5 Szarvasi Turul SE 24 15 3 6  35 :  20 33
7 Békéscsabai Kereskedők AVE 1 24 10 5 9  39 :  30 21
9 Mezőberényi Törekvés SE 24 7 6 11  16 :  43 20
10 Szarvasi Vasas SC 2 24 5 5 14  11 :  58 13
12 Mezőtúri AFC 3 - - - -   - :   - -
13 Békési TE 4 - - - -   - :   - -

győzelem / vereség 128 / 87

gól + / - 409 / 350

Piros adatsor : Kiesett vagy egyéb okból (például kizárás, klubegyesülés, megszűnés), a klub a következő bajnoki szezonban nem indul ebben a bajnoki osztályban.

1. 1) 4 pont levonva
  2. 2) 2 pont levonva
  3. 3) visszalépett 1925.03.28-án
  4. 4) visszalépett 1924.09.18-án

Az erőviszonyok szinte semmit sem változtak az előző bajnokság óta. Ugyanaz az öt csapat végzett az első öt helyen, mint 1923/24-ben, csupán a 3-4. helyen fordult meg a csapatok sorrendje.
A kerületi döntőben a Csabai AK nem tudta megvédeni bajnoki címét a Szegedi AK-kal szemben.
Az a kísérlet, hogy megszüntették a II. osztályt, és valamennyi csapatot besoroltak az I. osztályba, nem vált be. Túlságosan nagyok voltak a különbségek a résztvevők között, többször előfordult, hogy a gyengébb csapatok egyszerűen nem álltak ki a vezető csapatok ellen. Korrigálva a kiírást, a következő évben ismét megszervezték a II. osztályt, ahová a 9-13. helyezettek jutottak.

[*2] visszalépett 1924.09.18-án

Földessy János dr: A magyar futball és az MLSz 1897 - 1925.
Nemzeti Sport 1924., 1925.
1925. évi Sport-évkönyv.
gaborpapi (fórum)

2023.10.24, 21:17 (szerk.: 2024.03.21, 09:00)
    A mai nappal megkezdődnek a bajnoki mérkőzések.
    A Kave a mezőberényi Törekvéssel játszik délután 4 órai kezdettel a CsAK pályán, mig az Előre ugyancsak négy órai kezdettel a Békési Torna Egylet csapatával.
    A CsAK Mezőtúron játszik a MAFC csapatával.

Körösvidék, 1924 augusztus 31.
    Előre - Békési T. E. 2:1 (2:1)
    Gyér közönség előtt folyt te a teljesen nivótlan és minden érdekességet nélkülöző mérkőzés. Különösen az Előre játszott nagyon roszszul. Csatársora teljesen golképtelen volt.
    A békésiek tudásukhoz képest igyekvően játszottak.
    Az Előre goaljait Dobrer, Szombati rúgták.
    Törekvés - KAVE 1:1 (1:0)
    A KAVE több tartalékkal szereplő csapata tegnapi játékával teljesen lerontotta eddigi jóhirnevét. Léleknélküli unalmas vagy inkább szánalmas játékot mutattak.
    A mezőberényi csapat lelkes játéka révén éri el vezető gólját. A KAVE gólját Lázok rúgta.
    CsAK - MAFC 8:0 (2:0).
    Egyedül a CsAK szerepelt nevéhez méltó sikerrel. Négy tartalékkal felállva könnyű, mondhatni megsemmisítő fölénnyel verték meg az elszántan, de eredmény nélkül játszó mezőtúri csapatot. A gólokon Recse (2), aki gyönyörűen játszott, Knoll (2), Vanyiska, Kovács, Penyaska és Balogh osztozkodnak. Hatalmas formát árult el Holecska is, bár nem igen volt sok dolga.

