Balaton TV-Siófok - Vasas Danubius Hotels 2 : 3 17:00

2018.12.31, 16:10
    Siófok, 1999. április 24. szombat (tud) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 26. fordulójában:

Balaton TV-Siófok - Vasas Danubius Hotels 2-3 (1-1)

Siófok, 2000 néző, V: Juhos

gólszerzők: Csoknay (13.), Sallai (65. 11-esből), illetve Szilveszter (33.), Juhár (91.), Sowunmi (92.)
    kiállítva: Tóth A. (83.), Farkasházy (89.)
    sárga lap: Juhász (27.), László (43.) illetve Váczi (19.), Tóth A. (59., 83.), Maczó (60.)

Siófok:
    Posza - Juhász, Bimbó, Sallai T., László - Kovács B. (Perger 76.), Kun, Csoknay, Pest K. (Soós K. 90.) - Lukács, Szabó Z. (Bozsér 63.)

Vasas:
    Végh - Mónos, Juhár, Galaschek, Maczó (Sallai B. 60.) - Herczeg, Tóth A., Farkasházy, Szilveszter (Koltai 82.) - Váczi (Sowunmi 75.), Hámori

7. perc: László baloldali beadását Kovács B. 18 m-ről alig lőtte fölé.
    13. perc: László szögletből beívelt labdáját Csoknay közelről a léc alá fejelte (1-0).
    33. perc: Juhár hosszan előrevágott labdáját Szilveszter futás közben lekezelte, s közelről a kapu bal oldalába lőtte (1-1).
    57. perc: 18 m-es szabadrúgáshoz jutott a Vasas, Juhár hatalmas lövését Posza ragyogóan védte.
    61. perc: László elfutott a balszélen, beadását Kun a kapufára lőtte.
    62. perc: Váczi 5 m-ről nem talált a siófoki kapuba.
    65. perc: A kitörő Pest K.-t Juhár lerántotta, a megítélt 11-est Sallai a jobb alsó sarokba vágta (2-1).
    89. perc: Farkasházy a fekvő kapusba belerúgott, ezért kiállította a játékvezető.
    91. perc: Juhár 25 m-es szabadrúgása a bal felső sarokban kötött ki (2-2).
    92. perc: A megzavarodott siófoki védők közül Sowunmi kiugrott, s közelről megszerezte a győztes gólt (2-3).

Nedves, de nem mély talajon hatalmas iramot diktált a két csapat. A Siófok többet támadott, a Vasas kontrákra rendezkedett be. Már-már úgy látszott, hogy megszerzi első győzelmét a Siófok, amikor a kilenc főre fogyatkozott Vasas egy perc alatt két gólhoz jutott, és szerencsés győzelmet aratott.