Monor-Ilzer SE - Előre FC Békéscsaba 2 : 0 17:00

2016.01.03, 21:11 (szerk.: 2016.01.04, 12:22)

1000 néző Vezette: Kormos Gábor (Némethi Attila, Gyenge Zoltán)
    Monor: Kisnémeth Imre 7 - Kovács Balázs 6, Flórián Tibor 6, Gubucz László 6, Kerényi Norbert 7 - Kerepeszki Zoltán 5, Kajli Zoltán 6 (Bokros Péter 89. p.), Szabó Zoltán 6, László Sándor 7 - Petyán Gábor 7 (Pászti Gábor 83. p.), Siklósi László 5 (Varró Zoltán 68. p.)Edző: Varga Károly
    Békéscsaba: Fülöp Róbert 5 - Futaki Krisztián 6, Szeverényi Péter 5, Czipó Zoltán 5, Valentényi Viktor 6 - Boros Richárd 6, Simon Attila 5, Balogh József 5 (Fórizs Sándor 5, 48. p.), Kovács Tibor 5 (Tátrai Attila 6, 50. p.) - Balogh Zsolt 5 (Ursz József 68. p.), Fórián Zsolt 6 Edző: Paróczai Sándor
    Gól: Petyán 22. p. ; László 66. p.
    Sárga lap: Gubucz (kezezésért) 25. p. ; Valentényi (Kovács Bélát megrúgta) 38. p. ; Futaki (Varró után rúgott) 71. p.
    Szögletarány: 0:3 (0:2)

22. p. : Az NB I-et megjárt Gubucz beadását a csabai védők Petyán elé fejelték, a szemfüles csatár 5 méterről kapásból a jobb sarokba vágta a labdát, 1-0.
    66. p. : A monori csapat a vendégek térfelén tologatta a labdát, László lövésre szánta el magát 17 méterről, a labda a kapujából kissé kint álló Fülöp fölött vágódott a hálóba, 2-0.

Nem tisztelte az újonc házigazda listavezetőt a Békéscsaba, mégis a mérkőzés elején a monoriak előtt adódtak helyzetek, amely a 22. percben gólt eredményezett. A találat után fokozta az iramot a vendégegyüttes, de a 16-os előtt elfogyott a lila-fehérek tudománya.
    Fordulás után tovább nőtt a vendégek mezőnyfölénye, de a jól védekező hazai csapat kapuját nem tudták bevenni Balogék. Sőt egy gyors kontratámadás után kettőre növelte előnyét a Monor. A Békéscsaba továbbra is támadásban maradt, a 79. percben az előrehúzódó Valentényi óriási kapufát lőtt. A 81. percben a csereként beállt, villámgyors Tátrai az üres kapu fölé lőtt.
    Végül maradt a 2-0-ás végeredmény, ami a hazaiakra nézve hízelgő, hiszen mezőnyben a lila-fehérek ügyesen fociztak, de a kapu előtt elfogyott a tudományuk, így újabb idegenbeli vereséggel tértek haza.

Varga Károly: - Ismét egy nagy múltú, jó erőkből álló csapatot sikerült legyőznünk. Kétgólos előnyünk után kissé leültünk. Véleményem szerint megérdemelten tartottuk itthon a három pontot.
    Paróczai Sándor: - Nem érdemeltünk vereséget.

1. Monor 4 3 - 1 4-2 9