Kispest-Honvéd FC - Újpesti TE-Novabau 4 : 0 17:00

2015.06.07, 14:56
    A Török Péter vezetőedző irányította kispestiek várhatóan ,,megtorpedózzák,, az ÚTE-Novabaut (2. hely, 48 pont), amely a ferencvárosiakra (első hely, 56 pont) elméletileg még veszélyes lehet az aranyéremért folytatott versenyfutásban. A gyakorlatban? Aligha. S ha mindehhez a Ferencváros is végrehajtja a maga (nem kis)
    feladatát, azaz elhozza a 3 bajnoki pontot Sopronból (az ottani EMDSZ a 15., tehát kieső helyen tanyázik), akkor lassan valóban érdemes örvendezni az Üllői úton. Csakhogy az újpestiek sem adják meg könnyen magukat. A májusi nyárban Kispesten igazán jó rangadóra számíthat az, aki kilátogat a Bozsik-stadionba a forduló egyik
    kiemelt erőpróbájára.

1995. május 27. Kispest-HFC- Újpesti TE-Novabau 4-0 (1-0)
    Bozsik-stadion, 7.500 néző V:Puhl

Kispest: Vezér - Hahn - Bánfi, Mátyus - Stefanov, Plókai, Illés, Bárányos (Csikós 90.), Gabala - Orosz, Kovács K. Edző: Török Péter
    UTE: Szűcs-Urbán-Bérczy,Molnár-Jenei,Kozma,Szanyó,Túri (Belvon,szünetben),Szlezák-Wukovics (Véber,58p.),Egressy. Edző: Garami József

Gólszerző: 1-0 Illés (22p.), 2-0 Kovács K. (66p.), 3-0 Kovács K. (75p.), 4-0 Kovács K. (79p.).

sárga lap: Kovács K. (28.)

Talán a nagy meleg volt az oka, de bő negyedórán keresztül jóformán csak technikai hibákkal rukkoltak elő a csapatok. A 15. percben egy közvetett szabadrúgás után Szanyó 18 méterről alig csavart a bal kapufa mellé. A félidő első felében inkább a vendégek kezdeményeztek, Kovács Kálmán és a 100. NB I-es élvonalbeli
    mérkőzésén játszó Orosz nem nagyon találta fel magát a ,,tűzvonalban,,. Aki azt hitte, hogy rangadót láthat, egyre inkább csalatkozott. A 24. percben Kovács Kálmán Plókaitól kapott egy magas labdát, habozás nélkül, balról középre fejelt, az egyedül érkező Illés - szintén fejjel - a tanácstalan, tehetetlen Szűcs mellett a kapu bal oldalába továbbított (1-0). A 33. percben Túri kapáslövését szelídítette meg Vezér, két perc múlva Jenei 8 méterről próbálkozott, a lövést blokkolták a hazaiak. Közvetlenül a pihenőre való elvonulás előtt Szűcs két veszélyes közeli lövést hárított.

A fordulás után Urbán erős, laposan surranó bombáját fogta meg Vezér. Az 51. percben Bárányos szabadrúgása a felső kapufáról vágódott a gólvonal elé, majd vissza mezőnybe. Nagy erőkkel rohamozott mindkét gárda, élénkült a küzdelem. A 66. percben a fellazult újpesti védelem tagjai között trükkösen járatták a labdát a hazaiak. Úgy festett, ,,túlgombolyítják a fonalat,,, de Illés a bal oldalról önzetlenül kiszolgálta a jól érkező Kovács Kálmánt, aki hat méterről laposan, jól helyezett a jobb sarokba (2-0). Az újpestiek egycsapásra ötletszegény kollektívává alakultak, a tartós kábulat állapotába süllyedtek. A 73. percben Kovács Kálmán éles fejese elcsúszott a jobb felső sarok mellett, egy perc múlva viszont örvendezhetett a bajuszos csatár, Stefanov jobbról remekül beívelt labdáját bombafejessel továbbította a jobb sarokba (3-0). Négy perc múlva Bárányos látványos labdával találta meg Illést a bal oldalon, ő mesterien játszotta meg Kovács Kálmánt; a kispesti csatár hat lépésről a negyedik gólt rúgta be, egyszersmind mesterhármast könyvelhetett el (4-0).

Szép folyamatosan, szisztematikusan őrölte fel az Újpest ellenállását a Kispest-Honvéd. Az első 45 percben még úgy-ahogy egyenlő erők küzdöttek, szünet után viszont jó pár alkalommal sakk-matt helyzetbe került az újpesti védősor.