Diósgyőri VTK - Békéscsabai Törekvés MTE 1 : 1 14:30

2018.08.09, 23:21 (szerk.: 2018.08.10, 19:25)

Miskolc, 4000 néző - Vezette: Erős

A csapatok szombaton autókkal érkeztek meg. Napsütéses, de szeles időben így álltak fel a csapatok:
    B. Törekvés: Andó - Schwarcz, Krajcsó - Weiner, Marik, Vozár - Kliment, Donáth, Feith, Szilasi, Urda
    DVTK: Károlyi - Solt, Felföldi - Móravárosi, Bohus, Keszthelyi - Rózsavölgyi, Pesti, Dobai, Pribelszky, Íjász

A csabaiak pompásan kezdenek. A 9. percben a diósgyőri védelem kapkod. Kliment a hatos sarkáról a vetődő Károlyi alatt a hálóba lő. 1:0 a B. Törekvés javára.
    A DVTK feljön és támad, a csabaiak azonban pompásan védekeznek.
    Végre a 41. percben Íjász szögletét Dobai befejeli. 1:1.

Szünet után Pribelszky megsérül és a szélre áll. A 9. percben Dobai, egy perc múlva Kliment két kapufát lő. Úgy látszik, ez a mérkőzés a kapufákat döngeti, mert a 32. percben Rózsavölgyi lövése is a lécen csattan.
    Minkét csapat fáradt és az eredmény tartására törekszik.
    Szögletarány: 14:2 (4:2) a DVTK javára.

Nyilatkozatok:
    Tokay Károly (B. Törekvés): Elégedett vagyok.
    Móré János (DVTK): Ha Dobai és Pribelszky nem sérül meg, győzünk.

BÍRÁLAT:
    A mérkőzés nem hozott olyan magas színvonalú játékot, mint a múlt héten a Vasas ellen volt. A mély talaj és a nagy szél erősen zavarta a játékot. A DVTK érthetetlenül a magas labdákat erőltette, ezeket pedig a jól megtermett csabai játékosok könnyen elfejelték. Végeredményben az eredmény igazságos.

Egyénileg: Andó jól védett. A hátvédek közül Marik a legjobb, de Krajcsó is megfelelt. A fedezetek szürkék. A csatársorban egyedül Kliment gyorsasága és gólratörése érték. A többi csatár semmit sem mutatott.

A DVTK-ban a védelem jól állt a lábán. A fedezetek közül Móravárosi a jobbik. A csatársorban Pesti a legjobb. Dobai és Pribelszky sérüléséig jól játszott. A szélsők gyengék.

A játékvezető hiba nélkül vezette a mérkőzést.

5. Diósgyőr 14 5 7 2 28:24 17