2018.01.01, 10:41
    Szeged SC — FC Hatvan 0-0
    Szeged, 800 néző, V.: Ádám.
    Szeged: Hajdú — Csúcs, Ottlakán, Takó — Újvári, Kiss, Nagy A., Takács J., Bluzsin — Suslakov, Takács Z. Edző: Czibere László.
    FC Hatvan: Nagy I. — Kras- nyánszky, Károly, Szabados — Nyikos, Gephard, Tuifel, Orovecz, Mogyorós — Baranyi, Bíró. Edző: Tóth Dénes.
    Csere: Baranyi helyett Kelemen az 58., Újvári helyett Barna a 67., Suslakov helyett Váczi a 79., Mogyorós helyett Cseresznyik a 81. percben
    Sárga lap: Nagy A. a 26., Krasnyánszky az 57., Gephard a 90. percben.
    6. perc: Mogyoróst buktatták, Orovecz ívelte középre a szabadrúgást, s végül Baranyi fejesét húzta le Hajdú.
    7. perc: Szöglet után Újvári kellemetlenül pattogós, 17 m-es lövését tolta Nagy az alapvonalon túlra.
    20. perc: Gephard szerelt szabálytalanul a 16-os előtt. Takács J. 18 m-es, erős, félmagas szabadrúgását Nagy fogta biztos kézzel.
    44. perc: A középen kitörő Takács Z-t Károly látványosan, becsúszva szerelte a 16-oson, utolsó emberként.
    52. perc: Baranyi nagy hibájából Takács Z. indulhatott, de a szegedi csatár 14 m-ről leadott, rövid sarokra tartó lövését Nagy előrevetődve hárította.
    57. perc: Suslakov baloldali beadása tisztán találta Újvárit, aki gólhelyzetben 8 m-ről gyengén lőtt mellé.
    61. perc: Kelemen kiugratása Tuifelt hozta helyzetbe, aki megtorpant, Bíró ott termett, de a kifutó kapusba lőtt.
    63. perc: Orovecz laposan megjátszotta Tuifelt, de kimaradt a 16-oson belüli helyzet. Ugyanebben a percben Bíró beadását Kelemen 14 m-ről vágta fölé.
    71. perc: Kelemen jobbról nyeste be a labdát, Tuifel a 11-es pontnál, abszolút ziccerben nem tudta levenni a bőrgolyót...
    81. perc: Kelemen kezelt le egy rossz kapuskirúgást, Orovecz azután helyzetet teremtett, amit Nyikos cselezett el az 5-ös sarkán.
    83. perc: Bluzsin 12 m-ről a bal kapufára emelt.
    A kieséstől veszélyeztetett házigazdák többet birtokolták a labdát, de igazi gólhelyzetet nem
    tudtak kidolgozni az első félidőben. Amivel jobbnak bizonyultak, hogy többször célozták meg a kaput, ám ezeknél a rendkívül magabiztos Nagy semmi esélyt nem kínált fel az ellenfélnek. A hatvaniak mintegy fél óra elteltével lettek bátrabbak. A kontraakciók előkészítésében a Nyi- kos-Baranyi jobbszárny jeleskedett, majd szünet után nyíltabb lett a mérkőzés. Egyre-másra támadott a vendégegyüttes a fáradni látszó hazaiak ellen. Hasznosnak bizonyult Kelemen becserélése. Jöttek is az ígéretes akciók, csak Tuifel háromszor iratkozhatott volna fel a góllövőlistára... Ezen a napon azonban a legnagyobb lehetőséget sem tudták egy apró gólra váltani.
    Jók: Takács J., Suslakov, ill. Nagy I., Krasnyánszki, Szabados, Gephard, Kelemen.
    Czibere László: — A körülményekhez képest jól játszottunk.
    Tóth Dénes: — Ragyogó játékvezetés mellett egy szezonra való helyzetet hagytunk ki, ezért kicsit kesernyés íze van a döntetlennek.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1993-05-24