3 Budapesti Honvéd SE 26 13 7 6  46 :  25 33
5 Újpesti Dózsa SC 26 12 7 7  50 :  38 31
6 Tatabányai Bányász SC 26 12 7 7  39 :  31 31
7 Ferencvárosi TC 26 10 8 8  37 :  37 28
8 Salgótarjáni Bányász TC 26 8 9 9  30 :  37 25
10 Szombathelyi Haladás VSE 1 26 8 8 10  26 :  39 22
11 Dorogi Bányász 26 5 11 10  33 :  40 21
12 Budapesti Vasutas SC 26 6 6 14  26 :  39 18
13 Miskolci VSC 26 4 9 13  15 :  46 17
14 Győri Vasas ETO 26 3 7 16  15 :  36 13

Piros adatsor : Kiesett vagy egyéb okból (például kizárás, klubegyesülés, megszűnés), a klub a következő bajnoki szezonban nem indul ebben a bajnoki osztályban.

1. avatar: Giovanni
    2012.04.03, 14:42 (szerk.: 2016.06.26, 14:40)
    Csepel SC 1958/59
    forrás egy megszűnt orosz fórum

2. avatar: ingersheim
    2011.10.31, 19:18 (szerk.: 2016.06.26, 14:42)
    Az újonc két góllal tette le a névjegyét a Népstadionban

Ferencváros-Diósgyőr 3:1 (1:0)
    1958. november 2., Népstadion, 15.000 néző.
    Gólszerző: Rákosi (10), Csányi (59), Albert (74, 89).

... November elején Tátrai Sándor, a Fradi edzője úgy döntött, a Diósgyőr elleni találkozón újoncot avat. Egyébként hasonlóképpen határozott az ellenfél edzője, Teleki Pál is.
    Így aztán együtt mutatkozhatott be a magyar élvonalban Albert Flórián és Solymosi Ernő. Ők ketten később együtt nyertek bronzérmet a római olimpián, együtt szerepeltek 1962-ben a chilei világbajnokságon, s együtt nyertek, ugyancsak bronzérmet, az 1964-es, spanyolországi kontinensbajnoki döntőben.

... A zöld-fehérek valamivel higgadtabban szőtték támadásaikat, és a 74. percben gólt értek el: Fenyvesi az alapvonalról középre adott, s a fedezetlenül hagyott Albert kapásból, ballal a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 2:1. (A diósgyőri védők elaludtak...).
    ... A diósgyőriek nem adták fel; Solymosi labdája a kapufát találta el. Most már sokkal meggyőzőbb lett az FTC játéka, mint eddig volt, és ez az utolsó előtti percben újabb ferencvárosi gólt eredményezett: a diósgyőriek kapujától mintegy 30 méterre Vilezsál labdáját Albert szerezte meg, kicselezett egy-két védőt, majd az eléje kifutó Tóthot is, és nyolc méterről az üres kapuba lőtt. 3:1
    Albert a mérkőzés legnagyobb részében kevés támogatást kapott társaitól, de fokozatosan belelendült a játékba, s két gólja is bizonyítja, hogy tehetséges csatár.
    Albert Flórián ugyan nem lett azonnal állandó ember a Ferencváros első csapatában, de első idényében már minden kétséget kizáróan igazolta rendkívüli tehetségét.

Albert Flórián: Életem a Fradi

3. avatar: Zsoika80
    2011.06.20, 20:49