Nagykanizsai Olajbányász SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 2 : 4 17:00

2019.04.05, 11:33 (szerk.: 2019.04.05, 14:03)

Nagykanizsa, 3500 néző V: Kőrös (Kiss G., Bay)
    Nagykanizsa: Müllner - Simon (Varga I 61. p.), Martinkovics, Kormos, Keller - Horváth, Hegedűs, Hozbor (Varga II 23. p.) - Kelemen, László, Fuisz Edző: Szőcs János
    Békéscsaba: Újhelyi - Királyvári, Kerekes, Ottlakán, Fabulya - Steigerwald (Gyurmánczy 75. p.), Plástyik, Sulija - Kanyári, Melis, Szekeres Edző: Pataki Tamás
    G: Melis 18. p., Martinkovics 20. p., Melis 30. p., László 53. p., Gyurmánczy 88. p., Melis 89. p.
    Sárga lap: Horváth 71. p., Szekeres 87. p.
    Szögletarány: 5:9 (2:2)

Először Sulija, majd a túloldalon Fuisz rúghatott nagy erejű szabadrúgást, de Müllner és Újhelyi is a helyén volt.
    Nem sokkal később Steigerwald fejelt a kapu mellé.
    A 18. percben jutottak vezetéshez a vendégek, amikor egy bal oldali támadást követően Sulijától érkezett pontos labda Melis elé, a csabai középcsatár a kifutó kapus mellett talált a hálóba, 0-1.
    Rögtön jött a válasz: A kiugró Martinkovics csak Újhelyivel állt szemben, a csabai kapust kicselezte és úgy talált a bal oldalra, 1-1.
    Kereken 10 percig tartott az 1-1-eseredmény, ugyanis a 30 percben ismét megszerezték a vezetést a lila-fehérek. Steigerwald küzdött a labdáért, az egyik kanizsai védőről az Melis elé került, aki kényelmesen a kapu bal sarkába talált, 1-2.

A szünet után az 53. percben még egyszer egyenlített a hazai gárda. A csabai kapu előtt a védők nem tudtak fölszabadítani, Lászlóhoz került a labda, aki kissé kisodródva lőtt kapura s Újhelyit is érintve vágódott a labda a hálóba, 2-2.
    Ezután hosszú szünet következett, majd a lefújást megelőzően két perccel a csereként beállt Gyurmánczy újra vezetéshez juttatta a békéscsabaiakat. A jobb oldalon ugrott ki s némi vágta után talált a kapuba, 2-3.
    A középkezdés után nem sokkal Melis ugrott ki s akárcsak a kanizsaiak első gólja esetén, a csabaiak centere cselezte ki Müllnert, majd az üres kapuba talált, 2-4.

Igazán élvezetes, jó iramú találkozót láthatott a 3500 néző Nagykanizsán, mindkét csapat sokat rohamozott s a megerősített védelmek is sokáig "sima" talajon álltak.
    Az ötletesebben és szervezettebben játszó vendégek különösen a második félidőben nyújtottak jó teljesítményt s ennek kszönhető, hogy a már NB I-esnek titulált békéscsabaiak könnyed játékkal elhozták mindkét pontot a Zala megyei városból.

Jó: Martinkovics, Hegedűs ill. Melis, Kerekes, Szekeres, Sulija.

2. Békéscsaba 36 21 8 7 88-43 50