Siófoki Bányász - Bnei Yehuda Tel Aviv F.C. 3 : 1 20:30

2. Nemzeti Sport: 1.000

1. avatar: pancso
    2023.11.12, 10:32 (szerk.: 2023.11.12, 10:33)
    Siófok, 800 néző. V.: Nagy L.
    Siófoki Bányász: Bíró, Kolocis, Aczél, Olajos, Szabó B., Marozsán, Zare, Zsadányi, Magyar, Páli, Meksz. Edző: Varga István.
    Gólszerzők: Zare a 12., Meksz a 45., Magyar a 81., illetve Alv a 22. percben.
    Csere: Páli helyett Ozsváth a 46., Meksz helyett Keszeg a 70., Kolovics helyett Katona a 84., Zsadányi helyett Varsányi a 87. percben.

A 6. percben Magyar beadását Páli fejelte kapura, s a pettyes alig kerülte el a bal felső sarkot. Egy perccel később pedig az izraeli vendégcsapat hagyott ki nagy gólhelyzetet. Lüktető játékkal, okos támadásszövésekkel lepték meg közönségüket a mérkőző felek. A 8. percben Meksz durrantott kapura; lövését azonban még bravúrral kitolta a bal alsó sarokból Yakov kapus. Négy perccel később aztán már maga mögött kellett kotorásznia: Zare 28 méteres szabadrúgása bombaként vágódott a kapuba. 1-0. A hazai csapat továbbra is frissen mozgott, egymás után alakította ki helyzeteit. A 18. percben» Zsadányi labdájával Marozsán fordult kapura a félpályáról: a tizenhatosig kígyózva egy testcsellel szanaszét küldte a védőket, majd megcélozta a jobb felső sarkot, de a sokat foglalkoztatott izraeli hálóőr bravúros mozdulattal a léc fölé tolta a labdát.

A 22. percben váratlanul egyenlített az ellenfél. Szaporán pattogott ide-oda a labda a siófokiak öt és felesén. Alv érkezett legelőször; valahonnan a saját tizenhatosáról indulhatott, és a békésen nézelődő hazai védők között a kapu jobb oldalába bombázott. 1-1.

Akadt még ígéretes Bányász akció. Páli például akár mester- hármast is elérhetett volna, de a játék szép lassan ellangyosodott. Tétova adogatások a középpályán... Már mindenki a szünetet várta, amikor Páli beadásából Magyar Mekszhez varázsolta a labdát, s a csatár látványos mozdulattal értékesítette a helyzetet. 2-1.

A szünet után a Balaton-parti piros-feketék új lendülettel estek ellenfelüknek. A megsérült Páli helyett pályára lépő Ozsváth és Magyar összjátékait követően több alkalommal is hideglelést kaphatott az ellenfél edzője, majd a 81. percben góllá érett a támadások sora: a labdát Ozsváth beadásából Magyar előrevetődve fejelte a hálóba. 3-1.

Időközben a labdarúgáshoz méltatlan, s inkább ringbe illő ökölvívó-jelenetek zajlottak a pályán; edzők, pályaedzők, fotósok, rendészek segítségével lehetett csak lecsillapítani a kakaskodó játékosokat.

A nemzeti bajnokság nyitányára heti 7-8 edzéssel készülő Bányász-legénység ötletes, sokmozgásos játékkal rukkolt elő, győzelme teljesen megérdemelt volt. A küzdeni akaráson túl már mindkét félidőben 20 percnyi jó játékot is láthattunk. Olajos, Aczél, Marozsán és Magyar, illetve az izraeli kapus, Yakov emelkedett ki teljesítményével a mezőnyből.

2. avatar: alexshw
    2023.11.12, 09:39