Körösvidék, 1924. szeptember 2.
    Orosháza: OTK-OMTK 3:1 (1:1).
    Bíró: Franck, Rekord-közönség előtt játszott a két helyi rivális s a küzdelemből az egész mérkőzés folyamán jobbnak bizonyullt OTK került ki győztesen.
    Midjárt kezdés után az OTK támad, a csatárok lövést lövésre halmoznak, a labda azonban kapu fölé és mellé fut. A sok támadás végül is sikerrel jár s a 25. percben Sas II. megszerzi az OTK vezető gólját. Az OMTK erősen küzd a kiegyenlitésért, ami a 36. percben Timák révén sikerült is.
    A II. félidőben az OTK klasszisokkal jobb ellenfelénél s a 25. és 32. percben Sas I. háromra szaporítja a gólok számát.
    Szarvas: Mezőberényi AC—Vasas 2:0 (2:0). Biró: Nasitz. Gólllövők: Szotyori és Szigeti.

Nemzeti Sport, 1924. szeptember 1. (Arcanum DT)
    CsAK—Előre mérkőzés
    Ma ismét nagy napja van mindkét helyi csapatnak és a város sporttársadalmának. Ma délután négy órai kezdettel kerül eldöntésre a CsAK-pályán az őszi CsAK—Előre bajnoki footballmérkőzés

Körösvidék, 1924. szeptember 7.
    CsAK—Előre 3:1 (1:0)

Rekordszámú közönség előtt zajlott le vasárnap délután az őszi Előre—CsAK bajnoki footballmérkőzés.
    Rég nem volt ilyen izgalmas és túlfűtött hangulatu mérkőzés. Különösen kivette ebből a közönség a részét, mert állandó zaj és kiabálás között folyt le a mérkőzés, ami természetszerűleg átragadt a játékosokra is, úgyhogy többször sportszerűtlenül nyilvánult meg az ellenségeskedés a játékosok között is.
    De eltekintve ettől, valami hihetetlen volt az, ami a közönség körében történt. A mérkőzés egész ideje alatt ismeretlen emberek küldtek egymásnak ízléstelenebbnél ízléstelenebb megjegyzéseket, nem riadva vissza a sértő kifejezésektől sem. Csak a véletlen mentette meg, hogy tettlegességre nem vetemedett a közönség egy bizonyos része. Egy-két pofozkodás történt, aminek rendőri előállítás lett a következménye.
    A mérkőzés lefolyásáról szólva, azt mondhatjuk, hogy nem valami szép és változatos volt. Mindkét csapat játékán meglátszott a győzni akarás és az elszánt küzdelem ami az igazi szép stílusos footballjáték rovására ment. Az eredmény reálisnak mondható és teljesen hü kifejezője a két csapat közötti erőkülömbségnek.
    Mindjárt az első percekben látható volt a CsAK technikásabb, nyugodtabb játéka, általában véve többet volt fölényben, különösen a második félidő vége felé, mikor az Előre végkép letört.
    A mérkőzés folyamán a CsAK könnyed, meggondolt játékot mutatott, mig az Előre lelkes, de néha tulerős, rámenős játékot produkált. Ennek következménye volt aztán az, hogy a CsAK
    játékosai egymásután sérültek meg és Dobrert (Előre) durva játéka miatt a biró kiállította.
    A győztes csapatból különösen kivált nagyszerű játékával Holecska, mig mellette elsősorban Balogh és vitéz Lukács érdemelnek említést. A fedezetsor csak a második félidőben talált magára. Jelenka kapus kevés dolgát jól végezte, a kapott goalt nem védhette. Bogdán hasznos hátvédnek bizonyult, Knoll ezúttal igyekvőbben játszott. A Kovács—Penyaska jobboldal keveset volt foglalkoztatva s igy keveset is produkált.
    Az Előrében a közvetlen védelem — Geslech és Huszár — jól megállta helyét. Szabó kapus nagyon szépen védett. A fedezetsorban csak Povázsai állta meg helyét mig Dobrer durvaságával, Máté pedig abszolút tudatlanságával sokat ártott. A csatársor egyedüli jó embere Milyó volt. Elég igyekvően játszott még Kvasz és Szombati. A két szélső ellenben nagyon keveset produkált, Hrabovszki gyenge játékos, mig a tul sokra becsült Kurilla önző és ennek következtében bizonytalan.
    Biró Sándor budapesti biró kitűnően vezette a mérkőzést.

KAVE-Mezőberényi AC 1:0 (0:0)
    A jobbik KAVE megérdemelten győzött.

