Újpest FC - Diósgyőri FC 5 : 0 18:00

2018.05.05, 17:46
    Budapest, 2000. március 11., szombat (MTI) - A labdarúgó PNB-ben az Újpest FC csapata a Megyeri úti stadion betiltása miatt a Szőnyi úton fogadta a Diósgyőrt.

A találkozó előtt a bejáratnál az újpesti drukkerek egy csoportja összecsapott a vendég szurkolókkal. A rendőrök könnygáz használatával választották szét a verekedőket, három rendbontót őrizetbe vettek.

Újpest FC-Diósgyőri FC 5-0 (3-0)
    Szőnyi út, 2000 néző, V: Szarka
    gólszerzők: Kovács Z. (7., 45.), Tóth (39.), Waltner (74.), Pető (82. - 11-esből)
    kiállítva: Filipovics (80.), Kunzo (81.)
    sárga lap: Filipovics (50., 80.)
    csere: Tokody helyett Waltner (68.), Tóth helyett Csillag (74.), Dvéri helyett Kopunovic (81.), illetve Vitelki helyett Szakos (a szünetben), Konyha helyett Cupik (a szünetben), Kákóczki helyett Takács (64.)

7. perc: Dvéri indításával Pető húzott kapura, 8 m-es lövését Nagy védte, a kipattanó labdát Kovács 3 m-ről az üres kapuba helyezte (1-0).
    39. perc: Tóth 18 m-ről a jobb felső sarokba lőtt (2-0).
    45. perc: Kovács a felezővonalnál kapott labdát, kapura húzott és 6 m-ről az elvetődő Nagy felett a kapu közepébe emelt (3-0).
    74. perc: Tóth ívelt be a bal oldalról, Waltner Nagyot megelőzve 5 m-ről a kapuba csúsztatta a labdát (4-0).
    80. perc: Filipovic buktatta a kapura törő Petőt. A védőnek már volt egy sárga lapja, ezért a játékvezető kiállította. A szabadrúgást Dvéri 22 m-ről a felső kapufára csavarta.
    81-82. perc: Jobboldali beadás után Dvéri csúsztatta meg a labdát, ami az ötösön belül álló Kunzo kezére pattant. A játékvezető 11-est ítélt és kiállította a reklamáló Kunzót. A büntetőt Pető a kapu közepébe lőtte (5-0).

A végig mezőnyfölényben játszó újpesti csapat ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a diósgyőriek ellen.