Zalahús-Zalaegerszegi TE FC - Békéscsabai Előre FC 1 : 0 19:00

Zalahús-ZTE FC - Békéscsabai EFC 1-0 (1-0)
    Zalaegerszeg, 8000 néző, V: Hosszú

gólszerzők: Arany (36.)
    sárga lap: Nagy A. (71.), illetve Futaki (44.)
    csere: Szabó II helyett Tóth Zs. (75.), Arany helyett Varga T. (75.), Kámán helyett Molnár A. (80.), illetve Kovács K. helyett Dobi (56.), Fazekas helyett Vadas (74.), Futaki helyett Vörös (74.)
    jók: Csóka, Arany, illetve Raducu, Vámos

Lendületesen kezdett a ZTE, előbb Szabó II. elől mentett Vámos, majd Arany hibázott kecsegtető helyzetben. Az első lövésféle a 18. percben ment a vendégek kapujára, Sebők 20 m-ről a léc fölé küldte a labdát. A 34. percben egymás után kétszer is veszélyeztetett Szabó II., a hazaiak irányító középpályása, de hasztalan. A 36. percben aztán a vezetést is megszerezték a vendéglátók. Nagy A. bedobása az egyik csabai védő fején megpattant, s Arany látványos mozdulattal 5 m-ről hanyatt vetődve ollózta a labdát a bal sarokba (1-0). Válasz gyanánt a túloldalon Belvon 17 m-es lövését újheggyel tornázta ki Vlaszák.

Fordulás után nagy lendülettel kezdtek a vendégek, beszorították a ZTE-t az első negyedórában, ennek jeleként Belvon 17 m-ről alig lőtt a jobb felső sarok mellé. Az 53. percben egy jobboldali beadást Kámán 5 m-ről irányított a jobb kapufára. Az 58. percben Sebők J. beadását Arany visszafejelte, de a védők szögletre tisztáztak. A 84. percben Fülöp beadását Vadas 5 m-ről lőtte a bal kapufa mellé.

Nagyon alacsony színvonalú mérkőzésen mindkét csapat gyenge teljesítményt nyújtott, a kiesés ellen küzdő Békéscsaba végig egyenrangú ellenfele volt a ZTE-nek és rászolgált volna legalább egy bajnoki pontra.

2. avatar: bbsz
    2016.05.06, 11:35 (szerk.: 2021.01.18, 22:01)
    Történhetett volna másképp is!
    Zalagerszegi TE - Békéscsabai Előre FC 1-0 (1-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Zalaegerszeg, 8000 néző
    V.: Hosszú (Fodor, Mező)
    Zalaegerszeg: Vlaszák 7 — Nagy A. 6, Csóka 6, Filó 6 — Szőke 5, Kovács N. 5, Arany 6, Szabó II. 6, Németh 5 — Sebők 6, Kámán 5. Edző: Garamvölgyi Lajos
    Békéscsaba: Vámos 8 — Raducu 6 — Sándor 5, Futaki 6, Czipó 6 — Kovács K. 5, Fazekas 5, Kerényi 5, Valentényi 6 — Belvon 6, Fülöp Z. 5. Edző: Pásztor József
    Csere: Kovács K. helyett Dobi (5) az 56., Futaki helyett Vörös (-) és Fazekas helyett Vadas (-) a 75., Arany helyett Varga T. (-) és Szabó II. helyett Tóth Z. (-), mindkettő a 76., Kámán helyett Molnár A. (-) a 81. percben.
    Gólszerző: Arany a 36. percben.
    Sárga lap: Futaki (Szabó II.-t vágta fel) a 44., Nagy A. (Kerényi lerántásáért) a 72. percben.
    Szögletarány: 8:6 (6:3)

A kezdés előtt dőlt el, hogy Vörös helyett Kovács Krisztián lesz kezdőember a csabaiaknál. Szabó II. őrzésével Futakit bízta meg Pásztor József.

36. perc: Nagy A. jobbról végzett el partdobást, a kapu előterébe szállt labdába Valentényi rosszul fejelt bele és Arany hanyatt vetődve, nyolc méterről juttatta a pettyest a hálóba, 1-0.

