Budapesti Honvéd SE - Újpesti Dózsa SC 0 : 0 19:00

2016.11.12, 08:10 (szerk.: 2022.03.05, 14:20)
    Bp. Honvéd - Ú. Dózsa 0:0
    Bozsik stadion, 18.000 néző, V: Szabó B.

Bp. Honvéd: Disztl P. - Sallai, Disztl L., Csuhay, Sass - Romanek, Gyimesi, Fitos, Sikesdi - Fodor, Kovács K.

Ú. Dózsa: Gróf - Schneider, Varga, Kovács E., Kecskés - Steidl, Herédi, Kozma - Schróth, Rostás, Katona

cserék: Gyimesi helyett Csehi (47. p.), illetve Schróth helyett Eszenyi (64. p.), Steidl helyett Szabó A. (73. p.)
    sárga lap: Csuhay (64. p.), illetve Schneider (50. p.)

Szenzációsan indult a találkozó: félórán keresztül a Bp. Honvéd egy kapuzott, Kovács Kálmán vezérletével azonban szinte percenként hagyta ki az elhibázhatatlannak tűnő gólhelyzeteket. Az összecsapás külön színfoltja a Kovács - Kovács párviadal volt. Az Ú. Dózsa védője, Kovács Ervin hasztalan próbálta megakadályozni névrokona, Kálmán helyzetbe kerülését, a válogatott csatár azonban a döntő pillanatban mindig elbizonytalanodott. Hiába volt a mezőnyfölény, az időnként látványos Honvéd megoldások, maradt a 0:0.

A második félidőben a vendégek - akik jóval kevesebb erőt adtak ki magukból az első játékrészben - egyenlő ellenféllé nőtték ki magukat. Sőt, egy-egy ötperces szakaszra fölénybe is kerültek, de ők még helyzetig se nagyon jutottak el. A forduló nagy rangadója izgalmas, mondhatni színvonalas játékot hozott, s bár a piros-fehérek inkább rászolgáltak volna a győzelemre, gyatra helyzetkihasználásuk miatt meg kellett elégedniük az egy ponttal.

Jók: Sallai, Csehi, Gyimesi, illetve Herédi, Kozma, Katona.