Tapolcai Bauxitbányász SE - Csurgói Spartacus SE 2 : 1 17:00

Tapolca, 1300 néző. V.: Segovics.
    B. Bányász: Czanka — Tóth, Bence, Tihanyi, Kovács — Andriska, Horváth, Pfeifer — Halász, Bognár (Frigyik 68. p.), Törő. Edző: Kovács András.
    Csurgó: Fullér — Posta, Mészáros, Puskás, Beke — György, Bódis (Rituper (68. p), Markek (Kovács B. 68. p), Laczkovits — Szigeti, Balaton. Edző: Keszei Ferenc.
    Sárga lap: Szigeti 77. percben.
    Szeles időben, jó talajú pályán kezdődött az alsóházi rangadó. Az első félidőben a széltől támogatott Tapolca kezdeményezett többet, de igazi gólhelyzet egyik kapu előtt sem adódott.
    A második félidőben kiegyenlítettebb és változatosabb lett a játék. Az 58. percben Szigeti csúsztatásával Balaton kapura tört és a jobb sarokba gurított. 0-1. 70. percben Andriska egy jól eltalált lövéssel kiegyenlített. 1-1. A 88. percben Kovács beadásából Pfeifer 5 méterről megszerezte a győztes gólt. 2-1.
    Olyan mérkőzésen vesztett a Csurgó, ahol pontokat szerezhetett volna, de a mérkőzés hajráját a Tapolca idegileg jobban bírta.
    Jók: Kovács, Pfeifer, Törő illetve Posta, Puskás, Balaton.

Forrás: Somogyi Néplap, 1989-04-24