Balaton TV-Siófok - Ferencvárosi TC 0 : 2 16:30

2015.11.05, 14:01
    + a futbalmanach is a nela adatait erősíti meg.

2. avatar: fgymat
    2015.11.05, 13:04 (szerk.: 2019.01.15, 14:37)
    Siófok, 1999. április 3., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság 22. fordulójában:

Balaton TV-Siófok - Ferencvárosi TC 0-2 (0-0)
    Siófok, 6000 néző, V: Juhos

gólszerzők: Nyilas (67. - tizenegyesből), Füzi (87.)
    sárga lap: Szabó Z. (63.), Vincze O. (80.)

Siófok:
    Posza - Juhász, Bimbó, László - Győri, Sallai - Ördögh (Szabó S., 25.) - Csoknay, Perger (Kun, 75.) - Pest K. (Soós, 75.), Szabó Z.

Ferencváros:
    Udvarácz - Vámosi, Telek, Mátyus - Szűcs, Vincze O. (Bocz, 87.) - Nyilas, Lendvai, Bjelie - Kulcsár (Sellini, 88.), Eszenyi (Füzi Á., 71.)

10. perc: Mátyus 25 méterről hatalmas lövést küldött a siófoki kapura, Posza azonban remek öklözéssel a kapu fölé nyomta a labdát.
    18. perc: Korszerű FTC-támadás után Vincze O. közeli bombáját biztosan hárította a siófoki kapus.
    32. perc: Siófoki kontratámadás után Sallai beadását Szabó Z. a kapufára lőtte.
    67. perc: László és Nyilas ütközött a büntetőterületen belül, a siófoki játékos esett el, ennek ellenére játékvezető meglepetésre 11-est ítélt, amit Nyilas a jobb alsó sarokba lőtt (0-1).
    87. perc: Védelmi hibából egy előrevágott labdát a befutó Füzi Á. közelről a kapuba gurított (0-2).

Végig változatos és jó iramú mérkőzésen a siófoki csapat támadott többet, de az FTC minden támadása veszélyt jelentett a hazai kapura. A büntető után a siófoki csapat megzavarodott, ezt használta ki a Ferencváros és újabb gólt szerzett. A látottak és a helyzetek alapján némi szerencsével a siófoki csapat pontot szerezhetett volna.