Pisa Calcio - Kaposvári Rákóczi FC 2 : 0 20:30

Közép-európai kupa (Mitropa kupa), B-csoport

1. avatar: Giovanni
    2011.04.08, 22:07
    Pisa - Rákóczi FC, 20.30

2011.03.30, 13:55
    Az egykori Közép-Európai Kupa presztízse a 80-as évekre alaposan megcsappant, a Mitropa Kupára átkeresztelt sorozatot az 1987/1988-as szezonban például már csak a másodosztályok bajnokai számára írták ki, és csak négy ország (Magyarország, Olaszország, Jugoszlávia, Csehszlovákia) 6 csapata vett részt rajta, Magyarországról az NB II Keleti és Nyugati csoportjának előző évi győztesei, a Váci Izzó és a Kaposvári Rákóczi.
    A torna házigazdája Olaszország volt, a Rákóczi a B csoportba került a Pisa Calcio és a Vojvodina társaságában. A Rákóczi a következő küldöttséggel utazott Pisába: Sass Csaba, a városi ifjúsági és sportosztály vezetője, Szilvási József klubelnök, Varga Gyula szakosztályvezető, Csordás István edző, Duschák István edző, dr. Bogdán Tibor orvos, Hoffmann István gyúró és 17 játékos: Kovács Attila, Sándorfi Róbert, Kurdi János, Rácz László, Deákvári Antal, Barna László, Prukner László, Bíró Antal, Bócz Lajos, Havasi Lajos, Meksz Gyula, Kraft Zoltán, Petrók Viktor, Csrepka Tamás, Adorján István és Hanusz János, valamint a később csatlakozó Gyurics Tibor.
    Az első mérkőzésre 1988. május 24-én került sor Pisában, 10000 néző előtt, ahol a Kovács - Kurdi, Deákvári (Bócz), Rácz, Barna - Prukner, Bíró, Kraft - Csrepka, Havasi, Meksz összeállítású Rákóczi gól nélküli első félidő után 2:0 arányban vereséget szenvedett. Két nappal később ugyanitt már csak 1000 néző volt kíváncsi a Vojvodina - Rákóczi mérkőzésre, amelyet a jugoszlávok félidei két gólos vezetésük után 3:0-ra nyertek (Rákóczi: Sándorfi - Kurdi, Kraft, Rácz, Barna - Prukner (Bíró), Bócz, Gyurics, Hanusz - Havasi, Adorján, Meksz). A Rákóczi ezzel elbúcsúzott a további küzdelmektől, a kupát végül a Pisa Calcio nyerte, miután a döntőben 3:0-ra legyőzte a Váci Izzót.