Békéscsaba 1912 Előre SE - Nyíregyháza Spartacus FC 0 : 1 18:00

2015.09.02, 12:40 (szerk.: 2021.01.03, 00:17)
    A nyíregyházi cserejátékos, Lengyel Roland a 91. percben döntött

Vezette: Fábián Mihály (Pápai Zoltán, Nagy Róbert)

Békéscsaba: Such András - Ferenczi Attila, Czipó Zoltán, Tóth-Kovács Tamás, Juhász György - Okos István (Ursz József 72. p.), Szenti Zoltán, Dobi Róbert, Pozsár Gábor - Tóth György (Buzási Péter 83. p.), Horváth Tamás (Lengyel László 61. p.) Edző: Jakab Péter
    Nyíregyháza: Erdélyi Miklós - Vass Zsolt, Szatke Zoltán, Popa Madalin, Cornaci Mircea Claudiu - Minczér Tibor, Hegedűs Tibor (Sipos Tamás 46. p.), Vukadinovics Dejan (Lippai Ákos 76. p.), Jeremiás Gergő - Szilágyi Norbert (Lengyel Roland 60. p.), Sztipánovics Barnabás Edző: Gálhidi György
    Gól: Lengyel R. 91. p.
    Sárga lap: Vukadinovics (könyöklésért) 19. p. ; Okos (lökésért) 20. p. ; Juhász (buktatásért) 37. p. ; Szatke (buktatásért) 54. p. ; Cornaci (akasztásért) 80. p.
    Szögletarány: 1:3 (1:0)

91. p.: Jeremiás jobb oldalról beadott, az érkező Lengyel Roland 13 méterről, fordulásból a léc alá lőtte a labdát, 0-1.
    képOkos István (világos mezben) igyekszik elhúzni Szilágyi mellett. A csabaiak szájából az utolsó pillanatban kiénekelték a sajtot, így a nyíregyháziak elvitték mind a három pontot a Viharsarokból. (Fotó: Imre György)

A találkozó előtt a FIFA fair play nap alkalmából a két csapatkapitány olvasott fel néhány gondolatot.
    Az első negyedórában többet támadtak a tabella második helyén álló vendégek, majd a lila-fehérek is több ügyes akciót vezettek, előbb Dobi, majd a félidő hajrájában Pozsár hibázott kecsegtető helyzetben. A nyíregyháziak a rutinos Sztipánovics és a sokat futó szerb légiós Vukadinovics révén veszélyeztettek.
    Fordulás után nagyobb sebességre kapcsoltak a nyírségiek, harcosabban játszott a vendégcsapat.A 65. percben a veszélyesen játszó Lengyel Roland lövése után a labda a kapufát érintve hagyta el a játékteret.A lila-fehérek jól szervezték meg védekezésüket s néhány ügyes akciót is vezettek, ám a kapu előtt elfogyott a békéscsabaiak tudománya. A hajrában Pozsár szabadrúgása után nagy helyzetben Czipó fölé fejelte a labdát. Már-már mindenki belenyugodott a döntetlenbe, amikor a 91. percben a csereként beállt, sokat mozgó Lengyel Roland szép gólja eldöntötte a három pont sorsát.
    A látottak alapján a Békéscsaba nem érdemelt vereséget a küzdelmes, nem túl magas színvonalú találkozón.

Jó: Czipó, Tóth-Kovács, Dobi, Pozsár illetve Szatke, Popa, Vukadinovics, Lengyel R., Sztipánovics

Jakab Péter: - A bajnokesélyes Nyíregyháza helyzet nélkül győzött. A csapat jól küzdött a rutinos vendégek ellen.
    Gálhidi György: - Keményen megdolgoztunk a győzelemért, amit egy jól játszó Békéscsaba ellen értünk el.