Pénzügyőr SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 0 : 2 15:30

2020.10.17, 22:29 (szerk.: 2020.10.17, 22:46)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Pénzügyőr SE 2:0 (1:0)

Pasaréti út 2300 néző. V: Marton
    Békéscsaba: Tóth - Kvasz, Láza, Szűcs, Dobó, Ambrus, Kriskó (Schneider, a 84. percben), Imri, Moós, Lengyel, Németh. Edző: Piller Sándor
    Pénzügyőr: Domján - Komlósi, Murár, Oláh, Kisházi, Sashegyi, Mózes, Tóth B. (Straub, a szünetben), Jaskó, Süle, Schneider. Edző: Miksovszky Zoltán

22. perc: Kisházi - bár buktatták - az alapvonal közeléből beadott, de a labda elsuhant Tóth B. és Süle előtt.
    24. perc: Lengyel vitte fel a labdát, Némethhez játszott, ő Lengyelhez adott s Lengyel a hálóba lőtt. 1:0.
    25. perc: Jaskó labdája a felső lécen csattant.
    32. perc: Süle kitűnő helyzetben, futtából lőtt a kapu mellé.
    35. perc: Komlósi távoli lövése alig szállt kapu mellé.
    61. perc: Imri ravaszul csavart szabadrúgását Domján szögletre ütötte.
    80. perc: Kriskó 10 m-ről lőtt, a labdát Domján lábbal védte.
    83. perc: Imri labdáját a védők közül kiugró Németh a háló bal oldalába bombázta. 2:0.
    87. perc: Sashegyi szabadrúgása zúgott el arasznyira a jobboldali léc mellett.

A lendületes, de körülményes első félidei hazai rohamokat biztosan verte vissza a tömörülő, jól záró csabai védelem.
    Szünet után nagy nyomás nehezedett a vendégek kapujára, a Pénzügyőr SE sokat támadott, de a rutinos csabai védőfalat nem tudták áttörni.
    A két csatársor közti különbség döntött.
    Jó: Láza, Dobó, Imri, Lengyel. Németh, ill. Murár, Oláh, Mózes, Süle.
    (Kun István)

4. Békéscsaba 7 4 2 1 12-5 10
    ...
    15. Pénzügyőr 7 - 4 3 4-11 4

Népsport, 1971. szeptember 20. (Arcanum DT)

Budapest, Pasaréti u. 2300 néző. V: Marton
    Előre Sp.: Tóth (7) - Kvasz (6), Láza (7), Szűcs (7), Dobó (7) - Ambrus (7), Moós (7), Lengyel (7) - Kriskó (6), Imri (7), Németh (7). Edző: Piller Sándor
    Pénzügyőr: Domján (5) - Murár (6), Oláh (5), Kisházi (6), Sashegyi (7), Mózes (7), Tóth B. (5), Jaskó (6), Süle (6), Schneider (5). Edző: Miksovszky Zoltán
    Csere: Kriskó helyett a 84. percben Schneider (—), ill. Tóth B. helyett Straub (6) a szünetben
    Szögletarány 7:3 (4:2) a Pénzügyőr javára.

A 6. percben Imri ügyes cselekkel ment át két védőn, de Murár szerelte őt.
    Sokatígérő csabai támadás Kriskó lesén akadt el.
    Ambrus szerelte Mózest, majd Lengyel lőtt fölé.
    Parázs Pénzügyőr-akció végén Szűcs az alapvonalon túlra mentett. A beadást Láza fejelte ki.
    A 15. percben csabai szöglet nyomán Lengyel bombázott a kapu mellé.
    A 22. percben Kisházi éles beadása az állva maradt csabai védők mellett középre került, de szerencsére a labdát Tóth B. és Süle nem érte el.
    A 24. percben Moós átadását Lengyel mintegy 30 méteren át vezette, majd Némethez játszott, akinek „kényszerítő átadását” Lengyel maga elé tette és a kifutó kapus mellett mintegy tíz méterről laposan a kapu közepébe gurította, 1:0.
    Újrakezdés után Jaskó mintegy 30 m-ről ívelt a csabai kapura. A labda a felső léc tetejéről hullott az alapvonal mögé.
    Imri lövése szállt mellé, majd a másik oldalon Tóth remekül húzott le egy beadást, de közben nyomták, a földre került és csak egyperces ápolás után védett tovább.
    A 33. percben Tóth kapujából kifutva, lábbal mentett — névrokona elől.
    A 39. percben Süle cselezgetett a csabai 16-oson, Kvasz lába azonban idejekorán nyúlt közbe.
    A 43. percben Murár csúnyán felvágta a kitörő Kriskót.

