III. Kerület FC-Auto Trader - Balaton TV-Siófok 2 : 3 17:00

2018.12.18, 14:45
    Budapest, 1999. május 9. vasárnap (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 29. fordulójában:

III. Kerület FC-Auto Trader - Balaton TV-Siófok 2-3 (0-1)

Hévízi út, 1000 néző, V: Hanacsek
    gólszerző: Wukovics (56.), Gáspár (81.), illetve Lukács (39.), Pest K. (47., 52.)
    sárga lap: Filó (17.), Gál (32.), illetve Sallai (32.)

III. Kerület:
    Tóth I. - Gáspár - Gál, Pálfi - Tordai, Lendvai P. (Dunai 70.), Kuti, Lázár, Filó (Stranyóczky 54.) - Wukovics, Sági (Gyura 54.)

Siófok:
    Posza - Bimbó - Juhász, László - Kovács B., Győri, Csoknay (Kun 73.) , Sallai (Szabadi 84.), Perger - Lukács (Ördög a szünetben), Pest K.

6. perc: Egy beadás után Pest K. elvetődve, 6 méterről fejelt kapura, a hazaiak kapusa bravúrral hárított.
    19. perc: Csoknay ívelt a kapu elé középről, Lukács 12 méterről fejelt, Tóth ujjheggyel tolta a léc fölé a labdát.
    27. perc: Pest ugratta ki Kovácsot, aki 10 méterről a kivetődő Tóth fölött kapura emelt, de a visszafutó Gál a gólvonalról mentett.
    30. perc: Sági beadását követően Wukovics fejelt 10 m-ről, a labda alig kerülte el a siófoki kaput.
    39. perc: Győri fejelte le a labdát Lukács elé, aki egy pattanás után középről, 24 m-ről a bal felső sarokba bombázott (0-1).
    47. perc: Egy hosszú kapuskirúgásra rosszul ugrottak fel a hazai védők, a labda Ördög elé pattant, aki a középen kiugró Pest elé passzolt. A siófoki csatár 14 m-ről középről biztosan emelt a hazaiak kapujába (0-2).
    52. perc: Pest az hazaiak 16-osánál szerzett labdát, kicselezte a kapust és a visszafutó védőt, majd 8 m-ről balról a hosszú sarokba emelt (0-3).
    56. perc: Rosszul eltalált lövést követően Wukovics elé került a labda, a csatár igazítás nélkül egyből, 10 m-ről a jobb alsó sarokba passzolt (1-3).
    72. perc: Stranyóczky 17 m-ről a keresztlécet találta el.
    74. perc: Stranyóczky lábáról veszélyesen pattant a labda a siófoki kapura, Posza a gólvonalon lábbal hárított.
    81. perc: Remek hazai támadás végén Gáspár 8 m-ről lőtt a jobb alsó sarokba (2-3).

A hazaiak tompán, visszafogottan kezdtek, s jelentős, háromgólos előnyt adtak az agilisabb, a győzelmet jobban akaró vendégeknek. Az óbudaiak a befejező félórában mindent elkövettek az egyenlítésért, de próbálkozásaikat nem kísérte szerencse, így győzött a vendégcsapat.