2011.10.07, 15:30 (szerk.: 2018.01.23, 22:09)

5. avatar: pancso
    2010.02.16, 18:08

6. avatar: pancso
    2009.11.06, 17:18 (szerk.: 2009.11.06, 17:20)
    Az Atomerőmű Sportegyesület 1983-ban alapította a labdarúgó szakosztályát, Petrik Gyula volt az első szakosztály elnök és ugyanabban az évben az egyesület elindította a felnőtt csapatát a körzeti bajnokságban, amit megnyert Kővári István edző vezetésével.
    Ez volt az első bajnoki címe az ASE labdarúgó szakosztályának.

1985-86-os szezonban a csapat a megyei I. osztály 3. helyén végzett. A következő bajnoki esztendőben a csapat megerősítése után az első hely elérése volt a cél.
    Ezt hatalmas csatában sikerült megnyerni, így a csapat jogot szerzett az NBIII-ban való indulásra, ezzel a minőségi futball felé vette az irányt az ASE labdarúgó csapata.

Az NBIII-as éveiben a csapat jól szerepelt és az 1989-90-es évben fölényesen nyerte a bajnokságot, így felkerült az NBII-be. Akkor az edzői feladatot a csapatnál Pusztai László, Váczi László és Bodahelyi András látta el, a szakosztály elnök Kiss Zoltán, szakosztályvezető Blatt Vince, technikai vezető Klement Tibor, ASE ügyvezető elnöke Kiss Gábor volt.

Az első NBII-es évében az ASE a bajnokságban és Magyar Kupában is igazi sikereket ért el. A bajnokságban 8. hely, Magyar Kupában azt a bravúrt hajtotta végre, hogy bekerült a legjobb négy közé, ahol a Ferencváros állította meg a menetelésben. Ez az év megalapozta hosszú időre az ASE jogosultságát az NBII-es bajnokságban.

1993-tól az Atomerőmű Sport Egyesület ügyvezető igazgatója Juhász Sándor.

A korábbi ellentéteket az Atomerőmű és a város vezetése közös labdarúgó szakosztállyal próbálta megoldani, ettől az idénytől kezdődően az ASE – PSE öt éven keresztül közös labdarúgó szakosztályként működött. Az ASE részéről Kiss Zoltán, Blatt Vince, a PSE részéről Etessy Gábor és Faller Dezső voltak a vezetők.

Az 1996-97-es bajnokság után a felnőtt csapat jogot szerzett az NBI B-s szerepléshez. Ebben az évben nagyon kiélezett volt a bajnokság, az első nyolc helyezett került az NBI B-be, többi, pedig kiesett az NBII-be. A csapat vezetőedzője Reszeli Soós István volt.
    Egy év NBI B-s szereplés után, az 1998-99-es bajnokságban az ASE labdarúgó csapata visszalépett mint amatőr csapat az NBII-be. Félévkor megszűnt a felnőtt labdarúgás az ASE-nál és a továbbiakban a labdarúgó szakosztály, mint utánpótlás nevelő szakosztály szerepel.

A 90-es években sok edző megfordult a felnőtt csapatnál egy párat említve közülük: Jakab Elek, Teszler Vendel, Mihalecz István, Bőzsöny János, Patkós István, Nagy Lajos, akik arra törekedtek, hogy a csapat a legjobb eredményeket érje el, ezzel örömöt szerezzen az ASE szurkolóinak.

A 90-es években nagyon tehetséges gyerekek kerültek az utánpótlás csapatokhoz és jó szakmai munka mellett nagyon jó eredményeket értek el, a fejlődésük töretlen volt.
    Az 1993-94-es bajnokságban az akkor ifi A csapata, Patkós István edző vezetésével megnyerte az NBII-es bajnokságot. Abból a csapatból jó pár játékos megjárta később az NBI-et is, Éger László, Váyer Gábor, Osztermáyer Gábor, Búzás Attila, Magyari László.

Folyamatosan fejlődtek a fiatal játékosok évről-évre, és a sikerek nem maradtak el.
    Dél-dunántúli válogatottba többen is bekerültek a fiatal palánták közül és kétszer sikerült megnyerni az országos bajnokságot a ’83, ’85-ös korosztályban.

A 2001-2002-es bajnokság újabb sikert hozott az utánpótlás szakosztálynak, mert az akkori ifi B-s csapat az NBI B nyugati csoport bajnoka lett. A fiatalok Orosz József edző vezetésével torony magasan nyerték a bajnokságot.

A labdarúgó utánpótlás szakosztály az 1999-es átalakulás óta kizárólagosan a város és városkörnyék fiataljainak labdarúgó utánpótlás-nevelésével foglalkozik.

Célkitűzése, hogy maradéktalanul megvalósítsa azt az útmutatást, melyet az MLSZ Edzőképző Központ az utánpótlással foglalkozó központok számára követendő célként megfogalmazott. Olyan szakemberekkel rendelkezik, akik az UEFA licences ismereteiket az utánpótlás nevelésben átadhatják, illetve átültethetik a gyakorlatba a fiatal generáció által. Jelenleg hét különböző korosztályban folyik a labdarúgó utánpótlásképzés, kezdve a hatévesekkel egészen a 18 évesekig.

Utánpótlás csapatok közül az U19 (edző Nagy Lajos), U17 (edző Sípos György), U15 (edző Kollarics Zsolt), U13 (edző Hornyák László) korosztály az országos NB I/B ifjúsági és serdülő bajnokságban küzdenek a bajnoki pontokért. Kapus palántákkal Hornyák László, a kisebb korosztállyokkal Haraszti Zsolt, Erdélyi Péter és Balogh László foglalkozik. A fiatalabb korosztályos együttesek az országos Bozsik programban szerepelnek. A szakosztályvezető Süli János, technikai teendőket Mikolics Tibor látja el, utánpótlás szakágvezető Orosz József, aki a Győrbe távozott és hosszú időn keresztül ezt a beosztást betöltő Klement Istvántól vette át az irányítást.

Az utánpótlás szakosztály célja nem kizárólagosan az eredmények hajszolása, hanem az, hogy az utánpótlásbázisról kikerült labdarúgók, a mai korszerű, nemzetközileg elfogadott program szerinti képzést elsajátítsák, és az igazán tehetséges labdarúgó reménységek megállják helyüket a profi labdarúgóklubok csapatainál is. A másik célja az utánpótlás szakosztálynak, hogy azok a gyerekek, akik nem kerülnek profi klubokhoz, megszeressék a sportot és a labdarúgáson keresztül egészséges életmódot éljenek.