játékvezető: 4 (1 szavazat)

hangulat: 3 (1 szavazat)

1...5

2018.04.18, 11:48 (szerk.: 2018.04.18, 11:50)
    A futbalmanach nem jelzi Bíró lapját a 84. percben, az MTI Bíró Imrének adja, a nela Bíró Szabolcsnak. Beadva a Nemzeti Sport alapján Imréhez.

2018.04.18, 11:47
    Budapest, 2000. április 8. szombat (MTI) - Labdarúgó PNB, 26. forduló:

Újpest FC-Siófok FC 2-0 (1-0)
    Szőnyi út, 1500 néző, V: Szabó Zs.
    gólszerző: Kovács Z. (17., 69.)
    kiállítva: Bimbó (53.)
    sárga lap: Tamási (11.), illetve Bimbó (16., 53.), Földes (49.), Soós (65.), Lukács (82.), Bíró I. (84.)
    csere: Terjék helyett Waltner (66.), Kovács Z. helyett Tokodi (77.), Dvéri helyett Szélesi (81.), illetve Jerson helyett Lukács (70.)

17. perc: Terjéket vágták fel a siófoki kaputól 25 m-re: a szabadrúgást Tóth Kovács Z. fejére ívelte, aki 6 m-ről a bal sarokba csúsztatott (1-0).
    20. perc: Lőw jó ütemben ugratta ki Terjéket, aki a 11-es pontról lőtt, de Bíró I. reflexmozdulattal hárított.
    28. perc: Dvéri szabadrúgását követően Tamási az ötösről nagy helyzetben fejelt a bal sarok mellé.
    53. perc: Tóth N. labdájával Kovács Z. tört ki a balösszekötő helyén, Bimbó csúnyán felvágta az újpesti csatárt, amiért megkapta a második sárga lapját, így Szabó Zs. leküldte a pályáról.
    68. perc: Tóth N. félpályáról indult, három védőt is kicselezett, 8 m-es lövését Bíró I. bravúrral ütötte szögletre.
    69. perc: Tóth N. ívelt balról középre, Kovács Z. levette a labdát, s laposan a bal sarokba lőtt (2-0).
    74. perc: Földes valamennyi újpesti védőt kicselezte, de 12 m-ről, nagy helyzetben fölé bombázott.

Közepes színvonalú és kevés izgalmat - viszont sok szabálytalanságot - hozó mérkőzésen az Újpest könnyedén szerezte meg a 3 pontot.