Debrecen — Eger SE 2-1 (0-1)
    Debrecen, 1800 néző. V: Kurmai.
    Debrecen: Mező — Balogh, Nagy L., Pető— Tóth, Sándor T., Nagy, Sándor Cs., Csehi — Dombi, Georgiev. Edző: Garamvölgyi Lajos.
    ESE: Czeglédy —Nagy A., Csendes, Csató, Jávorszki — Vojtekovszki, Lehnert, Kanyok, Vadicska — Berecz, Nagy G. Edző: Kiss Tibor
    Csere: Lehnert helyett Lengyel a 33., Tóth helyett Madar a szünetben, Csehi helyett Raducu a 62., Nagy G. helyett Malisenko a 75. percben
    Gólszerző: Berecz a 18., Dombi a 88., Madar a 92. percben.
    Sárga lap: Balogh a 28., Vadicska a 31., Sándor Cs. a 35., Nagy G. az 50., Malisenko a 81. percben.
    3.perc: Csató szabadrúgása után Nagy G. elé pattant a labda, ám az egri csatár tíz méterről a kifutó kapusba lőtt.
    18.perc: Csató indítása után Nagy G. jobbról középre ívelt, s a berobbanó Berecz Mező kapust megelőzve a hálóba fejelt, 0-1.
    40.perc: Baloldali szöglet után Czeglédy a labda alá szaladt, de Nagy L. két lépésről sem találta el a kaput.
    45.perc: Pető szabadrúgása csattant a felsőlécen.
    54.perc: Dombi azötös sarkáról bombázott fölé.
    65.perc: Ismét a debreceni csatáré volt a főszerep, ezúttal 11 méterről emelt kapu fölé.
    85.perc: A bedobáshoz készülődő Vadicskát megdobták a hazai szurkolók, ezért néhány percig állt a játék.
    88.perc: Egy szabadrúgás variáció után a szabadon hagyott Dombi jobbról, éles szögből a rövid sarokba lőtt, 1-1. A gólt követően ismét megszakadt a mérkőzés, mivel a az ünneplő debreceni szurkolók beszaladtak a játéktérre.
    92. perc: Egy lepattanó labdát Madar két lépesről a kapuba gurított, 2-1.
    A mérkőzésnek csupán az egriek szempontjából volt tétje, hiszen a vendéglátók már korábban megszerezték bajnoki címüket. A kiesés elkerüléséhez csak a győzelem volt elfogadható, s ennek szellemében léptek pályára Csatóék. A várt hazai rohamok helyett az egriek kezdeményeztek többet, s teljesen megérdemelten jutottak vezetéshez. A gól után fokozatosan feljött a Debrecen, s a hazaiak a második félidőben már teljesen kapujukhoz szorították a fehér mezes vendégeket. Az apró termetű és villámgyors Dombi révén több ízben gólt is szerezhettek volna, ám a szerencse az egriek mellé szegődött, egészen az utolsó percekig. Az ominózus bedobás után több hibát is elkövettek Vadicskáék, így nem figyeltek Dombira, aki zavartalanul lőhetett a rövid sarokba. Sajnos a hosszabbítás újabb hazai gólt hozott, de ez már mit sem számított — derült ki utólag, hiszen mindkét rivális, a Szeged és a Budafok is győzött —, tizennyolc év után kiesett az Eger az NB Il-ből.
    Jók: Nagy L., Dombi, Sándor T., ill. Csató, Jávorszki.
    Garamvölgyi Lajos: — Gratulálok csapatomnak az egész éves szerepléshez, s ahhoz, hogy a mostani találkozón is becsülettel küzdöttek.
    Kiss Tibor: — Köszönöm a játékosoknak, vezetőknek azt a hozzáállást, amit a tavasszal tanúsítottak. Most a legfontosabb feladat az, hogy megpróbáljuk egyben tartani ezt a gardát.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1993-06-21

2. avatar: Sanyi-Hungaria