Békéscsaba 1912 Előre SE - Budafoki Lombard LC 6 : 1 18:00

2015.11.09, 16:13 (szerk.: 2020.12.29, 21:50)
    A remény hal meg utoljára, még két forduló van hátra a bajnokságból

250 néző
    Vezette: Mészáros István (Viszokai László, L. Tóth Lajos)

Békéscsaba: Harman József - Szenti Zoltán, Brlázs Gábor, Czipó Zoltán, Bogdán Gábor (Juhász György 62. p.) - Cseke Tamás, Ladányi Róbert, Dobi Róbert (Valentényi Viktor 55. p.), Ursz József - Lengyel László (Horváth Tamás 62. p.), Dani Péter Vezetőedző: Csató Sándor
    Budafok: Esterházy Mátyás - Szigeti László, Németh József, Hacker Bence, Kővári Gábor - Schmatovich Gábor, Fülöp Adrián (Nagy Attila 35. p.), Lázár Péter, Sipos Ádám (Pap Tamás 81. p.) - Újhegyi Gábor, Urbán Róbert (Vörös Ferenc 59. p.) Vezetőedző: Gelei Károly
    Gól: Ursz 16. p. ; Dani 18. p. ; Ursz 20. p. ; Cseke 44. p. ; Cseke 52. p. ; Bogdán 61. p. illetve Németh 71. p.
    Sárga lap: Schmatovich 17. p. ; Dobi 24. p. ; Németh 58. p. ; Ursz 64. p. ; Vörös 67. p.
    Kiállítva: Vörös 73. p. (két sárga lap után)

16. p. : Dobi a vendégek térfelének közepén estében is jól tolta a labdát a balösszekötő helyén felfutó Ursz elé, aki két lépés után 10 méterről a balösszekötő helyéről, az elfekvő kapus alatt laposan a kapuba gurított, 1-0.
    18. p. : Bogdán előre lőtte a labdát, Dani pedig az ötösről a tehetetlen kapus fölött a hálóba emelt, 2-0.
    20. p. : Lengyel jobbról átemelt a balösszekötő helyén felfutó Ursz elé, aki ugyanonnan, ahonnan az első gólját lőtte, megcélozta a kaput, most átemelt Esterházy fölött, 3-0.
    44. p. : A kapus Csekébe rúgta a labdát, aki térült-fordult és 6 méterről, laposan a kapuba lőtt, 4-0.
    52. p. : Ursz visszagurítását Cseke a 16-osról, a balösszekötő helyéről Esterházy fölött a kapuba emelte, 5-0.
    61. p. : Cseke megiramodott, közeli lövését a kapus kiütötte, a labda Bogdán elé pattant, aki 10 méterről, laposan a kapuba gurított, 6-0.
    71. p. : Németh a balösszekötő helyén bukkant fel, elindult befelé, három csabait kicselezett, majd 14 méterről, laposan a kapu közepébe lőtt, 6-1.

Álmosan kezdett a két csapat, kellett negyedóra, mire felpörögtek. Ekkor viszont a csabaiak hat perc leforgása alatt eldöntötték a találkozó sorsát. Ezt követően is ötletesebben és kapura veszélyesebben játszottak az utolsó helyezett Budafok ellen.
    A fordulás után sem változott a játék, zömében a csabaiak voltak fölényben és továbbra is a házigazdák dolgoztak ki több helyzetet. A budafokiak vigasza, hogy a finisben Németh mégis szépített.
    A kétgólos Ursz József (balra) és a fiatal Ladányi Róbert összjátéka. A csabaiak régen látott gólesővel hintették meg a Budafokot. (Fotó: Imre György)
    Jó: Ursz, Cseke, Brlázs, Ladányi, Dani illetve Sipos

Csató Sándor: - Játékunkon érződött, hogy a héten ez már a harmadik mérkőzés volt. A kidolgozott helyzetekkel és a gólok számával elégedett vagyok.
    Gelei Károly: - Nagyon szégyellem magam a csapat nevében is.

15. Békéscsaba 28 6 4 18 31-48 22
    16. Budafok 28 5 4 19 27-57 19