Lombard FC Tatabánya - Dunaferr SE 2 : 5 17:00

2017.06.29, 10:52
    Tatabánya, 2001. június 3. vasárnap (tud) - Labdarúgó NB I, a 22. fordulóból előrehozott mérkőzés:

Lombard FC Tatabánya-Dunaferr 2-5 (1-3)
    Tatabánya, 800 néző, V: Makai
    gólszerzők: Pekovic (37., 83.), illetve Tököli (16.), Penksa (19., 24., 65.), Nicsenko (74.)
    sárga lap: Szentjobbi (55.)

Lombard:
    Dombai - Hornyák, Cseri, Árki - Szentjobbi (Ujhegyi, 60.), Molnár B. (Vignjevic, a szünetben), Jeremejev (Zirakadze, 71.), Schafranek - Bajkusa, Pekovic, Potemkin

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár Z., Éger, Bagoly (Salamon, 87.), Kiss Gy. - Nikolov (Lengyel, 90.), Ja:kl, Penksa, Rósa - Nicsenko, Tököli

16. perc: Cseri rosszul szabadított fel, a labda Penksa elé került, aki a középen üresen érkező Tököli elé továbbított és a csatár 8 m-ről a tatabányai kapu bal oldalába helyezett (0-1).
    19. perc: Kiss Gy. pontosan játszott a védők gyűrűjében álló Penksához, aki egyet igazított a labdán, majd 15 m-ről kilőtte a jobb alsó sarkot (0-2).
    24. perc: Nicsenko forgatta meg a bal oldalon Hornyákot, majd a középen helyezkedő Penksához játszott, aki 12 m-ről a kapu jobb oldalába lőtt (0-3).
    37. perc: Jeremejev a bal oldalról, 35 m-ről ívelhetett szabadrúgást a Dunaferr kapuja elé. Az ötös jobb sarkánál felugró Pekovic a kapu bal felső sarkába fejelt (1-3).
    65. perc: Éger 19 m-es szabadrúgását Dombai csak kiütni tudta, a berobbanó Penksa lecsapott a labdára és 3 m-ről a kapu jobb oldalába lőtt (1-4).
    74. perc: Rósa indította pontosan a bal oldalon Penksát, aki élesen a kapu elé adott. Az érkező Nicsenko 3 m-ről talált a hálóba (1-5).
    83. perc: Bajkusa indította a jobb oldalon Pekovicot, a csatár lefutotta Kiss Györgyöt, majd 14 m-ről a jobb felső sarokba ívelt (2-5).
    91. perc: A Pekovic buktatásáért megítélt 11-est a sértett hajtotta végre, Rabóczki azonban a kapu bal oldalába tartó labdát kiütötte.

A helyzeteit szinte maradéktalanul kihasználó Dunaferr megérdemelt győzelmet aratott a sokat hibázó Lombarddal szemben.