Békéscsabai Előre Spartacus SC - Komlói Bányász SK 2 : 0 15:00

2020.02.26, 10:02 (szerk.: 2020.02.26, 10:20)
    Békéscsaba - Komló 2:0 (1:0)

Békéscsaba, 10 000 néző. V: Szávó
    Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Kerekes, Láza, Lengyel, Schneider, Karasz, Moós, Dávid, Németh, Zielbauer Edző: Babolcsay György
    Komló: Buús — Göcsei, Tallósi, Tihanyi, Dárdai, Lahó, Bordács, Kolesánszky, Tüske, Pál (Orsós, az 58. percben), Cs. Kovács (Csordás, a 67. percben) Edző: Lantos Mihály

11. perc: szöglet után Dávid éles fejese a léc fölött szállt el.
    38. perc: Dárdai nagyerejű lövése Lázán irányt változtatott, de Tóth nagy bravúrral szögletre mentett.
    43. perc: Kerekes lövését a bányászkapus kiejtette, majd a labda után iramodó Németh lábát a kapufa tövénél megfogta. A csabai csatár és a labda az alapvonalon túlra került. A játékvezető 11-es helyett szögletet ítélt!
    44. perc: Zielbauer beadásánál Buús a labda alá futott. A labda az ötösön pattogott, végül Dávid előre hajolva az üresen maradt kapuba fejelt, 1:0.
    65. perc: Kerekes 10 méterről tiszta helyzetben a bal kapufa mellé perdített.
    70. perc: Lengyel a jobb oldalról rúgott szabadot, a fedezetlenül hagyott Karasz közelről, egyből a hálóba továbbított, 2:0.
    78. perc: Karaszt remek labdával futtatták, de a csatár még egyet igazított a labdán, így Tallósi beérte és szögletre szerelte.
    82. perc: Tüske 18 méteres bombája hajszállal csúszott el a bal kapufa mellett.
    87. perc: Németh szorongatott helyzetből csak centiméterekkel emelt a kapu fölé.

Végig nagy iram izgalmas, színvonalas mérkőzés.
    Az első félóra nagy taktikai harca után egyre nagyobb fölénybe került a hazai gárda. A Békéscsaba igen jó csapatteljesítményt nyújtott és ennek köszönheti meglepően biztos győzelmét.
    A komlói csapatnak ezúttal csak felvillanásai voltak.

Kitűnő csapatjátékkal:
    Bcs. Előre Spartacus - Komlói Bányász 2-0 (1-0)

Békéscsaba, 10 000 néző. V: Szávó (5)
    Előre Sp.: Tóth (7) — Kvasz (7), Kerekes (6), Láza (8), Lengyel (6), Schneider (7), Karasz (6), Moós (7), Dávid (8), Németh (7), Zielbauer (7) Edző: Babolcsay György
    Bányász: Buús (5) — Göcsei (5), Tallósi (7), Tihanyi (5), Dárdai (8), Lahó (7), Bordács (6), Kolesánszki (5), Tüske (7), Pál (5), Cs. Kovács (5) Edző: Lantos Mihály Csere: Pál helyett Orsós (5), az 58. percben, Cs. Kovács helyett Csordás (—) a 67. percben.
    Szögletarány: 9:4 (6:2) a Bcs. Előre Spartacus javára.