Körösvidék, 1924. szeptember 10.
    Mezőtúr: OMTK—MAFC 3:1 (1:1). Bíró: ifj. Baranyi. Bajnoki. Az OMTK mindvégig meglepetésszerű szép és gyors akciókkal játszott.
    Orosháza: OTK-GyMTE 10:0 (5:0).
    Biró: Kohautek. A GyMTE nem volt ellenfele az OTK-nak. Az OTK góljait Sas I. (3) Sas II. (3), Báli (3) és Bors rúgták. Az OTK-ból kiváltak Búzás és Szalay.
    Szarvasi Turul—MAC 0:0. A Turul egy passzív offszájdból lőtt gólját a biró nem ítélte meg.

Nemzeti Sport, 1924. szeptember 15. (Arcanum DT)
    Előre-Mezőberényi Törekvés 0:0

A szezon legnagyobb meglepetése. Eltekintve az Előre feltűnően gyenge játékától, mégis hatalmas fölénybe voltak, de csatárainak golképtelensége miatt nem tudott eredményt elérni.

Körösvidék, 1924. szeptember 16.
    CsAK—Szarvasi Vasas 8:1 (4:0)

Elég gyér közönség előtt folyt le a fenti csapatok bajnoki mérkőzése, amely mint előre látható volt, a CsAK fölényes győzelmével végződött.
    A mérkőzés nem nyújtott semmi különöst. A CsAK uralta állandóan a helyzetet, mig a Vasasok, bár minden energiájukat és tudásukat latba vetették, csak néha-néha tudtak szóhoz jutni.
    A CsAK eltekintve gyenge ellenféltől, elég elfogadható játékot produkált. Különösen a csatársor volt elég igyekvő s ezúttal gólképes. A fedezetsor is nagyszerüen möködött, mig a közvetlen védelem könnyelmű játéka következtében az utolsó pillanatokban egy góllal terhelték meg a Vasasok a csabai kaput. A gól öngól volt. A szimpatikus szarvasi csapat igyekvően játszott.
    A CsAK góljait Kovács (3), Knoll (2), Balogh (2) és Penyaska rúgták.

Orosházi TK—KAVE 1:0 (0:0)

Az egyre fejlődő kereskedőcsapat egész a második félidő végéig tartotta az eldöntetlen eredményt. Bár az OTK volt fölénybe, a KAVE mégis szebben játszott.

Körösvidék, 1924. szeptember 23.
    Szarvas: Sz. Turul—Mezőberényi Törekvés 3:0 (1:0). Biró: Hegyi. Nyomasztó Turul fölény. Góllövök: Ruzicska (2) és Doles. Kornerarány 9:0 a Turul javára.

Nemzeti Sport, 1924. szeptember 29.
    KAVE—Előre 0:0

Nem valami szép játékban volt része vasárnap délután annak az elég kicsi számú közönségnek, amely végignézte az izgalmasnak ígérkező KAVE—Előre mérkőzést.
    A mérkőzés oly kezdetleges footballjáték keretében folyt le, hogy a nívós mérkőzésekhez szokott közönség különösen az Előre részéről elégedetlenül hagyta el a pályát. Mindkét csapat csak néha-néha veszélyeztette ellenfele kapuját, de akkor is teljesen eredménytelenül, a csatárok lehetetlen gólképlelensége miatt. A csapatok általában egyenlő ellenfelek voltak.
    A második félidő második felében a KAVE kissé fölénybe került s ő volt a többet támadó.
    Az Előre csapata ezúttal igen rosszul játszott. Nagy mértékben hozzájárult a rossz játékhoz a csapat erősen tartalékottsága. A szereplő ifjúsági játékosoknak még sokat kell tréningezni, mig tudásuk megüti a kellő mértéket.
    Jól játszottak a csapatból Huszár, Povázsai és Szabó. Kurilla mindig rosszabbul játszik.
    A Kave nem elég egységesen játszott, nem értették meg egymást a játékosok. Nagy hibájuk volt azonkívül, hogy nagyon lassan mozogtak és tulkényelmesen játszottak, egyesek azonkívül sokat dribliztek s önzők voltak. A csatársorbői egyedül Lalics volt megfelelő. Breier centerhalf egész elsőrangúan játszott. Sokat köszönhet a csapat önfeláldozó játékának.
    Kandiba kitűnően bíráskodott.
    CsAK—Gyomai MTE 9:0 (3:0)