Furcsa mérkőzést vívott a két csapat. Akadt olyan negyedóra, hogy a szurkolók egyszer sem kapták fel a fejüket, legfeljebb ki-ki vérmérséklete szerint futballra ösztökélte a főszereplőket, aztán akadtak percek, amikor nagyon összesűrűsödtek az események. A legnagyobb baj, hogy hiába lehet elmondani ezúttal a Békéscsaba játékáról szinte minden dicséretet, éppen a legfontosabb maradt el, legalább egyetlen fránya gól, ami ezúttal elég lett volna az üdvösséghez.
    Így viszont valahogy félig elvesztik a méltató jelzők a jelentőségüket. Pedig a csapat még a bennfenteseket is meglepte első félidei teljesítményével. Okos, nem kapkodó védekezésével, ötletes összjátékával, hogy úgy tudta saját kapuja elől kicsempészni a labdát, hogy az máris az ellenfél 16-osánál termett. Már-már a régi Békéscsabára emlékeztettek Belvonék. Kiáltóan kitűnt, hogy ha ennek a gárdának lesz ideje együtt maradni, még egy kicsit felvérteznie magát önbizalommal, sokra viheti. A legbiztatóbb az volt, hogy a riválisok eredményeinek ismeretében most nem az látszott a játékosok arcán: „végünk van”, hanem az, hogy „miért ne tudnánk mi nyerni itt is!” Kár, hogy nem ezt érzékeltük maradéktalanul a korábbi tavaszi meccseken. Nem véletlenül jegyezték meg többen is a szünetben: semmi különbség nincs a pályán küzdő felek között. Tulajdonképpen a második játékrészben is minden rendben volt, ezúttal a cserejátékosok is pillanatok alatt felvették a ritmust, helyzetek is adódtak, csak éppen - ilyen a futball. Ilyen játékkal Siófokon nyerni tudtak, most pedig kikaptak.
    Hogy végül is miért kellett pont nélkül távozniuk a békéscsabaiaknak? Döntően azért, mert idegenben különösen luxus két-három gólhelyzetet kihasználatlanul hagyni. És nem ártott volna egy kicsivel több szerencse sem.
    Hallatlanul nehéz dolga lesz a véghajrában a békéscsabaiaknak, de a Zalaegerszegen mutatott játék elég lesz a bravúrokhoz, a „valamilyen” módon való bentmaradáshoz, még ha a Kórház utcában nem is áll rendelkezésre a pénz ehhez, mint az sokak nem kis meglepetésére az egyik riválissal kapcsolatban olvasható volt a sajtóban.

Edzői nyilatkozatok
    Garamvölgyi Lajos, a ZTE edzője:
    — Nem csak udvariasságból mondtam, hogy nem lesz könnyű dolgunk. Mindenki láthatta, szó szerint kiizzadtuk a győzelmet, mert akik idáig húzták a szekeret, azok most csak tologatták. Ezért is cseréltem le őket, elvégre a csapatot menet közben is építeni kell.
    Pásztor József, a Békéscsaba edzője:
    — Az volt a vágyam, az elvárásom, hogy az első félidő után vagy kapott gól nélkül jöjjünk be, vagy legyen annyira kedvező az állás, amivel majd csatárcserékkel lehet mit kezdeni. Az elképzeléseim szerint alakult a kezdés után, nagyon jól kivédekeztük a ZTE-t, látszott, hogy nem boldogulnak velünk. Utólag is állítom, ha Fülöp berúgja két helyzetéből valamelyiket, három ponttal megyünk haza. Képtelenség ilyen helyzeteket elrontani. Aztán pedig kaptuk azt a szörnyű gólt, Valentényi szinte odafejelte a labdát Aranynak.
    — Pedig ő nagyon jó benyomást keltett, sokszor rombolt sikeresen és rengeteg támadást is kezdeményezett.
    — De rajta ment el a meccs, ezért nem mondhatom, hogy jól játszott. Null—egy után már hiába vártuk, hogy a hazaiak majd rohannak tovább, nem volt nekik olyan sürgős, így védelmük sem nyílt ki, hogy könnyebben kontrázni tudjunk.
    — Most elégedett volt a játékosok erőfeszítésével?
    — Ezúttal igen, de néhányan még mindig többet tehettek volna a győzelemért és akkor nyerünk is. Abban is biztos vagyok, ha mi vezetünk, azonnal felszabadult volna a csapat és minden gördülékenyebben ment volna. Azt még hozzáteszem a látottakhoz, ha mi olyan harcmodort alkalmazunk, mint a hazaiak, legalább egy játékosunkat kiállítanak...