Jászberényi SE - Békéscsaba 1912 Előre SE 3 : 2 17:30

2015.10.21, 12:59 (szerk.: 2020.12.29, 22:08)
    Megnyert mérkőzést veszítettek el a lila-fehérek
    Csató Sándor bosszankodott, mert a fordulás után érthetetlenül visszaállt a csapat

500 néző
    Vezette: Sóthy András (Kis Zoltán, Beiedek Attila)

Jászberény: Papp Tamás . Lukácsi Lóránt, Villányi Gergely, Majzik Bertalan, Bárkányi Arnold (Szász András 46. p.) - Fekete Gábor, Molnár János, Sinkó Balázs, Gulyás László - Potemkin Károly, Németh Gyula Edző: Szabó Imre
    Békéscsaba: Such András - Szenti Zoltán, Tóth-Kovács Tamás, Brlázs Gábor, Bogdán Gábor (Cseke Tamás 71. p.) - Szilágyi László, Okos István, Pozsár Gábor, Dobi Róbert, Horváth Tamás (Juhász György 67. p) - Lengyel László (Dani Péter 69. p.) Edző: Csató Sándor
    Gól: Németh 53. p. ; Gulyás 67. p. ; Potemkin 86. p. illetve Pozsár 38. p. ; Bogdán 45. p.
    Sárga lap: Bárkányi 20. p. ; Szenti 23. p. ; Bogdán 48. p.

38. p. : Okos beadását Brlázs fejelte kapura, amit a kapus még kiütött, de a jókor érkező Pozsár közelről a jobb alsó sarokba gurított, 0-1.
    45. p. : Bal oldali szögletet végzett el a Békéscsaba Pozsár révén, akinek pontos beadását Bogdán szép fejessel juttatta a hazaiak kapujába, 0-2.
    53. p. : Szász jobb oldali beadását Németh kapásból a bal alsó sarokba vágta, 1-2.
    67. p. : Gulyás a jobbösszekötő helyén a 16-oson belülről kapott pontos labdát, amelyet a léc alá bombázott úgy, hogy Such kapus beleért még, 2-2.
    86. p. : Németh visszapasszolt labdáját Potemkin átvette, majd higgadtan ballal a jobb alsó sarokba vágta azt, 3-2.

A békéscsabaiak az első félidőt nagy lelkesedéssel kezdték. Ezt bizonyítja, hogy Lengyel kétszer óriási helyzetbe került. Ezt követően a kihagyott helyzetek ellenére magabiztos játékkal kétgólos vezetésre tett szert a lila-fehér gárda.
    A második félidőben érthetetlen módon kapkodtak a vendégek és ezt a felelőtlen játékot kíméletlenül kihasználta a hazai csapat.
    A látottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.

Jó: Németh, Papp, Potemkin illetve Szilágyi, Pozsár

Szabó Imre: - Az első félidő a békéscsabaiaké volt, de a másodikban a fiúk átérezték a helyzet súlyát és megfordították a találkozó eredményét.
    Csató Sándor: - Az első félidei jó játék után érthetetlenül visszaálltunk és egy megnyert mérkőzést veszítettünk el.