Molnár Imrének pedig az utolsó, a harmadik.

2012.11.29, 19:47 (szerk.: 2017.04.06, 12:06)
    Pester Lloyd 1907.04.08.
    anno.onb.ac.at

4. avatar: fgymat
    2009.05.09, 12:04 (szerk.: 2017.04.06, 12:05)
    A csapatot a válogató bizottság állította össze. Érdekes, hogy a mérkőzést Hajós Alfréd hazánk első olimpiai bajnoka (nemrég még szövetségi kapitány) vezette.

A mieink 1:2-es félidő után jó második félidei produkciójukkal fordították meg a találkozó állását. Már 2:2 volt az állás, amikor Schlosser futhatott neki, a magyar válogatott történetében előszőr, a tizenegyes pontra leállított labdának. De úgylátszik a nagyszerű lövő lába a történelmi pillanat súlya alatt megremegett, mert a kapufára rúgta a büntetőt. A 82. percben megítélt újabb tizenegyest Molnár II. berúgta.

Több különlegessége is volt a mérkőzésnek. Magyar játékos nemzetközi mérkőzésen előszőr rúgott 11-est. Olyat is ami betalált és olyat is ami kimaradt. Előszőr fordult az is elő, hogy magyar labdarúgó három gólt szerzett egyetlen nemzetközi mérkőzésen. Horváth József a BTC csatára hajtotta végre ezt a történelmi és rendkívül örömteli tettet.