Herminamezei AC - Békéscsabai Törekvés MTE 4 : 1 17:30

2018.10.04, 19:09
    A gólarány túlzott

HAC - Békéscsaba 4:1 (1:0)
    Sport-utca, 1000 néző, Vezette: Barna B.

A magyar-osztrák rendőrválogatott kézilabdamérkőzés igen elhúzódik és így csak fél hatkor kezdik a játékot. Eszményi időben, igen jótalajú pályán így áll fel a két csapat:
    HAC: Horváth - Lukács, Bozsur - Pázmándy, Rákóczi, Kovács - Rozsáli, Hidegkuti, Kassai, Lázár, Verebes
    Békéscsaba: Vandlik - Schwarcz, Krajcsó - Weiner, Marik, Fülöp - Kolarovszki, Feith, Donáth, Szilasi, Karaba

Az 5. percben Hidegkuti hatalmas lövése alig kerüli el a kaput. Az első negyedóra a herminamezeiek fölényét hozza, de ezt a fölényt a csatárok nem tudják gólra váltani.
    A csabaiak csak szórványosan támadnak.
    A 25. percben Verebes biztatóan fut el, de az ötösről az oldalhálóba lő.
    A 35. percben szabadrúgást ér el a HAC. A szabadrúgást Pázmándy íveli előre, Hidegkuti a jobbszélső helyén fut a labdára, középre ível és a befutó Kassai öt méterről félmagasan fejeli a kapu közepén a hálóba a labdát.
    1:0 a HAC javára.
    Csabai támadást öklözéssel hárít a HAC kapusa. A 42-ik percben a HAC kapusa verve van, Karaba lövése azonban a felső lécen csattan.

Békéscsabai támadások vezetik be a második félidőt.
    A 20. percben a 16-osról Verebes rúg szabadot és a labda félmagasan a balsarokba hull. 2:0 a HAC javára. Nagy kapushiba.
    Egy perc múlva a HAC-védők hibájából Donáth a kifutó Horváth mellett jobbal 10 méterről az üres kapuba lő. 2:1.
    A 30. percben Kassai a kapufát találja el.
    Sorozatos támadások után a 35. percben Verebes lövését Vandlik kiüti Kassai elé, aki az 5-ösről jobbal a bal alsó sarokba vágja. 3:1.
    A 37. percben egy kapufáról visszapattanó labdát Kassai 3 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lő. 4:1.
    Szögletarány: 3:1 (2:0) a HAC javára.

NYILATKOZATOK:
    Lengyel József (HAC): Könnyelműen játszottunk.
    Tokaji Gábor (Békéscsaba): A gólarány túlzott.

BÍRÁLAT:
    Gyenge játéknak voltunk tanúi. A HAC az első félidőben még némi fölényt harcolt ki, de a csatárok sokat tologattak. A végig kemény mérkőzésen a könnyelműen játszó HAC csak nehezen és nem kis szerencsével nyert.

Egyénileg Horváth jó volt. A hátvédek jó kezdés után sok hibával játszottak. Bozsur, Lukács, Rákóczi a sorrend. Pázmándy csapata egyik legjobbja. Kovácson látszott a mérkőzéshiány. A csatársorban egyedül Verebes játszott elfogadhatóan. A Rozsáli Hidegkuti szárny feltűnően gyengén játszott. Kassai lassú és csak a biztos labdákra megy. Lázár jó kezdés után erősen visszaesett.

A csabaiaknál Vandlik az egyik gólnál hibázott. Marik a legjobb hátvéd. Schwarcz és Krajcsó keményen, de sok hibával játszottak. Fedezetek közül Fülöp volt a jobbik. A csatársorban Feith és Szilasi érdemel dicséretet.

Barna jól vezette a mérkőzést, de többet kell mozognia.

9. HAC 23 9 3 11 49:56 21