III. Kerületi TVE - Bajai FC 1 : 2 14:00

2018.01.12, 11:24
    III. KERÜLETI TTVE—BAJAI FC 1—2 (0—2)
    Budapest, Hévízi út, 500 néző. Vezette: Dravecz (Lubastyik, Hanyecz).
    III. kér. TTVE: Zay -Pálvölgyi, Lilik, Tóth I. (Kovács F. a szünetben), Metzger, György, Berger (Szabó a 62. percben), Kincses, Tóth II., Jankov, Kiss. Edző: Rákosi Gyula.
    Bajai FC: Szabó L. — Bogdán, Kovács B., Kiss, Szűcs, Faddi, László, Kovács L, Ádám, Koch (Fehér a 89. percben), Horváth Á. Edző: Rónai Sándor.
    Sárga lap: Lilik a 8., Kovács I. a 21., Faddi a 35. percben.
    Kiállítva: Metzger a 75. percben
    3. perc: Kovács I. a hazai védőket megelőzve 3 méterről a kapu bal alsó sarkába fejelt, 0—1.
    40. perc: Koch 5 méteres lövése Zay kapusról kipattant, és László az '5-ös sarkáról a kapu közepébe lőtt, 0—2.
    46. perc: Kincses jobb lábas lövését Szabó L. pontosan Jankov elé öklözte, aki jobb lábbal hatalmas gólt lőtt, 1— 2.
    76. perc: Kovács F. egy bal oldali támadás végén nagy helyzetben 12 méterről az oldalhálót találta el.
    77. perc: Kincses egy látványos, gyors támadás végén óriási lövést küldött a kapu mellé.
    86. perc: A kiugró és nagy helyzetben lévő Kovács I. elől az utolsó pillanatban szabadítottak fel a kerületi védők.
    Hiába volt esélyesebb a házigazda kerületi csapat, a bajaiak frissebben és meglepően jól kezdtek, s emellett a harmadik percben rúgtak egy idegnyugtatót gólt is. A házigazdák megpróbálták átvenni az irányítást, ám ez még csak rövid időre sem sikerült nekik. A mezőnyben ugyan többet birtokolták a labdát, de az első félidőben csak ritkán jutottak el a bajai kapu közelébe.
    Szünet után az óbudai gárda gyors góllal kezdett, s ezután ellentámadásba ment át. Két csereemberükkel fölgyorsultak a támadásaik, s védőik is szorosabban őrizték a bajai csatárokat. Ám ennek ellenére a vendégek célja, a számukra kedvező eredmény megőrzése teljesült, és értékes két pontot hoztak el Óbudáról.
    Kitűnt: Jankov, Kincses, ill. Bogdán, Kovács L, Ádám.
    Rákosi Gyula: Gyenge játékvezetés mellett gyenge mérkőzést játszottunk. Nagyobb volt a mellény, és túlzottabb a önbizalom a kelleténél.
    Rónai Sándor: Ha mindig ilyen lenne a hozzáállásunk, akkor nem itt tartanánk! Lényegesen lelkesebben és fegyelmezettebben játszottunk, mint eddig. Ez a győzelem olyan fontos volt számunkra, mint fuldoklónak az utolsó szalmaszál.

Forrás: Petőfi Népe, 1992-10-05