Ugyancsak gyér közönség előtt folyt le a bajnokcsapat mérkőzése is, bár a játék melyet a CsAK produkált több nézőt is megérdemelt volna.
    A mérkőzés a CsAK állandó fölényének jegyében|folyt le, úgyhogy a gyomaiak valósággal kapujukhoz voltak szegezve. A CsAK igen szépen és eredményesen játszott, bár a kapuba tömörült gyomai csapat erősen akadályozta őket a szép kombinációk teljes befejezésében.
    A gyomaiak teljesen kezdetlegesen játszottak s csupán lelkesedésük pótolta némileg tudásukat. Egész az utolsó pillanatokig szívósan kitartottak.
    A gólokon Knoll (4) aki ezúttal feltűnően jól és eredményesen játszott, Balogh, (3) Penyaska és Kovács osztozkodnak.

Körösvidék, 1924. október 7.
    CsAK—Mezőberényi Törekvés 7:0 (4:0).

Elég szépszámú közönség előtt folyt le vasárnap délután a fenti csapatok bajnoki mérkőzése, mely a CsAK állandó fölényének jegyében folyt le.
    A mezőberényiek csak néha-néha tudták megközelíteni a CsAK kapuját de akkor is csak a hátvédekig. A még nagyobb gólzáportól is csak az mentette meg őket, hogy a második félidőben mind a tizenegy játékos a kapuba állt, ugy hogy lehetetlen volt gólt rúgni.
    A gólokat Kovács 2, Knoll 2, vitéz Lukács 2 és Balogh rúgták.

Körösvidék, 1924. október 14.
    A mai nap folyamán mind a három helybeli csapat bajnoki mérkőzést játszik.
    A bajnokcsapat, a CsAK d. u. 3 órai kezdettel saját pályáján a Gyomai Sport Club csapatával játszik. A mérkőzés elég érdekesnek ígérkezik, bár kimenetele teljesen nyilt, mert s CsAK több gólos győzelme várható.
    Előtte az egyre fejlődő KAVE játszik ugyancsak bajnoki mérkőzést a Szarvasi Vasas Sport Egylet csapatával. A mérkőzés délután egy órakor kezdődik. Kimenetelét illetőleg az a véleményünk, hogy ha a Kave megtartja mult vasárnapi formáját, ugy biztosan megnyeri a mérkőzést.
    Az Előre Szarvason játszik a Turul csapatával s reméljük, hogy azt megveri. Tekintve a Turul eddigi szép szereplését eldöntetlen eredmény sem lepne meg.

Körösvidék, 1924. október 19.
    CsAK—Gyomai S. C. 2:0 (2:0)

A CsAK vasárnapi szereplése nem elégítette ki a közönséget. Nem azért, mintha a kevés góllal nem lettek volna megelégedve, hanem a lanyha, csapkodó játék szinte bosszantotta a nézőket. A bajnok csapattól nem ilyen játékot vártunk, mert neki kötelessége, hogy ugy stilus, mint fegyelem tekintetében példát nyújtson a gyenge ellenfélnek. Ismerve azonban a footballjáték szeszélyes voltát, nem lehet a bajnokcsapatnak tul nagy hibájául felróni a gyenge szereplest. A sorozatos szép győzelmek után egy ilyen játék is elfér.
    A gyomai csapat minden dicséretet megérdemel. Nagyon szívósan, lelkesen, tudásukhoz méltóan játszottak. A mérkőzés folyamán bár a CsAK volt fölényben, de a gyomaiak is vezettek több elég veszélyes támadást a CsAK kapuja ellen.
    A gólokat Balogh és Knoll rúgták.

KAVE-Szarvasi V. S. C. 6:0 (1:0)

A folytonosan fejlődő Kave vasárnap is beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Igen szép és eredményes játék után fölényesen legyőzte ellenfelét, aki ezúttal talán még a szokottnál is gyengébben játszott.
    Az első félidőben még csak bírták valahogy a tempót a szarvasiak, de a második félidőben teljesen összeroppantak.
    A gólokon Fecenka (2) Máté (2) és Gandlik osztozkodnak. Egy gól öngól volt.

