33. percben Schafranek bal oldalról végezhetett el szabadrúgást, pontos beívelését Fogarasi 8 méterről élesen a bal alsó sarokba fejelte, 2-0. Három perccel később egy kapu előtti kavarodás után, Tüske lefejelte a labdát Stranyóczkinak, aid 15 méterről elemi erővel vágta a léc alá, 3-0.
    A 41. percben a könnyelműsködő és csúszkáló Budafoki védőktől - az addig is kitűnően játszó, Schafranek elvette a labdát, és 12 méterről, okosan a kapu bal oldalába helyezte, 4-0.

Fordulás után a 48. percben Schafranek Petrest indította, aki kilépett a Budafoki hátvédek közül és 10 méterről a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, 5-0.
    Hajdú a 64. percben Kilik beadását 6 méterről fejelte a tatabányai kapu jobb alsó sarkába, 5-1. Még ugyanebben a percben a mérkőzés talán legszebb gólját láthattuk, Harmath bal oldali be adását Petres látványos ollózó mozdulattal bombázta 15 méterről a jobb felső sarokba, 6-1.
    A 73. percben Petres bal oldali beadását Schafranek az elcsúszó kapus mellett három lépésről kotorta a hálóba 7-1.
    Egy perccel később Harmath bal oldali átadásából Petres 6 méterről, okos gólt lőtt, 8-1.
    A 81. percben Simon P. 16 méterről Ránits átadásából ívelt a jobb sarokba, 8-2.

A Tatabánya minden csapatrészében felülmúlta ellenfelét. A találkozót - a nehéz talaj ellenére - nyugodtan nevezhetjük a parádés gólok mérkőzésének.

Jók: A Tatabányából valamennyi játékos dicséretet érdemel.

Tóth Bálint: - Jó hozzáállás, kitűnő játék, fergeteges győzelem

Forrás: 24 óra, 1998. április 20.

Megjegyzés: A Budafok összeállítása nem szerepelt a tudósításban