Phöbus FC - Ferencvárosi FC 3 : 4

2024.05.01, 22:21
    Ferencváros—Phöbus 4:3 (2:1)
    A már vesztésre álló Ferencváros az utolsó 10 percben fordította mega mérkőzés sorsát
    Góllövő: Sárosi, Titkos II., Toldi, Sztrigán, Sztrigán, Takács, Toldi
    Berlini utca, 5000 néző. Bíró: Bíró Sándor.
    Ferencváros: Háda — Hunyadi, Papp — Laky, Móré, Lázár — Táncos, Takács, Sárosi, Toldi, Kemény. Phöbus: Juhász — Szilágyi, Tőrös — Szádovszky, Péter, Komáromy — Béky, Sztrigán, Sólyom,
    Titkos II., Tárnok.
    Kezdés előtt zászlót cserél az egymással még nem találkozott két csapat.
    A Phöbus kezd és rögtön heves az iram. Az elől tanyázó három Phöbus-csatár nagyon élénk. Lázár csak kornerre tud menteni Béky elől. Sárosi pompásan támad (Keménnyel), de a nyakán vannak a védők. A 10. percben Tárnok előread Sólyomnak és a center gyors lövése a külső hálón csúszik végig. Hevesen támad a Phöbus, főleg Sztrigán agilis, de a Ferencváros átveszi az iramot. A 14.percben Toldi kiadását Kemény jól adja középre. Takács állítani akarja, de elugrik tőle a labda, viszont - éppen
    Sárosi elé, aki fordulásból a jobb sarokba küldi 10 méterről(1:0).
    Nyílt a játék továbbra is. Némi ferencvárosi fölény, de a Phöbus csatársor (párducként) mindig ugrásra kész (majdnem azt írtuk, hogy - lesben áll). A 20. percben eredményes a Phöbus-roham:
    Béky lerázza Lázárt, beadását Titkos II. mellre veszi, kiugrik az elbámészkodó hátvédek között s a reménytelenül elébe futó Háda mellett könnyedén begurítja a labdát (1:1).
    Nagy az öröm az állóhelyoldalon.
    Az iram most még fokozódik. Móré nagyszerűen dobja előre a Ferencvárost, de a csatárok főleg belül próbálják megoldani a feladatukat és a Phöbus-védelem— Tőrös vezérletével — csodálatosan gyors és mindig jókor közbe tud lépni. Annál okosabban foglalkoztatja szélsőit a hazai csapat (még Tőrös felszabadító rúgásai is a szélre szállnak és ezek a rohamok mindig kellemetlenek).
    Béky szépen bead. Titkos II. Tárnokot hozza lövőhelyzetbe és
    a keresztlövés épp hogy elcsúszik a tulsó kapufa mellett.
    Most a Ferencváros van soron. Táncos beadását Sárosi bravúros fejessel csúsztatja befelé, Toldi bombája pont a kapusnak megy. Utána
    Sárosi lapos lövését Juhász remekül vetődve üti ki,
    Takács elöl az utolsó pillanatban mentenek. Ferencvárosi korner után parázs ostrom következik, de hiába nagy a kavarodás, nem enged helyzetet a remek Phöbus-védelem. Támadni is tud a helyi csapat (közönsége lelkes „Phöbus!” kiáltozása közepette) s Sztrigán - fütty után (lesben állt) az üres kapu oszlopát találja el a 30. percben.
    Remek a játék, iram és színvonal tekintetében is.
    Sólyom folyton lesben áll, a magát folyton határbíróira bízó bíró izgatja a közönséget tétova ítélkezéseivel. A 39. percben Béky jól ad be és Tárnok jobblábas lövése alig csúszik a kapu fölé. A Phöbus-tábor sziszeg. És joggal. Mert: a 41. percben Laky kiadását Táncos laposan adja középre, mind a két Phöbus-bekk elvéti,
    Toldi előtt szabad a tér s be is vágja közvetlenül a jobbléc mellé (ballal), hogy csak úgy ropog (2:1).
    A válasz: Phöbus-korner, amelyből Titkos II. élesen fejel és Háda vetődve véd. Ujabb Fradi-rohamok: Táncos bombája majdnem súrolja a felső lécet, majd Sárosi cselez, lő és
    ez a lövés is csak centiméterekkel megy mellé.
    Ferencvárosi támadások közben ér véget a félidő.