Előre—Szarvasi Turul 3:0 (3:0)

Az idei bajnokságban ezideig szépen szereplő Turul kénytelen volt meghajolni az Előre tudása előtt. Az Előre ugylátszik végre magára talált, mert teljesen kifogástalan játékot produkált. Szükség is van erre, mert sok kikorrigálni valója van.
    Az első félidőben uralta a helyzetet az Előre, de a második félidőben a szarvasi csapat annyira lábrakapott, hogy nem tudott sehogy sem gólt elérni az Előre. A szarvasiak igen elszántan játszottak és szívósan védekeztek.
    A gólokat Hrabovszky és Milyó rúgták. Egy gól öngól volt.

Körösvidék, 1924. október 21.
    CsAK-KAVE 3:0 (0:0)

Mindvégig izgalmas és változatos játékban vott része vasárnap délután a KAVE—CsAK mérkőzést végig néző elég nagyszámú közönségnek. A játék folyamán a CsAK volt többet fölénybe, de a KAVE is sürün vezetett veszélyes támadást a CsAK kapuja ellen.
    Különösen az első félidőben mutatott a KAVE olyan szép játékot, mely minden dicséretet megérdemel. Egy tizenegyest Gandlik kihasználatlanul hagyott.
    A második félidőben a KAVE játékán meglátszott a fáradság jele, nem birt ellenállni a CsAK erélyes támadásainak.
    A CsAK az első félidőben mutatott igen szép játékot, de akcióit nem kiserte szerencse. A második félidőben a csapat játékán meglátszott, hogy erősen gólra törekednek, aminek eredménye három gól lett.
    A gólokon Knoll (2) és Kovács osztozkodnak. A mérkőzés eredménye elég reálisnak mondható, bár a CsAK kevés szerencsével több gólt is elérhetett volna.

Előre-Gyomai IMTE 4:0 (1:0)
    Az első félidőben a gyomaiak igen szépen tartották magukat, de a második félidőben összeroppantak és az Előre könnyen érte el góljait.

Körösvidék, 1924. november 4.
    Békéscsaba: CsAK—Békési TE 11:0 (6:0). Bajnoki.
    Bíró: Petkovics. A CsAK utolsó ellenfelét rekord gólaránnyal győztte le, aki pillanatig sem tudott a CsAK-ra veszélyes lenni. Az egész mérközés folyamán a CsAK uralta a helyzetet s már a 2. percben vitéz Lukács 11-esből megszerzi a vezetést. A 9. percben ugyanő lövi a második gólt, amit Knoll, Kovács és Balog további három gólja követ. A 40. percben Boros lövi a 6. gólt.
    A II. félidő kezdetén pár percig mezőnyjáték folyik, ami után a CsAK ismét fölénybe jut s Kovács a 7., Balog pedig a 9. percben gólt lő. Ezután ellanyhult a játék, a CsAK számos gólhelyzetet hagy kihasználatlaul, míg végül Knoll további hárim egymásután lőtt góllal 11-re szaponítja a gólok számát.
    A CsAK csatársora eredményes ugyan, de nem teljesen kifogástalanul müködött, a halfsorban Vanyiska volt jó, mig a védelemnek nem sok dolga akadt.
    A BTE-ből a hátvédek és Apáthy centerhalf játéka érdemel említést.
    Kornerarány 6:1 a CsAK javára.
    Petkovics biró simán vezette le a mérkőzést.

Előre MTE-GySC 1-0 (0:0)Bajnoki. Biró: Nagy. Az eredmény nem hű kifejezője az eröviszonyknak. Az Előre állandó fölényben volt annyira, hogy a GySC teljesen a védelemre szoritkozott. Az Előre, bár együk támadást a másik után vezette, akcióit a tömörült védelem miatt befejezni nem tudta. Végre a II. félidő végén hendsz miatt megitélt 11-esből Forsner megszerezte a győzelmet jelentő gólt. Az Előréből Povázsay, Gablicsek, Szombati, a GySC-ből a védelem vált ki.

