Budai 11 - Ferencvárosi FC 0 : 4

2024.05.13, 20:17
    Ferencváros-Budai „11“ 4:0 (2:0)
    Vérszegény és helyenkint siralmas volt a zöld-fehérek csapata s ha erősebb ellenfél ellen
    játszottak volna, most talán meglepetésről kellene beszámolni
    Góllövő: Toldi (11-esből), Takács, Móré, Sárosi
    Üllői út, 1000 néző. Bíró: Vass A.
    Budai „11”: Fábián — Wéber, Fekete — Magda, Burger, Schuster — Rökk, Sztancsik, Zilahi, Hegyes, Pozsonyi.
    Ferencváros:Háda — Polgár, Papp — Laki, Móré, Lázár — Táncos, Takács, Sárosi, Toldi, Kemény. A budaiak fehér ingben és fehér nadrágban, a ferencvárosiak zöld-fehér csíkos ingben és zöld nadrágban állnak fel.
    Hajrá Fradi a nyitány s a Ferencváros már az 1. percben szögletrúgáshoz jut, majd Polgár nagy rúgással mutatkozik be volt egyesülete ellen. A 2. percben Takács II. kiugrik, de lesből. A 4. percben ritka remek akció fut. Sárosi félúton fejjel játszik át Takácshoz, az hosszú zsinórral küldi be a labdát,
    Takács előtt ott a nagy gólhelyzet,
    de a labda a kifutó Fábiánról elpattan, Toldi már startol rá, az üres kapura küldi, de a befutó Burger magasra ugorva a lécen át szögletre fejel. Nagyon tetszett. Bemelegítőnek elsőrangú.
    De már a budaiak jönnek s a balról beadott labdára Rökk vár négy lépésnyire a kaputól!
    Csak Lázár hidegvére menti a kaput dugótól.
    A 10. percben Zilahi faultolja Mórét s ezért nemcsak a bírótól kap figyelmeztetést, hanem a közönség is tüntet ellene.
    A 12. percben a Fradi jár elől. Sárosi a kapust is átjátsza, az üres kapura lő, de a befutó Wéber kikanalazza a labdát, hiába kiabál gólt (belül látták) a Fradi-közönség, a bíró nem látott semmit. Utána Zilahi miatt van újból fütty, mert előbb Mórét faultolja, aztán Polgárra megy szabálytalanul.
    A budaiak lelkesen játszanak s a Ferencváros fölénye egyáltalán nem bontakozik ki.
    A 17. percben Táncos a félpályáról indul el, remekül fut, egészen az 5-ösig megy, ott azonban Fábián ökléről pattan vissza a lövése.
    A Ferencváros támadásaiban kevés az erő és késik a dugó.
    A 22. percben 18 méteres szabadrúgáshoz jut a Budai, Rökk szabadrúgása tényleg csak hajszálnyira megy fölé. Néha-néha úgy fest, hogy nem a Fradi, hanem a budaiak rúgnak dugót, annyi hiba csúszik ki a ferencvárosi védőknél. Épületes jelenetek játszódnak le a Fradi 16-osán, sőt néha az 5-ös vonalon is.
    — Gyerünk Fradi — hangzik, de minden hiába.
    — Ha ma nem üt meg a guta, akkor soha — így más.
    Zilahi lövése alig csúszik mellé, majd
    a 32. percben szgletrúgást vét a zavart ferencvárosi védelem
    s a vérszemet kapott budaiak még a labdát kirúgni akaró Hádát is támadják. Kemény célozgat a szélről,
    azután Toldi bombája felső lécről pattan vissza.
    Szerencséje sincs a Fradinak!...
    Fábián egészen a 16-osig fut előre, hogy Kemény elé vetődjék, majd Toldi húzódik ki a jobbszélig. Hiába ... És Sárosit ketten fogják. Nyomják is a 16-oson belül, de csak a közönség lát faultot.
    Sárosi jár újra elöl(39. perc), Fábián kijön a kapuból, rosszul. A labdát Toldi kapja, ő fejeli az üres kapura, három budai is befut menteni és Wéber a beeső és kapuba tartó labdát csak kézzel tudja visszatartani.