    Hevesen támad újrakezdés utána Phöbus. Sztrigán élesen lövi Tárnok beadását és Háda csak az ujjai hegyével tudja kapu mellé segíteni. Erősít a Fradi is. A 4. percben a tisztán kiugratott
    Toldit „szabályosan” elgáncsolják,
    utána még egy 11-est érdemlő gáncs következik, de a bíró nem látott semmit. Kemény jó beadását Takács közelről fejeli, de a fejes éppen a közbelépéssel egy kissé elkésett Juhász kezébe akad! Sólyom elől Hunyadi hazaadhatna, ő inkább trükköt akar csinálni, elcsúszik és csak véletlen, hogy a labda mégis nála marad. (Többször nem is késlekedett a hazaadással.)
    A ferencvárosi védelem bizonytalansága egyre jobban kiütközik s nem is hat váratlanul a Phöbus egyenlítő gólja: a 12. percben Szádovszky szabadrúgása jól száll a kapu elé, Sólyom magasan kiemelkedő feje háborítatlanul teheti le a labdát pont
    Sztrigán elé, aki kényelmesen fut rá és a tulsó sarokba ragasztja (2:2).
    A gól és a gólt követő örömriadal nagyon felrázza a Phöbust. Hihetetlen lendülettel és eréllyel támad s a Ferencváros nagyon válságos perceket él át. Tárnok rohan a szélen s Hunyadi bicegve fut utána. (Még ez is hozzá?) A beadást Sztrigán kapásból mellé lőtte. De rögtön utána javít a szemfüles kis összekötő (illetve ront a ferencvárosi védelem), megint a friss Tárnok viszi a labdát (a 15. percben), a sántító Hunyadi nem tud beleavatkozni, a lapos beadást Papp a 6-oson elhibázza . Háda most is hiába kapkod a labda után,
    Sztrigán mellette nyugodtan begurítja (2:3).
    A Phöbus örül, a Ferencváros táborában pedig ilyen sóhajok kelnek:
    — Ezt a meccset már nem nyerhetjük meg!
    A Phöbus-védők hosszakkal keményebbek, mint a ferencvárosi csatárok. Sárosi bágyadtan lő, Toldi egymaga nem bír három-négy védőn átvergődni.
    Az utolsó negyedóra
    közeledik már és egyre csüggedtebb lesz a zöld-fehér tábor. De most kezdi már összeszedni magát a ferencvárosi csatársor is.
    Sárosi lendíti előre ekkor a csatársort.
    Egyedül viszi le a labdát, cselez, lő és a bomba alig csúszik fölé. Utána Táncos ad be és Toldi lövését Juhász védi bravúrosan.
    Most folyton a Ferencváros támad. Sárosi egyik helyzetet a másik után dolgozza ki, de a csatárokon látszik az idegesség. A Phöbus-szélsők még mindig veszélyesek, de legtöbbször lesben állnak. Most tör be a tribün elé az állóhelyközönség s felborul a rend a nézőtéren.)A 33. percben Sztrigán kicselezi a siralmasan lassú ferencvárosi hátvédeket s
    kitűnő helyzetből — fél méterrel a kapu fölé vágja a labdát! Itt megnyerhette volna a Phöbus a meccset!
    Annál tragikusabb a dolog a Phöbus szempontjából, mert rögtön utána a Ferencváros támad —35. perc — Kemény révén, Tőrös belép, de a labda Keménybe akad s a szélső tovább futva, pontosan ível a kapu elé, ahol a védők hiába ugranak érte, a labda pontosan száll.
    Takácshoz, aki állítani is ráér és aztán hidegvérrel az üres jobbsarokba gurít (3:3).
    Most már nyugodtabb a Ferencváros. Takács elől csak hazadással tud menteni Szilágyi, Juhász ejti az erős labdát,
    Takács ott van, de a kapus térdének lövi!
    Nagy munkában van a Phöbus-védelem, a labda egyszer Tőrös kezét is éri, de a 38. percben Béky előtt is jó helyzet nyílik s ő is kecsegtető alkalmat szalaszt el.T áncos lövése süvít el a léc fölött, majd a 40. percben eldől a meccs: Szilágyi rosszul ad haza, Toldi előbb éri el a labdát, mint az elébe futó Juhász, a lövés azonban a kapusról kipattan,
    Sárosi visszafelé fut érte, hátrahúzza a fejek fölött s a kapus és (a lesízű helyzetben álló) Toldi közül a csatár győz, fejéről a kapus fölött az üres kapu felsőlécét érve hálóba száll a labda (4:3).
    Még folyik a harc. Sólyom lő Háda kapujára, azután Toldi rúg— jó helyzetben — a földbe. Ferencvárosi korner, majd Sárosi szökik ki szépen, de a cselezése nem sikerül. Még Kemény támad, majd a másik oldalon a Sólyom—Tárnok kettős és ezzel vége a pompás, izgalmas küzdelemnek.