Orosháza: KAVE-OTK 1:0 (0:0). Bajnoki: Biró: Baranyi.
    Óvás folytán megismételt bajnoki mérkőzés, amelyet első ízben az OTK 1:0 arányban nyert meg.
    AZ első félidőben mindkét fél tapogatódzó játékot folytatott, amikor is az OTK volt fölényben, dacára 5 tartalékának.
    A második félidőben is az OTK támad, mégis már a 6. percbem Kertész 25 m-es szabadrúgásából a KAVE megszerzi a vezető s egyúttal a győztes gólt.
    A KAVE csapatában ezúttal állitolag ismét szerepelt egy igazolatlan játékos.

OMTK—Szarvasi Vasas 1:0 (0:0). Bajnoki. Bíró: Baranyi.
    A Szarvasi Vasas jól működő védelme akadályozta meg a nagyobb arányú vereséget. A győzelmet jelentő gól a II. félidő végén Timák kornerrugásából, érintés nélkül jutott a vasasok kapujába.

Mezőberény. MAC—Mezőberényi Törekvés 1:0 (1:0).Bajnoki, Biró: Vasik.
    A két helyi rivális találkozása a várakozásnak megfelelő eredménnyel végződött. A győztes gólt az I. félidő 20. percében Szotyori-Nagy rugta. A II. félidő 35. percében Szalay MAC 11-esét a Törekvés kapusa kivédte.

Nemzeti Sport, 1924. december 1.
    Szarvas Sz. Vasas - Gyomai MTE 0:0.Bíró: Hegyi. Bajnoki.
    Egyenlő ellenfelek változatos küzdelme. A második félidőben a gyomaiak voltak fölényben.

Békéscsaba Előre—CsAK 1:0 (1:0). Bíró: Fenyves. Bajnoki, 4000 néző.
    A CsAK nagyobb technikai készültségét az Előre nagyszerűen ellensúlyozta lelkes játékával. A CsAK több jó gólhelyzetet elhibázott. Az Előre győztes gólját Pecenka rúgta. A győztes csapatból Szabó kapus, Huszár hátvéd és Pecenka, a vesztesből pedig Vanyiska vált ki. (K. L.)

Gyoma OTK-GySC 4:2 (2:0). Bajnoki.
    Az OTK erős küzdelem után biztosan győz. (

Nemzeti Sport, 1925. március 2.
    Előre—CsAK 1:0 (1:0)

A szokott, hangos külsőségek között, mintegy négyezer főnyi közönség jelenlétében folyt le a két régi, rivális csabai csapat mérkőzése.
    Az eredményt talán lehangoló a bajnokcsapatra, annál is inkább, mert hiszen a mezőnyben mutatott játékfölénye ellenére balszerencséje, meg főleg csatársorának gólképtelenségében nyilvánult, juttatta a CsAK-ot a meg nem érdemelt vereséghez.
    Mintegy 25 percig állandó CsAK fölény, Knoll és Balog azonban több, nyitott gólhelyzetet elhibáznak.
    Ezután az Előre lassankint erőre kap, néhány akcióval sikerül a játékot a pálya másik felére átvinni, míg a 42. percben Hrabovszki előreadott labdájával Fecenka áttöri a megbízhatatlan CsAK védelmét és gólt lő.
    A második félidőben a gól után a CsAK láthatóan kedvét veszti, a csapat megroppan. Csak a 30. percben jönnek ismét lendületbe, állandó CsAK támadások veszélyeztetik az Előe kapuját, amelynek védelme, főleg pedig Szabó a kapuban, pontosan megállják helyüket. Úgyhogy a várva-várt kiegyenlítő gólt nem sikerült a CsAK-nak elérne.
    Minden objektív szemlélő előtti világos, hogy az Előrét nem játékbeli fölénye, hanem csapatának páratlan lelkesidése és közönségének gyújtó lelkesitése juttatta a győzelemhez.
    A CsAK-on nagyon meglátszik, hogy csapatának néhány kiváló erősségét nélkülözi. Emberei szép mezőnyjátékot nyújtanak, de a kapu előtt kapkodók, védelme pedig megbízhatatlan.
    Szóvá kell tennünk a sportszenvedélynek olyan sajnálatos kitöréseit, mely vasárnap is az ellenfélnek becsmérlő ócsárlásában és ízléstelen kigunyolásában nyilvánult. Nem mondjuk, hogy ez csupán az egyk oldalról történik, egészen valószínű, hogy az adott helyzet szerint kölcsönös, de hogy jóra nem vezet az bizonyos. Az egyesületek talán odahathatnának, hogy a sport egyetemes érdekében nem egymás ellen, de egymással vállvetve együtt küzdjenek.

