Hévíz SK-Budafoki LC 2-1 (2-0)
    Hévíz, 500 néző. Vezette: Molnár J. (Vass J., Molnár T.)
    HÉVÍZ: Varga - Beleznai - Halápi, Kerkai, Kovács G. - Grósz (Szabó Gy. 84.), Szabó R., Kutasi, Bertók - Pécsi (Major, 68.), Gombos (Gazda, 88.). Edző: Szabó Imre
    BUDAFOK: Balázs - Tóth T„ Pfeiffer, Bálint, Ughy - Ránits, Koziorowszky, Hajdú (Demők, 80.), Kilik - Kurucz, Dunai. Szakmai igazgató: Horváth Pál
    GÓLSZERZŐ: Kovács Géza az 5. percben, Pécsi levágódó lövését követően öt méterről helyezett a kapu közepébe (1-0). Gombos a 35. percben, Kutasi indítása után 15 méterről higgadtan lőtt a jobb alsó sarokba (2-0). Bálint a 84. percben, Deák szabadrúgását követően három lépésről fejelt a léc alá (2-1).
    SÁRGA LAP: Szabó R. (buktatásért) a 70., Beleznai (Ughy felvágásáért) a 75., Varga (kakaskodásért) a 80. percben
    Változatos és küzdelmes első félidő végén a kapu előtt lényegesen veszélyesebb Hévíz megérdemelten jutott kétgólos vezetéshez. Fordulás után még fokozni is tudták a csapatok az iramot, így az izgalmas, sportszerű, szoros találkozón megérdemelten nyert a Hévíz.
    Jó: Beleznai, Kovács G., Bertók, Szabó R., ill. Bálint, Kilik, Kurucz.
    Szabó Imre: - Az első félidőben jól játszottunk, s ennek köszönhetően rendkívül fontos három ponthoz jutottunk.
    Horváth Pál: - Amíg Budafokon nincs összetartás, addig ilyen eredmények várhatók.

Forrás: Nemzeti Sport, 1998-05-18