Diósgyőri FC - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 2 : 1 13:00

2018.07.15, 12:26 (szerk.: 2018.09.13, 15:56)
    A futbalmanach nem jelzi Kocsárdi lapját, ahogy a Nemzeti Sport sem.

2018.07.15, 12:26
    Diósgyőr, 1999. december 8., szerda (tud) - A labdarúgó PNB 14. fordulójából elmaradt mérkőzésen:

Diósgyőri FC - Zalahús ZTE FC 2-1 (0-1)
    Diósgyőr, 2000 néző, V: Hajdó
    gólszerzők: Filipovics (48.), Frunza (59.), illetve Sebők (33.)
    kiállítva: Frunza (91.)
    sárga lapok: Frunza (35., 91.), Konyha (75.), Nagy Z. (82.), illetve Balogh (35.), Babati (82.), Kocsárdi (93.)

Diósgyőr:
    Nagy Z. - Pozder - Szakos (Takács V. 80.), Hompoth, Harnócz - Filipovics, Lipták, Buliga (Konyha 61.), Kákóczki (Lippai 76.) - Frunza, Komi

Zalahús ZTE:
    Vlaszák - Kocsárdi, Strasser, Csóka, Balogh - Bonchis, Szabó II., Nagy L. - Babati (Mogyoródi 83.), Sebők, Szabó Cs.

13. perc: Szabó II. 26 m-es szabadrúgása után Nagy Z. a bal felső sarok elől tolta szögletre a labdát.
    18. perc: Babati robogott el a jobb oldalon, pontosan emelt középre, Szabó Cs. 6 m-ről a jobb sarok mellé fejelt.
    22. perc: Nagy L. lépett ki a védők közül a bal oldalon, már csak Nagy Z.-vel állt szemben, de a kapusba lőtt.
    33. perc: Bonchis a jobbszélről kanyarította középre a labdát, Sebők levette, lefordult Hompothról, és 10 m-ről félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt (0-1).
    48. perc: Frunza a bal oldalról befelé indult, majd középre emelt, Filipovics 4 m-ről leadott lövését Vlaszák előbb kiütötte, de másodszorra a jobb sarokba lőtt (1-1).
    59. perc: Frunza indult meg lendületesen a bal oldalon, a 16-osnál középre kanyarodott, előbb Strassert, majd Baloghot cselezte ki, végül pedig 15 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (2-1).
    65. perc: Szabó II. 17 m-es szabadrúgását Nagy Z. a jobb alsó saroknál reflexmozdulattal mentette szögletre.
    91. perc: Frunza késleltette a szabadrúgás elvégzését, ezért megkapta második sárga lapját, így Hajdó játékvezető a pirosat is felmutatta neki.

Az első félidőben a zalaiak akarata érvényesült, és megérdemelten szereztek vezetést. A második félidő elején a vendégek "elaludtak", és a negyedórás kihagyásért nagy árat kellett fizetniük. A diósgyőriek lendületes rohamokat vezettek, és két szép egyéni alakítás végén megfordították az eredményt.