MAC—KAVE 4:0 (1:0)
    Érzékeny verséget szenvedett a KAVE csapata Mezőberényben. A csapat még korántsem egységes, játékosainak össze kell szokniok. Az egységnek ez a hiánya a csapat gólképtelenségében nyilvánult. A berényieknél a védelem,főleg a kapus tették lehetetlenné a kiegyenlítést. Góllövők Farkas (2) Szalay (1) és Schwarz (1)

Békésmegyei Közlöny, 1925. március 3. (Arcanum DT)
    Gyoma. OMTK—GyMTE 5:0 (1:0).Bíró: Zsiday. Bajnoki.
    A GyMTE az első félidőben szépen tartotta magát. A gólokat Zimay (3), Farkas és Lévi rúgták.

GySC—Előre 1:1 (1:0).Bíró: Zsiday. Bajnoki.
    Váratlan eredmény. Az Előre gyenge játéka után megérdemelt a GySC pontja. A gólokat Oláh (GySC) és Pecenka (Előre) rúgták.

Mezőberény. MAK—M. Törekvés 2:0 (0:0).Bíró: Ceglédy. Bajnoki.
    A második félidőben széllel játszó MAK-nak sikerül Weisz és Szalai révén megszereznie a győzelmet.

Szarvas Szarvasi Turul—Békési TE 1:0 (0:0).Bajnoki. Bíró: Kandiba.
    A pocsolyás pályán óriás fölény mellett a II. félidő 20. percében tudja csak a Turul Gál I. révén a győztes gólt megszerezni. Kornerarány 6:2.

Orosháza. OTK—Szarvasi Vasas 5:1 (2:0).Bajnoki. Bíró: Fekete.
    Hullámzó játék az OTK fölényével. A gólokat Szalai (11-esből), Bali (3) és Buzás rúgták. Az Sz. Vasas gólját 11-esből érte el.

Nemzeti Sport, 1925. március 9. (Arcanum DT)
    Békés: Előre—Békési TE 12:0 (7:0).Bíró: vitéz Marek. Bajnoki.
    Az Előre teljesen lelépve ellenfelét, Máté (4), Uchritz (4), Vecsenka (3), Hradoszky (1) góljaival fölényesen győz.

Gyoma: CsAK—GyMTE 6:0 (2:0).Bíró: Fekete. Bajnoki.
    A CsAK fölényesen győz. Knoll (3), Kronenberger, Lipták és Hainfarth góljaival.

Szarvas: KAVE—Vasas 2:0 (1:0).Bíró: Ács Sánta. Bajnoki.
    A KAVE biztosan győz. A gólokat Kertész és Hrabovszky rúgták. Feltűnt Brener centerhalf nagyszerű játéka.

Mezőberény: MAC—OMTK 0:0.Bíró: Zsiday. Bajnoki.
    Erős küzdelem mindkét részről több kiaknázatlanul hagyott helyzettel. Mindkét részről a közvetlen védelem vált ki.

Nemzeti Sport, 1925. március 16. (Arcanum DT)
    Orosháza. OTK—Cs. Előre 2:0 (0:0.)Bíró: dr. Hegyi. Bajnoki.
    Döntő fontosságú mérkőzés, mely igen erős iramban folyt le. A gólokat Sass I. és Buzás rágták. A mezőny legjobb embere Szalay OTK volt.

Mezőberény. CsAK—Törekvés 3:1 (0:1.)Bíró: Vöneki, Bajnoki.
    A CsAK az első félidőben unottan játszott s a lelkes Törekvés Wágner révén megszerzi a vezető gólt. Szünet után a CsAK magához tér és Boros (1), valamint Lipták (2) góljaival győz. A győztes csapatból Vanyicska és vitéz Lukács a vesztesből Wágner és Nagy váltak ki.

