Dunaferr SE - Vác FC 7 : 0 17:00

1. avatar: Longinus
    2018.05.07, 19:10
    képA DUNAFERR támadói a váci kapu előtt. Balról, fehér mezben Tököli, Zavadszky, Lengyel és Kiss György. Kép: Dunaújvárosi Hírlap archívuma

2017.11.12, 15:59
    Dunaújváros, 2000. május 6. szombat (tud) - Labdarúgó PNB, 30. forduló:

Dunaferr SE-Vác FC 7-0 (4-0)
    Dunaújváros, 3000 néző, V: Kassai
    gólszerzők: Rósa (14.), Tököli (23., 26.), Zavadszky (29.), Orosz (46.), Nagy Tamás (53.), Nicsenko (86.)
    sárga lap: Koszora (80.), Greff (89.)

Dunaferr:
    Rabóczki - Molnár Z., Salamon, Kiss Gy., Kóczián - Zavadszky (Komódi, 55.), Ja:kl, Lengyel (Orosz, a szünetben), Rósa H. (Nicsenko, a szünetben) - Tököli, Nagy T.

Vác:
    Telek - Burzi, Nagy T., Fejéregyházi, Koszora - Hirt (Greff, 52.), Király A., Somogyi (Ráki, 63.), Hajdú - Havrán, Szűcs L. (Gasparik, 21.)

14. perc: Nagy Tamás a középen érkező Rósa elé játszott, aki 17 m-ről jobbal a bal sarokba lőtt (1-0).
    23. perc: Nagy T.-Rósa volt a labda útja, a baloldali beadást Tököli 2 m-ről továbbította a kapuba (2-0).
    26. perc: Molnár Z. jobbról adott középre, Zavadszky 16 m-ről kapásból lőtt, Tököli a 11-es ponton levette a labdát és a jobb alsó sarokba helyezett (3-0).
    29. perc: Lengyel játszott Zavadszky elé, aki 10 m-ről nagy erővel lőtt a kapuba (4-0).
    46. perc: Tököli Nicsenkót hozta játékba a jobb oldalon, a cserejátékos a szintén a szünetben beállt Oroszhoz továbbított, a csatár 18 m-re a váci kaputól mellel levette a labdát, majd a bal felső sarokba lőtt (5-0).
    53. perc: Tököli az alapvonaltól gurított vissza, Nagy Tamás 8 m-ről ballal lőtt, a labda a felső lécről vágódott a hálóba (6-0).
    86. perc: Tököli futott el a bal oldalon, lapos középreadását Nicsenko 6 m-ről pörgette a váci hálóba (7-0).

A dunaújvárosiak könnyed, tetszetős játékkal már az első félidőben eldöntötték a mérkőzés sorsát.