Törekvés SE - Újpest FC 1 : 6 17:30

2015.05.22, 18:43
    Az eredmény még ilyen nagy gólaránnyal is fedi az erőviszonyokat, a Törekvés csapata erősen érezte Déri hiányát. Az első negyedóra mérsékelt iramú játékkal telt el. A 18. percben Zsengellér 16 méteres szabadrúgását Szusza hálóba fejelte. 0:1. A 23. percben Szusza átadásából Zsengellér a kapus kezébe rúgta a labdát. A 28. percben Pozsonyi átadását Szusza értékesítette. 0:2. A 33. percben Pozsonyi ívelt labdáját Zsengellér pompásan Szusza elé tette, akinek lövésével szemben a kapus tehetetlennek bizonyult. 0:3. A 40. percben a Törekvés támadásánál Kristóf sarokrúgását Lukács a hálóba fejelte. 1:3.
    Szünet után eleinte a Törekvés támadott, nem sokkal később azonban az Ujpest felnyomult. Az 5. percben Kiss II. kezezése miatt a játékvezető 11-est ítélt, amelyet Nagymarosi juttatott rendeltetési helyére. 1:4. A 9. percben a Törekvésnek is volt gólhelyzete, de Garamszegi II. közelről hibázott. A 17. percben Szilassi rosszul sikerült hazaadását Zsengellér csípte el és vágta hálóba. 1:5. A 26. percben Zsengellér labdájával Kirádi lefutott és lapos lövése góllal végződött. 1:6. A mérkőzés hátralévő részében váltakozó játék fejlődött ki.