Hódmezővásárhelyi Astra-VFC - FC Sényő 0 : 2 17:00

Hódmezővásárhelyi Astra-VFC - FC Sényő 0:2 (0:1)
    Hódmezővásárhely, 500 néző V.: László (Herbály, Sápi)
    Hódmezővásárhely: Soós — Sípos, Márta, Talmácsi, Luczás — Fazekas, Győri, Varga, Csáki, Bánfi — Bozó. Edző: Pataki Tamás.
    Sényő: Mező — Sinka, Barna, Rubóczki, Stefanik — Bernáth, Kovács, Horváth, Paulik — Tóth, Balogh. Edző: Falatovics László
    Csere: Balogh h. Lilt a 66., Horváth h. Torda a 80., Paulik h. Ványi a 82., Varga h. Balogh a 84., Győri h. Szűcs a 86. percben.
    Gólszerző: Tóth a 44., Kovács (11 -esből) a 87. percben. Sárga lap: Sínka a 32. percben.
    7. p.: Egy előrevágott labda már túlszállt a hazai kapuson, de Bernáth 5 méterről nem tudta bevenni az üresen maradt „ketrecet”.
    20. p.: A sényői kaputól 18 méterre szabadrúgást végzett a Vásárhely. A veszélyesen középre kanyarodó labdára Győri startolt, akinek 5 méteres lövését Mező nagy bravúrral védte.
    25. p.: Horváth egyedül tört kapura, futás közben azonban kisodródott, így 11 méterről leadott lövését Soós hárította.
    27. p.: Az első félidő legnagyobb helyzete... Balogh ment el a jobb oldalon, beadását az érkező Tóth 5 lépésről a kapusba vágta.

44. p.: Tóth vágott ki sprintet a bal szélen, kicselezte őrzőjét, majd éles szögből, 10 méterről szépségdíjas gólt ragasztott a bal felső sarokba. 0-1.
    50. p.: Kovács jobb oldali beadását Balogh tiszta helyzetből, 8 méterről mellé fejelte.
    58. p.: Bernáth „ezer százalékos” lehetőséget rontott el, amikor egyedül kiugorva gyatrán a kapusba lőtte a labdát.
    87. p.: Kovács indította Tóthot. űkit a tizenhatosón belül hátulról felvágtak. Tizenegyes! A büntetőt Kovács értékesítette; elegánsan a bal alsó sarokba helyezett. 0-2.
    A sényőiek semmit nem bíztak a véletlenre. Rubóczkiék— saját költségükön — már szombaton „lebuszoztak” az Alföld déli szegletébe, emígyen
    „rápihenve” a másnapi mérkőzésre. No persze, a tét sem volt kicsi, ami indokolta a körültekintő hangolást.
    A kezdeti tapogatózás után a vendégek kaptak hamarabb lábra, és a széleket bevonva ostrom alá vették a vásárhelyi kaput. Nem kellett sokat várni az első helyzetre — Bernáth kihagyott lehetősége sem szegte kedvét a nyírségi csapatnak. Az első' félidő derekától érett a sényői gól, hiszen egyértelműen Kovácsék irányították a játékot. A hazaiak bár becsületesen küzdöttek, nem tudták megakadályozni, hogy ne hátrányból folytathassák a találkozót.
    A második negyvenöt percben fokozódott a Falatovics-legénység nyomása, egyirányú forgalom zajlott a pályán. A nyírségi együttes jelentősen javíthatott volna gólkülönbségén, ha játékosai nem ügyetlenkednek annyit Soós portája előtt. A Sényő megkegyelmezett ellenfelének, és beérte a könnyen szerzett három ponttal.
    Pataki István:—Kispályán ez nagyon szép, de nagypályán nem játék, amit csapatom előadott.
    Falatovics László: — Küzdelmes mérkőzésen nyertünk a nagy akarással harcoló Vásárhely ellen.

Forrás: Új Kelet, 1996-06-03
    Megjegyzés: Az edzői nyilatkozatoknál a hazaiak edzőjének a neve helytelenül szerepel a cikkben, helyesen: Pataki Tamás