Lombard FC Tatabánya - MTK-Hungária FC 1 : 5 17:00

Gelei Károly utolsó NB I-es bajnoki mérkőzése.

2017.07.02, 10:30
    Tatabánya, 2001. június 13., szerda (tud) - Labdarúgó NB I, 20. forduló:

Lombard FC Tatabánya-MTK Hungária 1-5 (0-4)
    Tatabánya, 800 néző, V: Hanacsek
    gólszerzők: Schafranek (71.), illetve Illés (3., 26., 74.), Madar (5.), Czvitkovics (31.)

Lombard FC Tatabánya:
    Gelei - Gelbmann (Tóth N. a szünetben), Vámosi, Nagy II, Hornyák - Szentjobbi (Jeremejev 38.), Goncalves, Zirakadze, Schafranek - Bajkusa, Szépe

MTK Hungária:
    Vlaszák - Komlósi, Szmiljanic, Elek, Füzi - Czvitkovics (Balaskó 82.), Jezdimirovic, Illés, Kanta - Juhász (Ferenczi a szünetben), Madar (Buzsáky 66.)

3. perc: Kanta csapta be a baloldalon Vámosit, majd középre adott. Illés 8 m-es lövésébe Nagy II. beleért, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki (0-1).
    5. perc: Czvitkovics indította középen Madart, aki lekezelte a labdát, majd 17 m-ről a kapujától messze álló Gelei fölött a jobb felső sarokba ívelte (0-2).
    26. perc: Czvitkovics és Illés zavartalanul passzolgatott a hazaiak 16-osán belül, végül Illés 6 m-ről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda Vámosit is érintette (0-3).
    31. perc: Hornyák balszerencsésen szerelte Madart a tatabányai 16-oson belül, a labda Czvitkovics elé került, aki 8 m-ről a kapu közepébe vágta (0-4.)
    71. perc: Hornyák elől röviden szabadítottak fel a vendégvédők, a labda Schafranek elé került, aki 18 m-ről laposan a jobb sarokba lőtt (1-4).
    74. perc: Füzi baloldali beadását Illés Vámosit megelőzve, 8 m-ről fejelte a kapu jobb oldalába (1-5).

A Tatabánya álmosan kezdett, ezért az MTK pillanatok alatt tetemes előnyre tett szert. A folytatásban a vendégcsapat kényelmesen játszva őrizte meg az előnyét.