A második játékrészt nagy lendülettel kezdte a hazai csapat. A 46. percben Láza „kapcsolta le” Mózes és Jaskó akcióját, nem sokkal később Straub fejesét és Süle szögletét ölelte magához biztosan Tóth.
    Az 52. percben a csabai csatárok elügyetlenkedtek egy közvetett szabadrúgást a Pénzügyőr kapujánál.
    Az ellentámadás során Mózes lesgólt lőtt.
    Ezután határozott fölényt harcolt ki a csabai csapat. Imri foglalkoztatta Domjánt, azután Némethet szerelték a lövés pillanatában. Néhány perccel később Dobó és Németh bombája tévesztett célt.
    A 61. percben Moós átadásával Imri ment el a szélen, a szögletzászlónál járt, amikor Oláh csúnyán leterítette. A szabadrúgást Imri végezte el, csavart labdáját Domján szögletre tenyerelte.
    Még egyszer fellángoltak a vendéglátók. Láza mellett elfutott Straub, Szűcs azonban remekül keresztezett és szögletre mentett. A beívelt labdát Kvasz fejelte az alapvonalon túlra. Ezt a szögletet viszont Tóth tette ártalmatlanná.
    A 71. percben Kisházi két szabadrúgása - mintegy 25 méterre a csabai kaputól - szállt mellé.
    A másik oldalon Lengyel és Németh próbálkozott lövéssel, de rossz volt az irányzék.
    A 80. percben Németh átadásával Kriskó kitört, a védők lemaradtak, a csatár 15 méterről lőtt - Domján levetődve lábbal védett. Nyomban ezután Imri partdobását Németh ívelte középre, Kriskó rajtolt a labdára, de elcsúszott, így Komlósi kihozhatta a labdát.
    A 84. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Imri kapta a labdát, a védők között Németh elé tálalt, aki tíz méterről laposan a bal alsó sarokba lőtt. A labda a kapufa belső lapjáról pattant a hálóba, 2:0.
    Kezdés után a feltűnően sokat szabálytalankodó Oláh - aki Dobót is megrúgta - „betartott” Kriskónak. A szélső elhagyta a játékteret.
    A nézők soraiból papírszalagot dobáltak a csabai kapu elé, amit Tóth kapus, Marton játékvezető és a többiek vittek az alapvonalon túlra.
    E kis intermezzó után Sashegyi szabadrúgását Tóth bravúrosan „kitornászta” a felső sarokból.
    A 90. percben Kisházi hat méterről lőtt az égbe!

A földes talajú, kisméretű pályán nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, de a fokozatosan megszilárduló csabai védelem rendre meghiúsította a kapuratörési kísérleteket. A lila-fehérek három előretolt csatáruk (Kriskó, Imri, Németh) révén mindig veszélyt jelentettek Domján kapujára, sőt a „második hullámban” érkező támadók (Lengyel, Moós, Ambrus) is kivették részüket a befejezésből. Az Előre Spartacus játékában nyoma sem volt a múlt heti kényelmeskedésnek.
    A jó taktika — biztonságos védekezésből gyors ellentámadások vezetése — megfelelő küzdőképességgel, akaraterővel párosult, s így született meg a teljesen megérdemelt kétgólos idegenbeli győzelem!
    A lila-fehérek tegnap reggel Zrenjaninba utaztak, ahol szerdán lépnek pályára a Proleter ellen. Az együttes csütörtök délelőtt tér haza.