Turul—MAC 4:1 (2:0.)Bíró: Petkovich. Bajnoki.
    A Turul szép, erős játék után győz. A gólokat Liska (2), Milotay (2), illetve Szigeti rúgták.

Gyoma. GySC—GyMTE 1:0 (0:0)Bíró: Kandiba. Bajnoki.
    Rekord közönség. A győztes gólt Fekete rúgta.

Szarvas. OMTK—Sz. Vasas 3:0 (0:0.)Bíró: Petkovich. Bajnoki.
    Az OMTK állítandó fölényben játszott. A gólokat Farkas és Simák (2) rúgták.

Nemzeti Sport, 1925. március 23. (Arcanum DT)
    Békéscsaba. Előre—KAVE 3:1 (2:1).Bajnoki. Bíró: Czeglédi.
    Csapkodó játék. Az egész mérkőzés az Előre fölénye jegyében folyik s a KAVE csak percekre bír veszélyes lenni. Góllövők: az Előreből Szombathy (2), Povazsay (1), a KAVE-ból Kertész.

Mezőberény, MAC—CsAK 1:0 (1:0).Bíró: dr. Hegyi, Bajnoki.
    A CsAK állandó fölénye ellenére szenvedett vereséget a lelkes MAC-tól. A győztes gólt a 16. percben Szotyory rúgta. Kiváltak: Boross, Vanyiska (CsAK), Szigeti hátvéd és Brassányi kapus a MAC-ból.

Gyoma Mezőberényi Tör.—Gy. MTE 3:2 (2:1).Bíró: Petkovich. Bajnoki

Szarvas. Szarvasi Turul—Vasas 1:1 (1:0).Bajnoki. Bíró: Czeglédi.
    Az óriási szélviharban nívótlan, csapkodó játékkal telik el az egész mérkőzés. Góllövők: Pataki (Turul) és Picskó. A Turul egy 11-est a kapusba, a Vasas pedig egy másikat mellé rúgott.

Nemzeti Sport, 1925. március 30. (Arcanum DT)
    Szarvas: Sz Turul—OTK 2:0 (0:0).Bíró: Zsidai
    Sz Vasas—GyMTE 3:3 (0:3).
    Nemzeti Sport, 1925. április 6.

KAVE-OMTK 2:1
    Ugyancsak 2:1 arányban végződött döntetlen félidő után az OMTK—KAVE bajnoki mérkőzés is. A két csapat egyenlő tudású volt, de a közönség impozáns biztatásától fellelkesített KAVE csapata megszerezte az értékes győzelmet. Dicséret illeti ezért a csapat minden tagját, különösen a gólt hozó szabadrúgásaival kitűnt Kertészt, továbbá Breiert és Schmützlert.
    MAC-Előre 0:0
    Az Előre MTE a MAC-al játszotta le Mezőberényben bajnoki mérkőzését, de félsikerrel, gólnélküli eldöntetlennel kellett megelégednie. Jobb csatársora révén fölényben volt ellenfelével szemben, de azt gólokban kifejezni nem tudták. Pedig a csapat megerősítve állott fel a visszatért Klücski halffal és az újonnan akvirált Hoffmann bekkel.

Békésmegyei Közlöny, 1925. április 7. (Arcanum DT)
    Békéscsaba Előre—Szarvasi Vasas 5:0 (2:0).Bajnoki. Bíró: Baranyai.
    Gyenge ellenfelével szemben az Előre állandó fölényben volt és tetszés szerint lövi góljait Fecenka, Milyó, Samfafy, Hoffman révén. Az ötödik gól öngól volt.

Gyoma GySC—M Tör. 5:0 (2:0).Bíró: Zsiday. Bajnoki.
    Állandó GySC-fölény. Góllövők: Oláh (3), Kiss és Papp.

Szarvas Turul—KAVE 2:0 (1:0).Bíró: Vőneki. Bajnoki.
    A Turul fölényes játék után győz. A gólokat Bertók és Ruzicska rúgták.