    11-es. Toldi áll neki és a balsarokba küldi. 1:0!
    MEGTÖRIK A JÉG!
    És a 44. percben megvan a második dugó is. Balról jön be a labda. Sárosi startol, Fábián azonban késlekedik, pedig előnye volt. Sárosi fejel, Fábián kivetődik, kiüti a labdát, de pont a hátrább álló és fedezetlenül hagyott Takács elé. Ennek félmagas lövése akadálytalanul megy a Budai„11” hálójába. 2:0.
    Kapushibából született... Még egy Fradi-szögletrúgás és itt a félidő.
    Nagy Fradi-fölénnyel indul a második félidő. Eredmény nélkül... A 8. percben Hegyes 35 méterről lő, de Hádának ez nem jelent nagyobb munkát. Nyomban utána azonban Zilahi közeli lövését csak szögletre tudja nyomni. A 11. percben Takács pompásan kiugorhatna, de elveszti a labdát. Szögletrúgás kárpótolja a Fradi híveit, de ez is gyenge. A 18. percben Fradi-támadás fut, már elrontottnak látszik, Keménytől jön befelé a labda, de Toldi Burger miatt nem jut lövéshez s a bőr,
    hátra pattan Móréhoz, aki jó 25 méterről olyan bombát vág Fábián kapujára, hogy a félmagas labda védhetetlenül megy be. 3:0.
    Meglepetésszerűen jött. Nagyon tetszett.
    Most esni kezd, de csak erősen szitálva, éppen úgy, ahogy a gólok esnek. (Gyéren.)
    A 17. percben Fábián Sárosi elől szögletre ment, majd Kemény lövése csúszik alig mellé.
    Támad a Fradi, de amikor lövésre kerülne a sor, akkor jön a lábraállítás, a helyezgetés, a tologatás, úgyhogy három budai védőnek is van még ideje beugrani.
    A 22. percben amiatt támad zaj, hogy Burger faultolja Toldit. A bíró is figyelmezteti az erélyes budai centerhalfot.
    Két perc mulva még nagyobb a zaj, amiatt, hogy a bíró nem vett észre egy szögletrugást. Toldi lövésébe Wéber betette a lábát. Az eső erősbödik, de a góleső nem ...
    Mezőnyjáték, majd Fradi-fölény. Néha egészen színtelen a játék.
    A 30. percben szép támadást is vezet a Budai, de itt sincs élvezni való. Ha a bíró ellen nem tüntetne a közönség, akkor egészen unalmas lenne a meccs. A 33. percben a Budai „11” támad, Háda kifut és Sztancsik kézzel húzza el a labdától a kapust, de a bíró meglepetésre nem ítél semmit. Pedig gól is lehetett volna az akcióból. Hiszen utána az üres kapu elé került a bőr. A közönség annyira meglepődött, hogy csak az akció után jut eszébe tüntetni.
    A 35. percben egy kis élénkséget kelt Táncos elfutása, úgy látszik már, hogy egészen a kapuba viszi a labdát, amikor öt lépésről lő s Fábián szögletre véd. Közben Fekete megsérült, fél percig áll is a játék . Fekete már nem is megy a hátvédsorba, hanem Burger lesz a hátvéd.
    A 39. percben Kemény remek labdát küld be. Toldi kapja, tisztán állt, de átjátsza Sárosihoz, az is tisztán áll s ő meg Takácshoz játszik át. Takács sincs fedezve, lő, de a labda általános elképedésre a bal kapufa mellett surran ki.
    Hárman álltak tisztán s mind a hárman elrontották a helyzetet. Baj van itt az egész csatársorral!
    A 40. percben ismét a Fradi támad. Megint Kemény az, aki beadja a labdát, most
    Sárosi kapja elsőnek és az ötösről fordulásból és kapásból vágja meg. Gól. 4:0.
    — Az előbb is így kellett volna — hangzik el nyomban.
    A 42. percben szögletrúgással veszélyeztetnek a zöld-fehérek, előbb újabb korner lesz, de Toldi faultja miatt a bíró megállítja a játékot.
    Erőtlen már a Budai. A 44. percben Toldi húsz méterről olyan bombát küld, hogy Fábián szinte megtántorodik tőle.