Tapogatózó játékkal kezdődött a mérkőzés. Mindkét együttes a biztonsági játékra törekedett. A bányászok főleg — Lahó személyében — Németh őrzésére fektették a fő súlyt.
    Az első lövést Moós a 3. percben küldte Buús kapujára, de az Dárdairól szögletre vágódott.
    A 11. percben Dávid egy szöglet után alig fejelt a léc fölé.
    Az ellentámadás során Cs. Kovács lövése tévesztett célt.
    A hazai együttes egyre nagyobb fölénybe került. Ügyesen, tervszerűen szőtték a támadásokat, a védelem pedig kitűnően zárt.
    A 20. percben Kerekessel és Dáviddal szemben szabálytalankodott Dárdai, meglepetésre Szávó játékvezető a hazaiak ellen ítélt szabadrúgást.
    A 27. percben Zielbauer beadását Láza fejelte kapura, de Buús jó érzékkel védett.
    Nagy volt a csabaiak nyomása.
    A 30. percben Dávid két remek csel után a baloldali léc fölé küldte a labdát.
    A 32. percben Kolesánszki előbb Lázát, majd Némethet buktatta.
    Alig egy perccel ezután Dárdai a labdát továbbító Schneider után rúgott. (Bizony ezért az esetért kiállítás járt volna!)
    A 38. percben, egy gyors bányásztámadás végén Dárdai nagy erejű lövése Lázán irányt változtatott, de Tóth — reflexszel — szögletre tenyerelte a labdát.
    A 43. percben — egy újabb csabai támadás végén — a kitörő Némethet Tallósi a 16-oson belül fellökte. (A 11-es elmaradt!)
    Pár másodperccel később Kerekes 16-osról leadott bombáját a kapus kiejtette. A szemfüles Németh rácsapott a labdára, Buús kapus a csabai „gólzsák” lábát elhúzta, s az alapvonalon túl, a földre huppant (A büntető ismét elmaradt!)
    A csabai együttes a 44. percben megszerezne a vezetést. Zielbauer beívelésénél Buús a labda alá futott, és Dávid lehajolva, az üresen hagyott kapu jobb oldalába fejelt, 1—0.

A második játékrészt is csabai rohamok vezették be.
    Az 50. percben a felfutó Schneider mintegy húsz méterről a bal oldali léc fölé küldte a labdát.
    Nem sokkal később Moós elől Dárdai szögletre mentett.
    Az 52. percben Zielbauer szögletét Dávid Buús kezébe fejelte.
    Az ellentámadás során Kolesánszki élesen belőtt labdáját Tóth jó érzékkel csípte el.
    A 63. percben Karasz partdobása után Kerekes került gólhelyzetbe, de elhirtelenkedve a bal kapufa mellé perdített.
    Egy perccel később Zielbauer remekül húzott el Tihanyi mellett, a hátvéd azonban derekánál fogva rántotta vissza a csatárt.
    A 70. percben eldőlt a mérkőzés sorsa.
    Lengyel pontos beívelését az üresen álló Karasz az ötösről, egyből a léc alá küldte, 2-0.
    Újrakezdés után Zielbauer lövése került a bal kapufa mellé.
    Nagyszerűen játszott ebben az időszakban a hazai együttes!
    Karasz hagyott ki nagy gólhelyzetet, majd a 76. percben a felfutó Kvasz lövése tévesztett célt.
    Röviddel utána a kitörő Németh elől szögletre hárított Dárdai.
    Az ellentámadás során a 78. percben Bordács szögletét Tóth kifutással szerezte meg. Nem sokkal később Tüske a bal oldali léc mellé küldte a labdát.
    A 87. percben Németh — a védők gyűrűjében — a kapu fölé küldte a labdát.
    A 89. percben a változatosság kedvéért — a cseréként beállt — Orsós terítette le Némethet.

Mintha csak megérezte volna a közönség, hogy jó mérkőzésre lesz kilátás! És a mintegy tízezer néző nem is csalódott. Az előző heti 1—4 után a csabai fiúk bizonyítani akartak. Ez — sikerült is!
    Fokozatosan kerültek fölénybe és magabiztosan, ügyes taktikával késztettek megadásra volt NB I-es ellenfelüket. Az Előre Spartacus kitűnő csapatmunkájának köszönheti a vártnál jóval biztosabb győzelmet.
    A bányászegyüttesre ezúttal nem lehet ráismerni. A komlóiaknak csak felvillanásaik voltak.

A mérkőzés előtt a két csapat edzője — akik annak idején a meggypiros mezes „nagycsapatban” együtt szerepeltek — így nyilatkozott:
    Lantos Mihály: Szoros eredményt várok, remélem — komlói győzelemmel.
    Babolcsay György: Nehéz mérkőzésen, szoros eredmény mellett, bízom fiaim sikerében!
    És 90 perccel később:
    Babolcsay: Színvonalas, hatalmas iramú, küzdelmes mérkőzés. Úgy érzem, jobb csapatjátékunk révén megérdemelten győztünk.
    A komlóiak mestere nem nyilatkozott a találkozó végén...